Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

55 CALi- SMART- jaki model do 4000-4300 (ból głowy..)

marqius 05 Sty 2016 08:50 828 8
  • #1 05 Sty 2016 08:50
    marqius
    Poziom 7  

Witam Forumowiczów.
    Przekopałem wczoraj co ciekawsze tematy o TV o testach , itd.. I jak przed czytaniem niewiele wiedziałem , tak teraz wiem niby więcej a mam dużo większy problem z wyborem.

Zdecydowałem /obliczyłem itd- 55 cali- u mnie musi stanąć (wisieć)..

BĘDĘ zobowiązany za dobre i możliwie uzasadnione podpowiedzi..

1. Budżet - jak w temacie tak max do 4300 (zależy od sklepu)
    2. Ważne- Musi być SMART bo po prostu sporo z tego korzystam - głównie VOD, YOU TUBE, IPLE sriple itd.
    3. Filmy- głównie z dysku - głównie 720p oraz 1080 pl
    4. KONSOLA PS4- podpięta pod TV.
    5. Podpięta Kablówka- 30 kanałów HD , pozostałe standard.

Nie jestem typem, który musi mieć to co najnowsze czyli - jak jest 4k, to musi być, jak jest wygięty ekran- to musi być. NIE- Zależy mi na jakość przede wszystkim. Zależy mi na dobrym obrazie , dobrej "dynamice" i w miarę oszczędnej konstrukcji.
    I co ważne - bezproblemowe odtwarzanie filmów z Dysku. Np mój obecny tv odtwarza wszystko ale w .mkv nie mam opcji przewijania :)

Mam teraz 2 TV - 43 cale plazme od Samsunga- ma 4 lata i czerwona poświata zabiera mi połowę ekranu :-)
    Drugi - 32 cale też samsung- ale już SMART. EKRAN OK,, ale SMART zamula tak ,że krew mnie zalewa (tv ma 3 lata).

Myślałem o czymś od LG -ale teraz z dostęnością niektórych modeli, ktore mi pasują jest problem.
    SONY- nigdy nie miałem i ciężko mi się ustosunkować.
    PANASONIC- miałem- byłem zadowolony ale to TV z przed 10 lat.
    PHILIPS- jakoś nie kojarzyłem tej firmy poważnie ( ale mam robota kuchennego ;-P)

Będę zobowiązany za sugestię .

• #2 05 Sty 2016 10:51
    piterek-23
    Poziom 30  

marqius napisał:
    2. Ważne- Musi być SMART bo po prostu sporo z tego korzystam - głównie VOD, YOU TUBE, IPLE sriple itd.
    marqius napisał:
    I co ważne - bezproblemowe odtwarzanie filmów z Dysku. Np mój obecny tv odtwarza wszystko ale w .mkv nie mam opcji przewijania

marqius napisał:
    Drugi - 32 cale też samsung- ale już SMART. EKRAN OK,, ale SMART zamula tak ,że krew mnie zalewa (tv ma 3 lata).

Panie, a kup Pan sobie Raspberry Pi 2B , zasilacz, małą obudowę + OSMC i zobaczy Pan co to jest prawdziwe SMART TV... ;)

• #3 05 Sty 2016 11:00
    marqius
    Poziom 7  

:-) Ja jestem tylko "zwykłym" użytkownikiem a nie maniakiem. Chociaż zaproponowany zestaw na pewno jest niezwykle atrakcyjny. Może w przyszłości :)

• Pomocny post
    #4 05 Sty 2016 11:08
    piterek-23
    Poziom 30  

I właśnie zaproponowany zestaw jest dla "zwykłych" użytkowników. Coś takiego złożyłem dla mojej matuli (kobieta grubo po 60-ce) i nie ma żadnego problemu z obsługą-steruje obie jednym pilotem TV i Raspberry-TV posiada standard HDMI-CEC :)
    Nie namawiam, ale polecam przyjrzeć się takim "zabawkom" ;)

• #5 05 Sty 2016 12:57
    marqius
    Poziom 7  

Dzięki. Nie miałem o tym pojęcia pozaa jakimiś "doonglami". Sprawa do rozważenia- ale o możliwościach poczytam sobie później :)

Dodano po 1 [godziny] 44 [minuty]:

Rozumiem ,że żadnych innych sugestii nie ma ? :-)

• #6 12 Sty 2016 01:10
    MaXeN84
    Poziom 15  

Jeśli zależy Ci na "dynamice" to unikaj modeli z 60Hz matrycami, a wybieraj te z 120Hz no i z niskim input-lagiem pod konsolę, np.:

LG 55LF652
    Toshiba 55L7453

Chociaż przy takiem budżecie to ocierasz się o całkiem sensowne 4K, jak np.:

Thomson 55UA9806 model z dość szeroką paletą kolorów za sprawą nanokryształów - kwantowej kropki (regularnie 4699, ale jak jesteś cierpliwy to znajdzie się kiedyś promocja, w MM było przez 1 dzień po świętach -15%, czyli poniżej 4tys.)

• #7 12 Sty 2016 07:31
    marqius
    Poziom 7  

W ogóle nie brałem pod uwagę thomsona :-) zerkne na nie.
    Problemem jest też czasami znalezienie info o tym jaka siedzi matryca. 60 czy 120. :-) :-)

• #8 12 Sty 2016 10:06
    MaXeN84
    Poziom 15  

marqius napisał:
    W ogóle nie brałem pod uwagę thomsona :-) zerkne na nie.
    Problemem jest też czasami znalezienie info o tym jaka siedzi matryca. 60 czy 120. :-) :-)

Wszystkie modele które Ci podałem mają już matryce 120Hz, Thomson to taka nieco egzotyka po przejęciu chińskiego TCL-a (odpowiednik modelu TCL H9700 w 55" i 65", który w Chinach jest bardzo popularny), który w Polsce ma fabryki w Żyrardowie pod Warszawą...
    Tutaj znajdziesz nieco więcej o nim:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/thomson/120937-t...pki-kwantowe-w-roli-glownej-test-otwarty.html
    Oczywiście po zakupie warto pomyśleć o profesionalnej kalibracji TV za pomocą urządzeń pomiarowych (optycznych) - najlepiej z certyfikatem ISF (ok.300zł)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme