Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Space 86 - GDN 20/40 czy 20/40/14?

fruuu 06 Gru 2015 00:10 624 6
  • #1 06 Gru 2015 00:10
    fruuu
    Poziom 14  

Witam,
    Zabrałem się właśnie za odnowienie kolumn Space 86, mogę użyć do regeneracji kosze GDN 20/40 lub GDN 20/40/14. Oba wymagają wymiany całego układu, w ofercie Tonsilu jest jeden taki zestaw pasujący do wszystkich GDN 20/40…
    Jednak patrząc na dane nowych 20/40 i 20/40/14 te lekko różnią się od siebie.
    20/40/14 ma mniejszy magnes, większą rezystancje cewki, mniejszą szczelinę, inne QES, QTS...
    Na forach można znaleźć informacje że to te same głośniki tylko z inną kopułką przeciwpyłową i można stosować jeden bądź drugi, a można też trzeci czyli 20/50 jak w Tonsil Mildton 80 które mają tą samą zwrotnice.
    Czy te głośniki oryginalnie różniły się jakoś brzmieniowo od siebie? No i który kosz lepiej wykorzystać do regeneracji używając tego kompletnego zestawu? (Link)

• #2 06 Gru 2015 01:13
    siewcu
    Poziom 32  

Jeśli chcesz po prostu zrobić, to jest to obojętne. Ja słyszałem Space '86 z "a jakiś inny GDN wsadziłem, oba 20/40 to reszta nieistotna" i było inaczej. Także zastanów się, czy chcesz po prostu zrobić, czy chcesz wierną kopię oryginału.

• #3 06 Gru 2015 04:17
    wkj
    Poziom 34  

Pytanie miało by podstawy, gdybyś miał oryginalne głośniki, czy to 20/40 czy 20/40/14 czy 20/50. Prawdą jest ze wszystkie wkładał producent do tych kolumn.
    Ty jednak chcesz je zregenerować na zestawie pasującym do wszystkiego. Jaki jest sens pytać o to, skoro w oryginale te w/w głośniki musiały oprócz kosza czymś się różnić, gdyż jak sam zauważyłeś mają różne parametry.
    Aby wybrać najlepiej pasujący musiał byś mieć 3 głośniki, każdy inny ze space86 i pochodnych, kupić 3 zestawy do regeneracji, naprawić, pomierzyć je i wstawić najbardziej pasujący z pomiarów.

• #4 06 Gru 2015 11:03
    fruuu
    Poziom 14  

wkj napisał:
    Aby wybrać najlepiej pasujący musiał byś mieć 3 głośniki, każdy inny ze space86 i pochodnych, kupić 3 zestawy do regeneracji, naprawić, pomierzyć je i wstawić najbardziej pasujący z pomiarów.

I właśnie dlatego pojawiło się tutaj moje pytanie, być może ktoś regenerował już jeden albo drugi głośnik i zrobił jego pomiary po regeneracji :) A jeśli nie pomiary to może chociaż powiedzieć czy np. cewka z zestawu do regeneracji była taka sama jak oryginalna w jednym czy drugim głośniku, bo spotykałem dwa rodzaje cewek do tych głośników - 2 i 4 warstwowe. A jaki jest sens? Mając taki sam zestaw do regeneracji i dwa różne kosze, po złożeniu powstają dwa głośniki. Pytanie na którym koszu powstał głośnik który będzie miał parametry najbardziej zbliżone do swojego fabrycznego brata?

• #5 06 Gru 2015 11:34
    wkj
    Poziom 34  

A posiadasz oryginalne cewki z przetworników 20/40 i 20/40/14? To by dużo pomogło.

A co powstanie z wsadzenia całego nowego układu drgającego doskonale wiem.

• #6 06 Gru 2015 12:14
    fruuu
    Poziom 14  

Niestety nie, tylko puste kosze.

• #7 06 Gru 2015 13:13
    wkj
    Poziom 34  

No to szkoda.
    Moim zdaniem lepszy będzie ten z większym układem magnetycznym.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME