Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

czym wywabić atrament lub tusz ?

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> czym wywabić atrament lub tusz ?
Autor
Wiadomość
zhuln
Poziom 16
Poziom 16

Post#1 Post autora tematu 15 Cze 2005 05:10   

witam , potrzebuję wywabić rozlaną na papierze niedurzą plamę z atramentu , może ktoś zna jakiś środek lub wie gdzie o to się można zapytać , czym to najlepiej zrobić - tak żeby nie było za bardzo widać , pilna sprawa - dzięki
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2005 05:10   

Powrót do góry

andreuss
Poziom 15
Poziom 15

Miasto: -

Post#2 15 Cze 2005 10:33   

Spróbuj izopropanolem /płyn do czyszczenia głowic/
lub zwykłym spirytusem.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2005 10:33   

Powrót do góry

zhuln
Poziom 16
Poziom 16

Post#3 Post autora tematu 15 Cze 2005 12:09   

Re: czym wywabić atrament lub tusz ?

dzięki , ale słyszałem o jakimś zestawie 2buteleczki - oparte chyba na chlorze lub amoniaku , który po posmarowaniu tuszu lub atramentu powoduje zniknięcie plamy , potem to płynem z drugiej buteleczki i śladu po atramencie lub tuszu nie ma , może ktoś się z czymś takim spotkał ?
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2005 12:09   

Powrót do góry

kosmita
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Olsztyn

Post#4 15 Cze 2005 12:28   

A nie chcesz ty przypadkiem wywabiać plam typu : pieczątka?? albo innych fajnych rzeczy zostawonych przez kogoś celowo na papierze??
Powrót do góry

PioM
Poziom 17
Poziom 17

Post#5 15 Cze 2005 16:07   

Kup sobie mazak do pióra.
Do podstawówki nie chodziłes ???
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 15 Cze 2005 16:07   

Powrót do góry

skryn
Poziom 26
Poziom 26

Miasto: Pomorze Środkowe

Post#6 15 Cze 2005 20:24   

Jak dobrze pamiętam z czasów szkolnych, to robiło się takie cuda acetonem (zmywacz do paznokci). Tusz doskonale się "wyparowuje"... :wink:
Pozdro.
Powrót do góry

claustro.pl
Poziom 8
Poziom 8

Miasto: Poznań

Post#7 09 Mar 2007 22:37   

zhuln: Doskonale Cię rozumiem, Sam miałem wielokrotnie ten problem.

andreuss, skryn: nie działa, te substancje pogrążaja tylko sprawę, bo "plama" staje się większą plamą i to na dodatek przebijającą na drugą stronę; papier sie w tym miejscu niszczy i nic dobrego z tego nie wynika.

kosmita: a jesli nawet, to czemu by nie, zasady są po to, by je łamać :p

Co do dwóch cudownych buteleczek - chciałbym to mieć, gdyż wpisałem w indeksie nazwisko faceta, który nie ma ochoty ze mną gadać, ale przeegzaminuje mnie jego kumpel (równiez prowadzący ten przedmiot). Rzecz w tym, że gdybym wymazał nazwisko obmierzłego z indeksu i na to miejsce wpisał tego, który mnie faktycznie przeegzaminuje, to w dziekanacie nawet by nikt nie mrugnął. Mają tam tyle roboty, że nie zastanawialiby sie czy byłem w grupie jednego czy drugiego. Skreślenie, plama czy inne widoczne ślady matactwa dadzą jednak powód do sprawdzenia sprawy i może być z tego większy problem. Zatem jeśli przez te 2 lata od powstania wątku coś się zmienio na rynku papierniczym i coś jest dostępne, proszę o cenne uwagi.

To co wiem, to powiem, a co:) jest pewien bardzo dobry wynalazek, a właściwie dwa. Niestety żeby z nich skorzystac trzeba z góry wiedzieć że pisany właśnie tekst będzie w przyszłości kandydatem do wymazania. Oto one:

zmazopis - prosty chwyt z przed wielu lat: dwustronny cienkopis - z jednej strony granatowa skówka z drugiej biała. Fajne, ale nie działa na inne atramanty niż ten jeden jedyny. Do tego nie działa idealnie, gdyż po jakimś czasie od napisania nie bardzo chce się już wywabiać.

żelpen ścieralny - osobiście zrobiłem dzięki temu kilka niegroźnych "wałków". Wygląda jak zwykły długopis żelowy. Wiecie: przezroczysta obudowa, w środku wkład z czarnym żelem. Po prostu jota w jotę zwykły żelpen. W skówce (którą od razu warto zamienić na skówkę od zwykłego), ma zwykłą gumkę do ścierania. Napisany nim tekst schodzi idealnie, (śladu nie ma po wytarciu gumką).
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Odpowiedz do tematu      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Ogólny Techniczny -> czym wywabić atrament lub tusz ?
Strona 1 z 1