Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Altus 110 głośnik basowy pracuje ciszej. Dlaczego ?

4rider666 25 Gru 2015 16:54 567 6
  • #1 25 Gru 2015 16:54
    4rider666
    Poziom 2  

Witam wszystkich,
    Mam problem z dzwiękiem moich Altusów. Mianowicie, od pewnego czasu lewa kolumna gra jakby "ciszej" od prawej, a konkretnie głośnik basowy. Słychać, że pracuje ale ciszej niż drugi. Sprawdzałem na dwóch wzmacniaczach i jest to samo. za to po podłączeniu obydwu kolumn pod jeden kanał, gra dobrze. Macie pomysły co to może być?

• #2 25 Gru 2015 17:59
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Sprawdź czy cewki w torze niskotonowym zwrotnicy nie są nadpalone. Obejrzyj dokładnie same głośniki. Spróbuj lekko wcisnąć membranę do środka (naciskając w miejscu łączenia kopułki z membraną po przekątnej 4 palcami, by cewka weszła pod katem prostym do szczeliny) i sprawdź czy nic nie ociera, nie słychać dźwięku chrobotania.

• #3 25 Gru 2015 18:34
    mmaker
    Poziom 18  

Zamieniałeś kanały miejscami?

• #4 25 Gru 2015 18:39
    4rider666
    Poziom 2  

Sprawdzę jeszcze na 3cim wzmacniaczu, bo teraz pozamieniałem kable i wpiąłem lewą kolumnę do prawego kanału i odwrotnie, i teraz druga kolumna nie gra jak powinna. możliwe że obydwa wzmacniacze (zresztą obydwa wiekowe), są zepsute

• #5 25 Gru 2015 20:25
    mmaker
    Poziom 18  

Ja obstawiam na problem w kablu sugnałowym bądź w samym źródle dźwięku. Nie mozliwe zeby 2 wzmacniacze były identycznie uszkodzone.

• #6 25 Gru 2015 21:24
    wkj
    Poziom 34  

mmaker napisał:
    Ja obstawiam na problem w kablu sugnałowym bądź w samym źródle dźwięku. Nie mozliwe zeby 2 wzmacniacze były identycznie uszkodzone.

Albo źródło dźwięku ma tak ustawione że jeden kanał gra ciszej.

• #7 29 Gru 2015 18:58
    4rider666
    Poziom 2  

Dobra problem rozwiązany. Wymieniłem kabel i działa. Zamykam temat.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME