Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ROTEL RB981 moje wykonanie.

Adamcall 22 Gru 2015 18:28 8088 6
  • Dzisiaj chciał bym zaprezentować moją konstrukcję wzmacniacza wykonaną w trzech segmentach.
    ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie.
    Przedwzmacniacz:
    Przedwzmacniacz wykonałem w osobnej obudowie po tunerze DIORY .
    Zawiera: selektor wejść / DAC / regulator barwy / bufor wyjściowy / analogowy VU meter / sterowanie głośnością i stb pilotem.
    A więc przetwornik DAC to jest chińszczyzna z allegro za 45zł jednak odziwo dżwięk jest o niebo lepszy niż z karty dżiękowej na płycie głównej jednym słowem gra ładnie.
    Regulator barwy typowa aplikacja ROTELA RB980 bez zmian +/-6db.
    Selektor wejść wykonałem na przekażnikach posiada jedno wyjście rec pięć wejść analogowych i dwa cyfrowe toslink optyczne i s/pdif.
    Bufor wyjściowy jest wykonany na układzie tl072 jego wzmocnienie jest 1.
    Sterowanie pilotem wzorowane na kicie AVT zamówiłem tylko zaprogramowany attiny.
    A więc sygnał audio z selektora trafia na regulator barwy po czym na potencjometr głośności i bufor wyjściowy. Przedwzmacniacz daje jeszcze napięcie 12v do załączania stopni mocy.
    ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie.
    Końcówka mocy:
    Moc wyjściowa 140W8ohm /210W4ohm.
    Stopień mocy to typowy układ zasilany napięciem +/- 60v w którym pracują cztery pary tranzystorów mocy 2sc5200 i 2sa1943 sterujące to 2sc2073 i2sa940.
    Zasilacz składa się z mostka 25A 600V filtracja 4x10000uf 63V trafo 300VA 2x45V / 2x20V do zasilania zabezpieczenia i 1x 15V do wentylatorów.
    Zabezpieczenie skopiowane z jakiegoś polskiego wzmacniacza ale bardzo ładnie spełnia swoje zadanie opużnienie załączenia głośników wynosi jakieś 2s.
    Soft start Trafa chyba nie wymaga opisu jednak ktoś może zapytać po co dwa przekażniki a więc jeden zwiera rezystory a drugi załącza końcówkę z pilota.
    Sterowanie wentylatorami to jest termostat który reguluje obrotami wentylatorów też kit AVT.
    Termik bimetalowy jest na 85 stopni i po osiągnięciu tej temperatury odłącza obciążenie końcówka nie posiada zabezpieczenia przeciwzwarciowego.
    ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie. ROTEL RB981 moje wykonanie.
    Nie będę się więcej rozpisywał z góry przepraszam za jakość zdjęć bo były robione kamerką internetową proszę o ocenę i wyrozumiałość.

Fajne!
  • #3 22 Gru 2015 18:47
    Freddy
    Poziom 43  

Wykonanie bardzo ładne, podoba mi się.
    Wszystko zrobione bardzo starannie, powiedziałbym, że wręcz na pokaz.
    Uzupełnij opis, bo jest bardzo zdawkowy, jakby od niechcenia.
    Trochę dziwnie wyglądają te wskaźniki, tak jakby za mgłą. To pewnie efekt ustawienia aparatu.

• #4 23 Gru 2015 12:56
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Zrobione starannie i "z głową". To się chwali. Jedyne o co mogę mieć jakieś "ale" to skala wskaźnika. Do płyty czołowej w tym kolorze za cholerę mi nie pasuje ... ale - kwestia gustu.
    I jeszcze jedno - jak z hałaśliwością wentylatorów? Są aż cztery, więc można się spodziewać, że w domu, (a więc niewielka przestrzeń) może być nieco denerwujący narastający wraz z temperaturą szum.

• #5 23 Gru 2015 14:26
    Adamcall
    Poziom 15  

Co do wskażników to będzie inna skala a wiatraki są sterowane płynnie i przy niskim poziomie głośności są wyłączone tak że nie ma z tym problemu a załączają się dopiero przy 60 stopniach to jest 20 minut dosyć głośnego słuchania.
    Wentylatory i tak są na pełnych obrotach cichsze niż w kompie więc nie przeszkadzają.

• #6 25 Gru 2015 18:46
    Hoptymista
    Poziom 13  

Pamiętasz model tego DAC'a? Nie widzę nic na zdjęciach.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME