Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
  • #31 04 Mar 2016 18:52
    czasnagli
    Poziom 14  

Jaką wersję płytki masz do tego modułu ?

• #32 04 Mar 2016 19:55
    total99
    Poziom 9  

Taką jak pokazujesz wyżej w swoim poście (21.12.2015) , z tą różnicą że mam oryginalny neoway m590e. Jak jest z tą diodą?.

• #33 04 Mar 2016 20:28
    czasnagli
    Poziom 14  

W tym module dioda nie wskazuje, czy zalogowany jest on w sieci. Dioda świeci po podłączeniu zasilania nawet bez karty sim. Jeżeli chcesz sprawdzić, czy moduł zalogowany jest w sieci to zadzwoń na jego numer.

• #34 04 Mar 2016 21:13
    total99
    Poziom 9  

Dioda cały czas miga, i rzeczywiście nie jest wskaźnikiem zalogowania. Wybranie karty wskazuje jakoby była zalogowana!. Zestawię pełen system do AT, i dalej sprawdzę.
    Dzięki za podpowiedź o dzwonku!

• #35 15 Kwi 2016 14:46
    NitaSS
    Poziom 8  

A ja mam takie pytanko... jak to polaczyc wszystko... znalazlem jakies schematy, ale cos mi nie pasuje.
    Mozecie cos sprawdzoengo podrzucic?

• #36 15 Kwi 2016 16:45
    czasnagli
    Poziom 14  

Wszystko, czyli co? I co Ci nie pasuje?

• #38 23 Kwi 2016 16:03
    encore
    Poziom 17  

Połącz nóżkę BOOT z GND, wtedy zadziała.
    Mówię o tym większym module z M590.

• #39 26 Kwi 2016 23:01
    NitaSS
    Poziom 8  

Na moim M590e po złączeniu ich nic nie działa nadal :(

• #40 27 Kwi 2016 03:14
    encore
    Poziom 17  

Może diodę prostownicza wlutowałeś odwrotnie albo kondensator?
    Sprawdź napiecia bezpośrednio na nózkach modemu.
    Gdzie jest Vcc a gdzie masa to znajdź w dokumentacji.

• #41 15 Maj 2016 19:55
    arekm
    Poziom 16  

Udało się odpalić PPP pod Linuxem na m590e, prędkość żółwia ale jest, przy dobrym wietrze wyciąga 4.3KB/s (pobieranie pliku z ftp.icm.edu.pl) :-)

Kod: bash
    Zaloguj się, aby zobaczyć kod

• #42 15 Maj 2016 22:59
    encore
    Poziom 17  

Może ktoś wyjaśnić jak za pomocą M590 pobrać czas z serwera ntp.

• #43 16 Maj 2016 06:50
    arekm
    Poziom 16  

Z czego?

Z linuxa + m590 z odpalonym ppp to masz pełen stos IP więc odpalasz dowolnego klienta ntp. Zaletą tego rozwiązania jest to, że masz pełen protokół NTP i dużą dokładność.

Z np arduino to trzeba by wziąć bibliotekę ntp klienta (z googla http://playground.arduino.cc/Code/NTPclient) i przerobić ją na AT+UDPSEND i AT+UDPRECV. Minus - biblioteka uproszczona więc nie ma obsługi opóźnień/korelacji.

Kwestia jaką dokładność potrzeba.

Inna bajka, że gdy słaba dokładność wystarcza to od biedy można zamiast odpytywać ntp odpytać cokolwiek innego - serwer www (nagłówki) albo rdate.

• #44 11 Sty 2017 18:03
    andrew2u
    Poziom 12  

Kilka informacji o modułach M590E a właściwie sprzedawanym złomie na aliexpress . Zakupiłem moduły u sprzedawcy
    Advanced Tech . Moduły bardzo tanie ładnie zapakowane wydawało by się będzie zabawa. Po rozpakowaniu okazało sie że jedynie płytka antenka, dioda led i prostownicza oraz rezystory są nowe . Najważniejsza rzecz - moduł!!! , gniazdo sim, kondensator tantalowy są z demontażu . Zaniepokoiło mnie ale liczyłem ze działa .
    Jednakże, wszystko uszkodzone. Dwa moduły mają zwarcie na zasilaniu jeden ma przerwę .
    Strata 20zł ale praca nad projektem i rozczarowanie znacznie większe .
    Dla tych którzy zamierzają kupić te produkty na aliexpress lub alegro proponuje sie zastanowić .
    Po wypakowaniu widać, że były używane . Naklejka zniszczona - brązowa od spalenia piny pokryte cyną, tantalowy brązowy nie żółty..
    Na allegro jeden sprzedawca daje gwarancje na moduł ale nie może być śladu lutowania :D.
    Szybki test po rozpakowaniu co posiadamy.
    Piny 1 i 4 GDN , piny 2i3 Vcc zasilanie
    Jeśli niema zwarcia miedzy tymi pinami możemy złożyć moduł . To nie wyklucza innego uszkodzenia ale mozna ustalić stan modułu albo podarować sobie dalsze testy i tak nie będzie działać.

• #45 11 Sty 2017 18:10
    Logan
    Poziom 30  

Możesz dać linka do oferty? Nie widzę takiego sprzedawcy na Aliexpress. Skoro moduły były wadliwe, to czemu nie skorzystałeś z opcji zwrotu pieniędzy?

• #46 11 Sty 2017 18:14
    czasnagli
    Poziom 14  

andrew2u, to miałeś pecha. Ja kupiłem w sumie 6 modułów M590E na 3 różnych płytkach i wszystkie działają już kilka miesięcy. Gdybyś dobrze poszukał opinie na temat tych modułów to wiedziałbyś, że są one z odzysku.

• #47 11 Sty 2017 18:54
    oskar777

Poziom 24  

Ja mam ten moduł z Ali zamówiony, powinien dotrzeć w przyszłym tygodniu. Sprzedawca duży i ma dużo pozytywnych opinii. Jeżeli moduł będzie działał to się pochwalę od kogo kupowałem.

• #48 11 Sty 2017 20:57
    andrew2u
    Poziom 12  

cd.. uszkodzone moduły
    link do strony sprzedawcy Advanced Tech
    https://pl.aliexpress.com/item/Free-shipping-..._2&btsid=a1cfc498-62bd-4a2a-835d-ef8139b5cc4d

Logan - napisałem do sprzedawcy czekam na odpowiedź.
    miał 98,4% pozytywnych opinii , sprzedanych 50tyś !!!!!!!! produktów,
    mało żeby zaufać ????????????????????????????????????????????
    czasnagli - "Gdybyś dobrze poszukał opinie na temat tych modułów to wiedziałbyś, że są one z odzysku" - opis na stronie ((((((((((((((((( Stan: Nowy )))))))))))))
    podaj linka do twoich sprzedawców , może się uda za 2 razOM ;)

• #49 11 Sty 2017 21:19
    czasnagli
    Poziom 14  

andrew2u, ja kupowałem prawie rok temu od
    Neoway M590 - moduł GPRS z płytą bazową za 4$ Neoway M590 - moduł GPRS z płytą bazową za 4$

Jeden z tych sklepów już nie istnieje, a drugi musisz sprawdzić.

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty