Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Led 40" bez bajerów 1,3-2k

jatamaan 21 Gru 2015 15:40 684 6
  • #1 21 Gru 2015 15:40
    jatamaan
    Poziom 7  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 4x3m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1 czasem 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Na wprost / Pod kątem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju ? okno z lewej strony ale zazwyczaj przyciemnione
    7. Jaki masz obecnie telewizor ? Thomson CRT 32"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? full hd, odczyt z pena, 100hz jeśli da radę
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? dekoder polsatu
    10 .Jakie urządzenia ? sony ps3, dekoder
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 6-8
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? Filmy, Seriale
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie ? Nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie ? Tak, raczej rzadko. Czasem wcale, czasem godzinka/dwie może dłużej
    16. Preferencje co do marki ? Brak
    17. Preferencje co do wielkości ? 40"
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? ostrość obrazu, odbijanie światła
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? Info niżej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne ? Nie

Witam
    Niedawno prosiłem o pomoc w kupnie nowego telewizora 32" (http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=15083209#15083209). Większego nie mogłem bo ograniczała mnie mała wnęka w meblościance. Trochę mnie to jednak gryzło bo różnica w cenie między 32 a 40 calami jest stosunkowo nieduża a różnica w wielkości jednak dość znaczna więc wybrałem się wczoraj do znajomego stolarza, który powiedział że bez większego problemu przerobi do moich potrzeb meblościankę :D Także ponownie proszę o pomoc w wyborze telewizora tym razem jednak 40". Myślę, że to będzie optymalna wielkość. Telewizor jest w linii łóżka, z którego najczęściej będzie oglądany. Od samego zagłówka łóżka do tv jest 2,5 metra czyli odległośc faktyczna z jakiej będzie się oglądać to jakieś 2m. Głównie do filmów z pendriva i tv, czasem do grania na ps3. Inne preferencje bez zmian, nie będę go podpinał do neta, nie potrzebuję smarta, 3D czy innych bajerów. Liczy się jak najlepszy obraz, dobra czerń, kąty widzenia (bo będzie też oglądany z fotela obok łóżka), najlepiej mat.
    Jeśli chodzi o cenę wiadomo wolałbym wydać jak najmniej najlepiej 1300-1500zł.
    W tej kwocie brałem pod uwagę polecanego w poprzednim temacie Philipsa tylko nie 32" a 40PFH4100/88.
    Wiem jednak, że telewizory z tego przedziału cenowego nie mają zdaje się faktycznych 100hz i trzeba by dołożyć z kolejnych 5 stówek do czegoś dobrego czyli około 2000zł.
    Jeśli byście mogli prosiłbym o polecenie modeli z tego niższego (1500) i wyższego (2000) przedziału cenowego i czy faktycznie dla moich potrzeb warto jest zwiększyć mój i tak już mocno nadwyrężony budżet, różnica będzie mocno odczuwalna ?

• #3 22 Gru 2015 00:04
    jatamaan
    Poziom 7  

A coś więcej ? :) Poza smartem, którego nie potrzebuję jest w czymś lepszy od 40PFH4100/88 ?

• #5 23 Gru 2015 11:07
    jatamaan
    Poziom 7  

dzięki w takim razie on wskakuje na miejsce PFH4100. A czy myślisz, że warto by dopłacić jakieś 3 stówki do UE40H6400 bo go też brałem pod uwagę ?

• #7 24 Gru 2015 12:06
    jatamaan
    Poziom 7  

ok super to w takim razie na 99% biorę tego samsunga, chyba że znajdę jeszcze w tej wyższej klasie jakiś inny model godny polecenia o podobnej cenie - max 1900zł ?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme