Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 42-48" do 1700zł. Najtańsze 4K Philipsa 43PUH4900 vs. Philips 48PFH4100

Szumaa 17 Sty 2016 23:18 933 1
  • #1 17 Sty 2016 23:18
    Szumaa
    Poziom 8  

Witam,
    Szukam TV do użytkowania z laptopem, głównie do oglądania filmów i grania w Fifę czy WRC. Bez żadnych SmartTV czy dostępu do internetu. Początkowo skłaniałem się ku 40-to calowym modelom Samsung UE40J5100 lub Philips 40PFH4100. Stwierdziłem jednak, że będzie to nieco za mały rozmiar. Dodatkowo zniechęciło mnie kiepskie odwzorowanie czarnego w Samsungu. Oglądałem dzisiaj Philipsa 43PUH4900 i rozmiar jest w sam raz, lecz w porównaniu do wiszących obok modeli Panasonica i Samsunga obraz był dość ciemny a biały kolor wyglądał raczej na odcień szarego. Zmiana ustawień obrazu spośród dostępnych typów nie pomogła za wiele. Nie skreślam go jednak bo wiem, że jakbym nie miał bezpośredniego porównania to pewnie nawet bym nie zauważył tego problemu. Wychodzę więc z założenia, że ten typ tak ma i jakoś strasznie mi to raczej by nie przeszkadzało. Nie wiem jednak czy jest sens pakować się w najtańsze 4K i czy nie lepszym rozwiązaniem jest kupno w tej samej cenie (1700zł) Philipsa 48PFH4100, gdzie przy FullHD mam aż 48 cali. Czy wie ktoś może jakie odświeżanie natywne ma matryca w 43PUH4900?
    Alternatywą jest tańszy Hitachi 43HBT42, lecz jego nie mogłem znaleźć żeby zobaczyć na własne oczy jak to wygląda. Opinii też za wiele nie krąży po internecie...
    Bardzo proszę o sensowną radę co wybrać i czy może jest jeszcze jakiś model który pominąłem a jest warty uwagi w cenie do 1700zł? Chyba, że jednak jakiś 40 calowy model, ale z lepszą matrycą i może jakimś cudem odświeżaniem natywnym 100Hz? Jest w ogóle coś takiego na rynku w tej cenie?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 11m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Tak i tak
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać. Szerokość podstawy maks. 87cm
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Balkon z tyłu lub boku, często zasłonięty.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Niezłą czerń i odwzorowanie kolorów. Płynny obraz. Możliwość podłączenia zewnętrznych głośników.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Filmy 1080p lub czasem 4K i okazjonalnie sygnał z telewizji naziemnej.
    10 .Jakie urządzenia? Laptop i okazjonalnie sygnał z telewizji naziemnej.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Matową, ale bez większej różnicy.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale i sport.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Wykorzystując TV jako monitor do laptopa.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, 30-50% dziennie.
    16. Preferencje co do marki? Brak
    17. Preferencje co do wielkości? 42-48". Więcej nie ma sensu do tak małego pokoju.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Skaczący obraz.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 1700zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie.

• #2 18 Sty 2016 19:28
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme