Forum Index

Rules  | Points  | Add...  | Recent posts  | Search | Register | Log in

czym wywabić atrament lub tusz ?

Main Page -> Forum Index -> Generally ->czym wywabić atrament lub tusz ? Post new topic  Reply to topic 
Author
Hide the left column
Show left column Message
zhuln
Level 17
Helped: 1
Post rating: 6
zhuln
Level 17
Post#1 15 Jun 2005 05:10  Topic author   

witam , potrzebuję wywabić rozlaną na papierze niedurzą plamę z atramentu , może ktoś zna jakiś środek lub wie gdzie o to się można zapytać , czym to najlepiej zrobić - tak żeby nie było za bardzo widać , pilna sprawa - dzięki

Helpful post? + +1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
andreuss
Level 19
Helped: 29
Post rating: 3
andreuss
Level 19
Post#2 15 Jun 2005 10:33    

Spróbuj izopropanolem /płyn do czyszczenia głowic/
lub zwykłym spirytusem.

Helpful post? + +2
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
zhuln
Level 17
Post rating: 6
zhuln
Level 17
Post#3 15 Jun 2005 12:09  Topic author   

Re: czym wywabić atrament lub tusz ?

dzięki , ale słyszałem o jakimś zestawie 2buteleczki - oparte chyba na chlorze lub amoniaku , który po posmarowaniu tuszu lub atramentu powoduje zniknięcie plamy , potem to płynem z drugiej buteleczki i śladu po atramencie lub tuszu nie ma , może ktoś się z czymś takim spotkał ?

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
kosmita
Zasłużony dla elektroda
Helped: 211
Post rating: 11
kosmita
Zasłużony dla elektroda
Post#4 15 Jun 2005 12:28    

A nie chcesz ty przypadkiem wywabiać plam typu : pieczątka?? albo innych fajnych rzeczy zostawonych przez kogoś celowo na papierze??

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
PioM
Level 19
Helped: 24
PioM
Level 19
Post#5 15 Jun 2005 16:07    

Kup sobie mazak do pióra.
Do podstawówki nie chodziłes ???

Helpful post? + 0
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
skryn
Admin grupy AGD
Helped: 1487
Post rating: 636
skryn
Admin grupy AGD
Post#6 15 Jun 2005 20:24    

Jak dobrze pamiętam z czasów szkolnych, to robiło się takie cuda acetonem (zmywacz do paznokci). Tusz doskonale się "wyparowuje"... :wink:
Pozdro.

Helpful post? + -1
Back to top

Google Adsense
Google

Back to top
claustro.pl
Level 10
claustro.pl
Level 10
Post#7 09 Mar 2007 21:37    

zhuln: Doskonale Cię rozumiem, Sam miałem wielokrotnie ten problem.

andreuss, skryn: nie działa, te substancje pogrążaja tylko sprawę, bo "plama" staje się większą plamą i to na dodatek przebijającą na drugą stronę; papier sie w tym miejscu niszczy i nic dobrego z tego nie wynika.

kosmita: a jesli nawet, to czemu by nie, zasady są po to, by je łamać :p

Co do dwóch cudownych buteleczek - chciałbym to mieć, gdyż wpisałem w indeksie nazwisko faceta, który nie ma ochoty ze mną gadać, ale przeegzaminuje mnie jego kumpel (równiez prowadzący ten przedmiot). Rzecz w tym, że gdybym wymazał nazwisko obmierzłego z indeksu i na to miejsce wpisał tego, który mnie faktycznie przeegzaminuje, to w dziekanacie nawet by nikt nie mrugnął. Mają tam tyle roboty, że nie zastanawialiby sie czy byłem w grupie jednego czy drugiego. Skreślenie, plama czy inne widoczne ślady matactwa dadzą jednak powód do sprawdzenia sprawy i może być z tego większy problem. Zatem jeśli przez te 2 lata od powstania wątku coś się zmienio na rynku papierniczym i coś jest dostępne, proszę o cenne uwagi.

To co wiem, to powiem, a co:) jest pewien bardzo dobry wynalazek, a właściwie dwa. Niestety żeby z nich skorzystac trzeba z góry wiedzieć że pisany właśnie tekst będzie w przyszłości kandydatem do wymazania. Oto one:

zmazopis - prosty chwyt z przed wielu lat: dwustronny cienkopis - z jednej strony granatowa skówka z drugiej biała. Fajne, ale nie działa na inne atramanty niż ten jeden jedyny. Do tego nie działa idealnie, gdyż po jakimś czasie od napisania nie bardzo chce się już wywabiać.

żelpen ścieralny - osobiście zrobiłem dzięki temu kilka niegroźnych "wałków". Wygląda jak zwykły długopis żelowy. Wiecie: przezroczysta obudowa, w środku wkład z czarnym żelem. Po prostu jota w jotę zwykły żelpen. W skówce (którą od razu warto zamienić na skówkę od zwykłego), ma zwykłą gumkę do ścierania. Napisany nim tekst schodzi idealnie, (śladu nie ma po wytarciu gumką).

Helpful post? + 0
Back to top
Post new topic  Reply to topic     Main Page -> Forum Index -> Generally -> czym wywabić atrament lub tusz ?
Page 1 of 1

Similar topics to czym wywabić atrament lub tusz ?

Czym wywabić znak orange z telefonu? (3)

Switch to mobile version Switch to version for desktops