Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV LED powyżej 40 cali do 2000 - 2500zł

tygrys28 15 Gru 2015 13:11 759 5
  • #1 15 Gru 2015 13:11
    tygrys28
    Poziom 17  

Witam

Chciał bym zakupić TV LED na święta najpewniej w jednym ze sklepów stacjonarnych typu media...., neo..., dostępnych w moim rejonie w związku z tym proszę o pomoc w wyborze najodpowiedniejszego modelu

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 3-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 2 -3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne ? pod kątem nie dużym i na wprost, więc różnie
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać w zabudowie w meblach
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? w słoneczne bardzo dni świeci z boku TV
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? kineskopowy 25 cali (panasonic)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? minimum 3 porty HDMI , mile wdziane więcej niż jedem port USB , LAN oraz wbudowana karta Wifi z dobrym zasięgiem i Tuner DVBT. Mile widziane także złącze D-Sub oraz Euro.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? głownie cyfrowy SD oraz HD przez HDMI dekodera satelitarnego, natomiast docelowo wyłącznie z cyfrowej tv na ziemnej w dostępnych dla niej rozdzielczościach w Polsce, wiec zależy mi na dobrej jakości skalowania i odtwarzania sygnału nie tylko HD ale także SD
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? głownie tuner satelitarny, dysk hdd/pendriver , odtwarzacz dvd sporadycznie odtwarzacz kaset VHS czasami laptop i filmy avi SD
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 3 i więcej
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matryca bez refleksów świetlnych więc chyba matowa będzie lepsza …
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? głownie filmy, kanały informacyjne, publicystyczne, czasami jakiś mecz
    14. Czy zamierzasz korzystać z Internetu na ekranie telewizora ? raczej tak, więc zależy mi aby była możliwość oglądania filmów dostępnych na ogólnie znanych stronach z filmami …
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile godzin dziennie? nie gram ale nie wykluczam w przyszłości gier dostępnych do pobrania np: z Google Play itd.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? rożnie, ale raczej wieczorem
    17. Preferencje co do wielkości? 46 gdyż większy raczej nie wejdzie w zabudowę w której ma stać TV a jest ona o wymiarach szerokość 108cm i wysokości 75cm a jeszcze pasuje raczej mieć drobną przestrzeń po koło 2 centymetry wiec realnie będzie moim zdaniem TV w rozmiarach z podstawą szer:104cm , wys:72cm nie mniej jednak jestem otwarty na sugestie…?
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? granatowa lub święcąca czerń, kolory przejaskrawione, słabe skalowanie obrazu, brak płynności obrazu więc zapewne matryca o rzeczywistych 100 Hz jak najbardziej wskazana, słabe kąty widzenia, nierównomierne podświetlenie, piski i inne dźwięki , słaba jakość dźwięku
    19. Preferencje co do marki ? TV będzie kupiony w sklepie stacjonarnym typu media… i pozostałe co do marki to nie mam jakieś upatrzonej pomijając techniki, manty itd., dobrze by było aby się stylistycznie ładnie też prezentował.
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie zależy mi na 3D, ale jeśli juz to raczej pasywny
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? do 2500 ale jak będzie taniej to się nie pogniewam ;)

Podsumowując

Najbardziej zależy mi na jakości obrazu nie tylko w HD ale także w SD jak i jego dobrym skalowaniu, a także na dobrej czerni, dobrych kątach widzenia, dobrej jakości dźwięku - wiec mile wdziany w budowany subwoofer - system dźwięku 2+1 mi wystarczy plus kilka trybów odtwarzania dźwięku jak i obrazu do wyboru w TV. Chciał bym też wykorzystywać TV do oglądania filmów w Internecie na ogólnie znanych strona z filmami zapewne wszystkim znanym w tym również YouTube więc zależy mi żeby to było bezproblemowe, a w budowane wifi miało dobrą sprawność gdyż router jest w sąsiednim pokoju. Mam zamiar również podpinać do nie go dysk HDD/ Pendrive ze zdjęciami i filmami avi wiec im więcej kodeków będzie miał zaimplementowanych tym lepiej, oczywiście powinien sobie też radzić z napisami do filmów i polskimi znakami, a także mieć możliwość nagrywania nadawanych audycji/filmów na wyżej wymienione nośniki.

pozdrawiam

• #3 16 Gru 2015 01:31
    tygrys28
    Poziom 17  

Dziękuję za odpowiedź sprawdziłem powyższe propozycje kolegi i wszystko fajnie gdyby nie wymiary tych tv z podstawą ale niestety jak wynika z ich opisów na stronach www nie zmieszczą się one w przygotowaną już zabudowę której maksymalne wymiary wynoszą: wysokość 75cm i szerokość 108 cm więc jak dobrze myślę tv powinien mieć mniej więcej mniejsze wymiary o 3-4 cm aby w zabudowę nie wchodził na wcisk. Musimy więc zjechać trochę z z calami, może jakieś propozycje zakresu 43 - 46 calowych tv w cenie mniejszej niż 2500 zł bo chyba nie ma sensu pakować tyle kasy na przykład w 43 cale, chyba że się mylę..., oczywiście zachowując wspomniane wcześniej oczekiwania co do możliwości tv.

• #4 16 Gru 2015 02:12
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #5 23 Gru 2015 00:19
    tygrys28
    Poziom 17  

Dziękuję za sugestie, czytałem recenzje sugerowanych modeli i ta Toshiba 42L7453
    z powyższych najlepiej do mnie przemawia, aczkolwiek zastanawiam się jeszcze nad Panasonic 42AS650 czy też nad Philips 42PFS7109. Na pewno coś z tego wybiorę.

Pozdrawiam

• #6 23 Gru 2015 03:21
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme