Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

GDS 30/30 - Urwany przewód od cewki przy resorze.

herkules92 21 Gru 2015 19:04 846 15
  • #1 21 Gru 2015 19:04
    herkules92
    Poziom 4  

Witam. Kolumna ZG 603 przestała mi grać. Po rozkręceniu zobaczyłem, że przy resorze urwany jest przewód od cewki. Czy da się to jakoś uratować? Ewentualnie samą cewkę kupić a tę membranę zostawić? Szkoda mi tej kolumny dlatego muszę to jakoś ratować.
    GDS 30/30 - Urwany przewód od cewki przy resorze. GDS 30/30 - Urwany przewód od cewki przy resorze.

• Megger
  • #2 21 Gru 2015 19:51
    brofran
    Poziom 35  

To specjalna linka . Możesz dolutować prowizorycznie z jakiegoś uszkodzonego głośnika . Ale jeżeli chcesz profesjonalnie to są warsztaty gdzie regenerują głośniki ( wysyłkowo ) - tam oddaj i naprawią .

• Megger
  • #3 21 Gru 2015 20:53
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Co prawda linki takie można kupić (STX), to jeśli tego nie robiłeś - lepiej oddać do fachowca.
    Cewki wymieniać raczej nie trzeba - o ile urwał się sam przewód, a folia na karkasie została - da się uratować. Poza tym - jaką masz pewność, ze trafisz na oryginalną a nie "chińczyka" - pasującą do wszystkiego... ;)

• #4 21 Gru 2015 21:51
    herkules92
    Poziom 4  

Tylko żeby dolutować to trzeba zdjąć membranę itd. On się urwał chyba przy resorze bo jak na zdjęciu widać jest taki urywek, który wskazuje na to że ta linka urwana jest tylko tu. A ile mniej więcej z wysyłką naprawa by wyniosła?

• #5 21 Gru 2015 23:35
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Naprawa mniej niż wysyłki. Wiele do stracenia nie masz - rozgrzeb okolice gdzie się urwało i miernikiem szukaj drucika(jeden koniec miernika na druga linkę a jeśli między "grzebaniem" trafisz na drucik to miernik zapiszczy. Będziesz wtedy w domu. Zmierz impedancję na plus i minus głośnika i jeśli jest prawidłowa(między 3 a 4om) to lutuj urwany kabel do znalezionego drucika(najlepiej lekko go przedłóż) i gotowe. Możesz klejem zalać odpowiednio plastycznym okolice "grzebaniny".

• #7 22 Gru 2015 05:42
    wkj
    Poziom 34  

Jak wprawnie to zrobisz to cewce i resorowi dolnemu nic nie powinno się stać. Ale jak nie robiłeś tego nigdy i nie czujesz się na siłach - oddaj do fachowca, koszt niewielki będzie.

• Megger
  • #9 23 Gru 2015 16:02
    Zamerstary
    Poziom 26  

Robiłem już coś takiego... Jeśli tylko masz trochę umiejętności manualnych i trochę cierpliwości to zrobisz to sam.

Zdejmij kopułkę z uszkodzonego głośnika, w membranie (w miejscu pod kopułką) zrób małą dziurkę, tak aby można było wyprowadzić z cewki ten drucik, który się urwał, po czym lutujesz linke do wyprowadzonego drutu. Oczywiście, nie zawsze jest to możliwe ale w większości przypadków udaję się to naprawić.

• #10 23 Gru 2015 17:22
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Zamerstary napisał:
    Robiłem już coś takiego
    W głośniku tego typu co GDS 30/30?
    Zamerstary napisał:
    zrób małą dziurkę, tak aby można było wyprowadzić z cewki ten drucik, który się urwał, po czym lutujesz linke do wyprowadzonego drutu
    Może jakiś rysunek, zdjęcie? Nie mogę sobie wyobrazić jak to robisz... Może za mała wyobraźnia, a może coś mi nie pasuje.

• #11 23 Gru 2015 18:18
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Chyba się koledze tak urywały lice, że zawsze sterczało gotowe do przylutowania pod kopułką :)

• #12 23 Gru 2015 20:14
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usunięty napisał:
    Może jakiś rysunek, zdjęcie? Nie mogę sobie wyobrazić jak to robisz... Może za mała wyobraźnia, a może coś mi nie pasuje.

No w GDS moce być widać, w GD kopułka zakryje taki zabieg.

PANICZKAMIL napisał:
    Chyba się koledze tak urywały lice, że zawsze sterczało gotowe do przylutowania pod kopułką :)

Lice można kupić na metry w STX i w Tonsilu.

• #13 23 Gru 2015 21:13
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

To ja wiem tylko JAK urwane lice na zewnątrz pod zawieszeniem dolnym ma sobie czekać na przylutowanie pod kopułką nas ciekawi :)

• #14 25 Gru 2015 10:04
    Zamerstary
    Poziom 26  

Ech... odklejam kopułkę i mam wgląd jak wygląda cewka, widzę wyprowadzenia cewki do lic, prawda? więc po prostu robię dzurkę w membranie, jak najbliżej cewki, i zaraz pod kopułką, aby nie było tego widać, później Ostrożnie i z dużą dozą cierpliwości, przez wcześniej zrobioną dziurkę wyprowadzam jeden koniec cewki, wtedy mogę przylutować lice do wyprowadzenia, a resztę dla bezpieczeństwa zakleić jakimś klejem posiadającmym elastyczne właściwości. Zdjęć nie mam do poglądu pod ręką niestety. Nie rozumiem co tutaj jest skomplikowanego?

• #15 25 Gru 2015 10:12
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Zamerstary napisał:
    co tutaj jest skomplikowanego?
    Nic - poza tym, że nie zawsze jest to możliwe (nie każdy głośnik ma takie wyprowadzenia cewki które pozwalają na takie manewry). No i - najważniejsze - Nie wiadomo jak w tym konkretnym wypadku urwało się doprowadzenie - czy tylko samo z kawałkiem taśmy miedzianej, czy może wraz z większą częścią drutu do niej (taśmy) przylutowanego. Gdyby się okazało, że nie jest możliwe wyciągnięcie i przedłużenie tego drutu cewki - cała zabawa traci sens.
    Na zdjęciach Autora nie widać tego dokładnie, a Ty nie zwróciłeś na to uwagi w swojej wypowiedzi.
    Wszystko... ;)

Wesołych Świąt!

• #16 25 Gru 2015 10:46
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usunięty napisał:
    ... czy może wraz z większą częścią drutu do niej (taśmy) przylutowanego. Gdyby się okazało, że nie jest możliwe wyciągnięcie i przedłużenie tego drutu cewki - cała zabawa traci sens.

Miernik w dłoń i pomiar! zanim cokolwiek się zacznie robić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME