Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile wynosi podbicie częstotliwości w głośnikach z danącharakterystyką

The__Punisher 24 Sty 2016 20:42 381 1
  • #1 24 Sty 2016 20:42
    The__Punisher
    Poziom 1  

Witajcie

Czy jest mi ktoś w stanie odpowiedzieć na pytanie odnośnie tego ile dB wynosi podbicie charakterystyki częstotliwościowej w głośnikach z charakterystyką Czebyszewa, Butterwortha, Bessela i Linkwitza Rileya ? Szukam tych informacji od rana i nigdzie nie mogę tego znaleźć, dużo artykułów znalazłem na temat owych charakterystyk ale nigdzie nie ma podanych takich informacji a jest mi to bardzo potrzebne.

Mam też pytanie odnośnie tego w jakiej płaszczyźnie kolumna głośnikowa wykazuje promieniowanie kierunkowe?

Dziękuję za pomoc z góry ;)

• #2 24 Sty 2016 22:17
    pawol
    Poziom 22  

Podbicie? Zaczej przytłumienie chyba. Zakładam że chodzi o zwrotnice głośnikowe. To filtry pasywne i nic od siebie nie dołożą.
    Z grubsza to różnią sie od siebie dobrocią i kształtem charakterystyk

Polecam opanowac dobry symulator zjawisk np. boxsim i zacząć od wprowadzenia charakterystyk i danych głośników do niego. Wtedy dopiero otworzysz oczy jak to działą naprawdę. Bo to co wypisuje się na forach to w 99% brednie. No może prawie brednie bo coś ktoś tam czytał i widział ale w kupie razem to nic nie warte poradniki i wymądrzenia. Zwłaszcza brednie o tym, że w II rzedach w większości przypadków należy odwrócić polaryzację tweetera. Albo następna brednia mówiąca że im większy drut i mniejszy opór cewki to tym lepiej. Zatem odpowiem NIE!!! Właśnie oporem cewki można dodatkowo manipulować przy prostowaniu charakterystyk zwrotnic. Zawsze trzeba rozważyć moce doprowadzane do zestawu i nie można tego tak uogólniać. A przesunięcia fazowe to w ogóle temat bez symulacji nie do opanowania. Jak już opanujesz symultor to będziesz się śmiał z tych wszystkich wypocin a zwłaszcza z pojęcia "zwrotnicy uniwersalnej" :)

Ale co ja tam wiem...

Polecam opanować boxsim'a

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME