Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer CS-901 Kolumny 3 drożne - zwrotnica

PitekW 12 Sty 2016 22:34 771 4
  • #1 12 Sty 2016 22:34
    PitekW
    Poziom 4  

Witam, kupiłem okazjonalnie Kolumny 3 drożne Pioneer Cs-901 220W, wiem niszowy produkt ... zauważyłem że w obu kolumnach nie gra mi średnio-wysoko-tonowy głośnik ( kolumny sprawdzałem na dwóch wzmacniaczach dlatego wiem ze to raczej zwrotnica bo po otworzeniu widać że była naprawiana..)
    Nie wiem, jaką nową kupić?

Mogę podać tylko parametr głośników ohm bo parametru Watt nie ma napisane i wymiar obudowy.
    Kolejność głośników montowanych od góry:

Gś- 8 ohm
    Gw- 8 ohm
    Gn - 6,3 ohm

wys 75 cm
    szer 39 cm
    gł 26 cm

Proszę o radę

• #2 14 Sty 2016 17:34
    James596
    Poziom 20  

To tam jest zwrotnica? :) Pioneery serii CS miały zazwyczaj tylko po kondensatorze na głośnik średniotonowy i wysokotonowy, ewentualnie jakąś małą cewkę. Podłącz bezpośrednio średnio lub wysokotonowy do wzmacniacza, ustaw basy na minimum i puść po cichu muzykę. Jeśli będzie grał, to wystarczy wymienić kondensatory w zwrotnicy na takie o identycznej wartości.

• #3 14 Sty 2016 21:14
    PitekW
    Poziom 4  

Sam sie zmartwiłem wyglądem magnesu głośnika basowego jak go wyjąłem seria raczej marketowa, ale zwrotniczka jest, z racji tego że cała kolumnajest niskiej klasy nie bede dawał do specjalisty by wyliczył mi nową zwrotnice dedykowaną bo nie ma to sensu to klasy tych kolumn..

Ale zanim kupie sobie Pioneer HPM-110 to chce troche na nich pograć a widze że zwrotnica była już naprawiana , czyli nie wytrzymuje za długo w tej kolumnie, dlatego może mógłbyś doradzić, którą wybrać? czy w wypadku tej klasy kolumn jest to obojętne? i czy mój wzmacniacz nie spali kolejnej zwrotnicy a posiadam Pioneer SA-9800?

Mam na oku dwie do ponad 200W i 8ohm ale sie nie znam

http://www.avde.pl/voice-kraft/voicekraft-vk-...glosnikowa-3drozna-pasywna/produkt/39001.html

http://stx.pl/stx-zwrotnica-3d-6-8.html

czy jest sens droższą,, czy zauważę różnicę i czy wytrzymają a może coś zupełnie innego?

Proszę o radę

• Pomocny post
    #4 14 Sty 2016 23:23
    James596
    Poziom 20  

Uwierz mi, że przy tej klasie kolumn nie warto pchać się w zwrotnice uniwersalne. Wystarczy dać dwa kondensatory bipolarne, jeden na średni ton, drugi na wysoki ton, i powinno być w porządku. Jeśli chcesz, jutro rozkręce moje Pioneery i podam Ci wartości fabrycznych kondensatorów, bo głośniki średnio/wysokotonowe mam te same.

Obie które podałeś nie nadają się, za niska wartość podziału między głośnikiem basowym a średniotonowym. Fabryczne średniotonowe szybko spalą się przy jej zastosowaniu.

Chociaż co ciekawe, pomimo "marketowości" wykonania, nie grają wcale źle. ;)

• #5 15 Sty 2016 06:13
    PitekW
    Poziom 4  

Jakbys mogl podac mi te wartosci to bede wdzieczny skoro mowisz ze nie ma sensu kupowac nowych zwrotmicy to naprawie stara lub zrobie tak jak pisales. Dziekuje za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME