Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki FHD (4K) 55" ~4000PLN (6000)

Morvan 26 Sty 2016 16:28 2580 47
  • #1 26 Sty 2016 16:28
    Morvan
    Poziom 4  

Witam wszystkich bardzo serdecznie (to mój pierwszy post po 5 latach czytania forum)!

Mam dość duży dylemat związany z zakupem TV do salonu.
    Zanim rozpiszę się szerzej na temat moich wyobrażeń i dotychczasowych odkryć:
    Cena: elastyczne 4000 (do 5000) zł
    Rozdzielczość: FHD
    Rozmiar: 55"- 60"
    Matryca: min 100 Hz prawdopodobnie VA
    Input lag: max 50ms

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 25m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,85m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    7. Jaki masz obecnie telewizor? stary LCD ~34"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? odwzorowanie kolorów, mały input lag, szybką matrycę (min 100Hz), szybkie działanie menu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? dekoder Vectra + PC HDMI
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PC (gry + pokazy zdjęć) + Dekoder Vectra, Wzmacniacz przez Optyka
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? 3h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Wszystko jedno z przewagą błyszczącej
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? możliwe, że Youtoube
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, około 2-3 godzin dziennie kilka razy w tygodniu.
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    17. Preferencje co do wielkości? 55-60 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? wolne działanie menu, mało funkcjonalne piloty i duże przesycenie i mała realność barw.
    19. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, Lg, Panasonic
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? Wszystko jedno, zależy ile trzeba dołożyć
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? Tak

Kochani, telewizor ma pełnić rolę wszędobylskiego centrum rozrywki wraz z podłączonym do niego komputerem (stąd na wyjątkowej bogatości systemu np Android TV zupełnie mi nie zależy). Świadomie decyduję się na rozdzielczość FHD, jako, że
    a) w oglądaniu filmów stawiam na dźwiek oraz płynność ekranu i odwzorowanie kolorów
    b) brak mi materiałów, które mogłyby póki co dać obraz o takiej rozdziałce
    c) nie zauważam aż takiej róznicy uzasadniającej podbijanie ceny (kosztem jakości barw na przykład)
    Jak wspomniałem do TV będzie podłączony komputer służący nie tylko jako odtwarzacz filmów ale też i gier (głównie symulatory jazdy + RPG).
    nie obrażę się jak TV będzie wspierał 3D, ale nie musi.

traktuję ten zakup jako przejściowy, ze świadomością, że za 3-4lata, jak standard VID sie ustali na jakimś poziomie, zakupię bogatszego OLEDA, czy inne cudo techniki. Póki co oszczędzamy i kupujemy dodatkowe kolumny :P

To co dotychczas wynalazłem:
    Sony (acz marka umiera niestety) 55W809C
    Samsung UE60J6200
    Samsung UE55J6300
    Philips 55PFT6550/12
    oraz niestety o wyższej rozdzielczości:
    LG 55UF850V
    Philips 55PUS7150/12

Podziwiałem ostatnio na targach na Stadionie opcję ambient light i muszę przyznać,że bardzo mi się podobała, jednakże, tak jak mówiłem, pierszeństwo ma jakość obrazu, kolory i magiczna "rozdzielczość dynamiczna" jako, że przy ścigałkach, jest to dość istotne...

Dziękuję z góry za pomoc i porady - bardzo chętnie zmienię swoją koncepcję, jeślitylko macie ku temu propozycje/argumenty.

pozdrawiam
    Maciek

Dodano po 2 [godziny] 58 [minuty]:

A może jednak lepiej poczekać jeszcze miesiąc, kiedy ogłoszone zostaną ceny nowych modeli 2016 po tegorocznych targach ISE i CES 2016... ? ceny zeszłorozcznych powinny jeszcze bardziej zanurkować.
    Co uważacie?

• #2 26 Sty 2016 16:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale przecież oprócz ambilightu te modele Philipsa co wymieniłeś grają bardzo dobrze.
    Nowe modele marzec/kwiecień z cenami.
    Ale będą droższe.
    Z tych co podałeś brałbym albo Sony albo Philipsa.

• #3 26 Sty 2016 16:54
    Morvan
    Poziom 4  

Wybaczcie, że pisałem tego posta tak w częściach - niestety w robocie tylko czasami bywa chwila oddechu ;-)

LOCOLOCO napisał:

Z tych co podałeś brałbym albo Sony albo Philipsa.

Ale myślisz, że jest sens szarpać się na UHD? czy utraci na tym jakość obrazka?
    No i czy ambilight nie jest niepotrzebnym bajerem.. tak jak wspominałem - boję sie płacić za głupoty, kiedy faktyczna użytkowość traci..

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź!

• #4 26 Sty 2016 17:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jeśli UHD to szarpać się warto ale od modeli które dobrze upscalują obraz zwykły od 4K.
    To jeszcze min 1tyś zł dopłaty.

• #5 26 Sty 2016 17:04
    Morvan
    Poziom 4  

LOCOLOCO napisał:
    Jeśli UHD to szarpać się warto ale od modeli które dobrze upscalują obraz zwykły od 4K.
    To jeszcze min 1tyś zł dopłaty.

No więc właśnie - dlatego też wolę sobie podarować ten aspekt i pójść w stronę pożądnego FHD - cena do jakości=Sony, pytanie czy coś więcej wymyślę?
    Czytam właśnie jednym okiem recenzję tego philipsa:
    https://www.avforums.com/review/philips-6550-50pft6550-full-hd-tv-review.11919
    i kurcze, no nie zachęca jakoś specjalnie. no i bardziej podobają mi się czarne ramki dookoła matrycy ;-)

• #6 26 Sty 2016 17:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To była historia, po up date wszystko gra normalnie.
    To najlepiej Sony 55W809 za niewielką dopłatą ale kalibracja będzie gratis.

• #7 26 Sty 2016 17:24
    Morvan
    Poziom 4  

Cieszę się że tak mówisz. Ten soniacz wygląda dość rozsądnie, ale...
    Trochę boję się histori z innego forum, gdzie przez 25 stron ludziska rozpaczają nad:
    a) dużym ghostingiem (efektem halo właściwie)
    b) bardzo rzucających się artefaktach przy słabej kalibracji na ustawieniach nawet najmniejszego podbicia ostrości, czy motionflow..
    c) androida - gdzie nad jego wydajnością (a przynajmniej na hardwarze tego tv), można by niejedną łzę uronić.
    d) no i po huk komu 2 piloty jak można mieć jeden fajny żyroskopowy!

• #8 26 Sty 2016 17:27
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

a) chyba pomyliłeś - bo z czego ma być halo ?
    b) kalibracje dostajesz gratis , więc nie ma tego kłopotu
    c) trzeba umieć, a jak ktoś potrafi to jest extra:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/123742-smarttv-czy-androidtv-co-zrobi-kowalski.html
    d) możesz przecież korzystać z aplikacji.

• #9 26 Sty 2016 17:40
    Morvan
    Poziom 4  

http://hdtvpolska.com/topic/35141-sony-androi...5c-kdl-6575-w855c/page-3?hl=w805c#entry357813

a) a stąd, (choć strony teraz nie pamiętam ktoraś z 25 ;-) )
    b) a jeśli można, to zdradziłbys z jakiej paczki ta kalibracja gratis? Kiedyś czytałem,że nasi forumowicze mają kalibrację i jakieś zniżki.. ale to się chyba Panasonica tyczyło, nie pamiętam, to już dawno było,
    c) bardziej chodzi mi o responsywność, memory leakage itd. z adnroidem jako takim jestem za pan brat :D
    d) Prawda! :D, albo pilot logitech allmedia czy coś podobnego - już dawno się nad nim zastanawiałem...
    DZIĘKI!

• #11 26 Sty 2016 17:45
    Morvan
    Poziom 4  

masz rację - szybko zapytałem wójka googla, co ja w ogóle napisałem... i, miałem na myśli efekt spowodowany przez wyostrznie nieidealnego źródła - które skutkuje towrzeniem poświaty dookoła konturów np. wokół piłkarza na tle murawy czy trybun, bądź niektórych czcionek...
    wybaczcie laicki błąd i dziękuję za jego wskazanie.

• #12 08 Lut 2016 15:08
    Morvan
    Poziom 4  

Z racji, że temat troszkę wyewoluował...
    budżet się zwiększył, oczekiwania również...
    coby nie kontynuować tematu w obcym wątku, poniżej opcje, które zacząłem rozpatrywać:

- Samsung 55JU7000
    - Panasonic 55CX750
    - TCL U55S8806DS (Thomson)
    - wspomniany Philips PUS8809
    - ewentualnie LG 55LF652V
    - no i jeszcze Sony 55X8509C

minusy, które zauważam:
    - sony - cały czas fatalny android, mało intuicyjne menu
    - TCL - nieznany, nietestowany, niepewny
    - Samsung - gruby, brzydka podstawka... I Samsung (jakos nie przepadam za marką)
    - Panasonic/philips - znów android i firefox - nie przemawiają do mnie

plusy:
    + Sony-jakość matrycy
    + samsung - sterowanie + input lag (w trybie gra <30ms), całkiem dobra matryca
    + Philips - ambientlight (ale pewnie i tak zrobię sam na PI)

Obecnie - wygrywa Samsung, ale cały czas się łamię - czy pomijam jakiś istotny model? albo niedoceniam któregoś z wymienionych? Czy brać i się nie zastanawiać?

podpowiedzcie coś proszę!

Acha i dziękuję Locoloco za wszelką pomoc i wypytywania o Soniacze :P

• #13 08 Lut 2016 15:34
    Svetherus
    Poziom 28  

sony i philips ze względu na androida bym sobie odpuścił. Nie po to wydajesz 6k złotych żeby mieć problem ze stabilnością systemu.
    TCL S88 niewiadomo jaki ma input lag, więc ciężko powiedzieć czy się nadaje do gier.
    Samsung gra fajnie.
    Panasonic 750 ma matryce IPS. Jeśli chcesz VA to 700/710/720 (są też trochę tańsze)
    Za 7000zł masz Samsunga UE55JS8000 który bije całą resztę na głowę.

• #14 08 Lut 2016 16:10
    Morvan
    Poziom 4  

Svetherus napisał:

Za 7000zł masz Samsunga UE55JS8000 który bije całą resztę na głowę.

Otóż to - 7k za 4k... już te 5 z chakiem udało mi się wyrwać z bólem serca z domowego materaca/skarpety i 7 tysi odpada zdecydowanie. 5 jest dużo ładniejszą ceną :)
    Czyli mówisz, że temu Samsungowi JU7000 nic nie dolega strasznego?
    Dzięki!

• #15 08 Lut 2016 16:21
    Svetherus
    Poziom 28  

Nie. Jest fajny. Ale moim zdaniem pojedź do jakiegoś sklepu i porównaj na visus z panasonicem 700/710/720.

Samsung ma trochę gorszą czerń.

• #16 08 Lut 2016 20:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Android działa super, wystarczy się nauczyć obsługiwać go.
    Philips z potrójnym, lub poczwórnym ambilightem to bajka.
    Z poziomu Kodi masz dostęp do tysięcy , tysięcy , tysięcy filmów nowych w HD po polsku za darmo. To samo telewizje streamowane z całego świata.
    Wejdą też nowe up date do serii 6,0 i będzie dopiero super.
    A że jakość obrazu tak w Sony jak Philipsie jest lepsza to każdy to widzi.
    Panasonic w tym roku ma fatalne podświetlenie matrycy.

Sony i Philips też input lag w I klasie.
    A ambilighjt i tak zrobi najlepsze wrażenie.

• #17 08 Lut 2016 21:28
    Morvan
    Poziom 4  

Krótkie pytanie do wszystkich posiadaczy andka, czy prawdą jest, iż:
    - często trzeba resetować aplikacje, gdyż się zawieszają, bądź nie odświeżają zawartości (np.youtube)
    - po wyjściu z filmu w trybie 3D do normalnej TV, bądź menu - nie ma możliwości zmiany trybu wyświetlania ekranu - trzeba znów odtworzyć poprzedni film i zmienić wyświetlanie na 2D i dopiero można spokojnie korzystać z naziemnej
    - TV/android włącza się (po długim niekorzystaniu) przez dobre kilkanascie/kilkadziesiąt sekund
    - menu ma straszne lagi przy przechodzeniu przez funkcje
    - brak przeglądarki plików na pendrivie - po podłączeniu USB trzeba wybrać Video/zdjęcia - i kazda z tych aplikacji skanuje pendriva - (w testowanym przez nas modelu - wczytanie 16GB pendriva z filmami dokumentami itd. trwało dobrą minutę, a filmy czy zdjęcia które sie pokazały były zlepkiem nie podzielonym wcale na foldery). nie ma podziału na katalogi.
    - pilot się zawiesza....
    - memory leakage - po jakimś czasie system zapełnia sobie pamięć RAM (1.5GB) i przestaje płynnie działać - trzeba resetować cały sprzęt
    - zdarzają się zawiechy całego systemu - pomaga jedynie wyjęcie wtyczki...

Dodatkowo, boję się w Sonym tego, że hardware - słaby procek + 1.5GB RAM może powodować niekompatybilność z późniejszymi nowymi aktualizacjami - tak było z androidem 2.1 i przesiadką na 2.4 - nagle sprzęty aktualizowane przestawały wyrabiać na nowym sofcie.

Wybaczcie trochę odstępstwo od tematu - ale bardzo chętnie rozwieję swoje oraz innych obawy na ten temat.
    Dotdam, że Android jako platforma nie jest mi obca ani straszna, jednakże to co przebolałem z andkiem 1.6 - 1.8 to nikomu nie życzę - a tutaj wygląda to niestety podobnie.
    Dodam jeszcze, że moja połowica bo się go jak pająków...

• Pomocny post
    #18 08 Lut 2016 21:29
    Svetherus
    Poziom 28  

LOCOLOCO napisał:
    Android działa super, wystarczy się nauczyć obsługiwać go.
    Philips z potrójnym, lub poczwórnym ambilightem to bajka.
    Z poziomu Kodi masz dostęp do tysięcy , tysięcy , tysięcy filmów nowych w HD po polsku za darmo. To samo telewizje streamowane z całego świata.
    Wejdą też nowe up date do serii 6,0 i będzie dopiero super.
    A że jakość obrazu tak w Sony jak Philipsie jest lepsza to każdy to widzi.
    Panasonic w tym roku ma fatalne podświetlenie matrycy.

1) Nie. Chyba, że przez "nauczyć się go obsługiwać" masz na myśli "nie obsługiwać" - jak sam stwierdziłeś, nie masz problemów, bo go nie używasz.
    2) Amblight rzeczywiście gra super - pytanie, czy warto płacić taką cenę, za nie w pełni sprawny system.
    3) Nikt nie wie, jak będzie działało 6.0. Wystarczy spojrzeć co robią niektóre tzw. "update'y" z obecną wersją systemu (czytaj, pogarszają sprawy w 50% przypadków) żeby mieć poważne wątpliwości przed kupieniem w ciemno - licząc, że 6.0 będzie akurat stabilne.
    4) Tak, Sony i Philips mają super obraz - tylko znów - trzeba sobie odmówić kilku funkcjonalności które teoretycznie te telewizory mają (patrz pkt.1)
    5) Panasonic ma fatalne podświetlenie tylko w Twoim teście, który jest nieżyciowy (czytaj - w 99,99% nikt tego nie zauważy bo: ) nie zauważy ponieważ zafałszowałeś wyniki tego testu poprzez dobranie konkretnego obrazu pod test (w dodatku przepaliłeś kolory - co zostało Ci pięknie już udowodnione).

Tak więc Morvan - polecam testy HDTVPolska i samodzielny ogląd TV w sklepie na własnych materiałach.

• #19 08 Lut 2016 22:33
    Morvan
    Poziom 4  

No to jest jeszcze jeden model - który wyskoczył mi przed oczy z o dziwo większa niż wspomniany TCL liczbą pozytywnych opini - Thomson 55UA9806

Czy coś w PL wiadomo na jego temat? ktoś z Was posiada tego potworka?

• #20 08 Lut 2016 22:36
    Svetherus
    Poziom 28  

Niestety skończyła się promocja na niego (kosztował 4700) i teraz potrzeba 6500... Za 4700 nie było lepszego TV. Za 6500 - kwestia dyskusyjna mocno.

• #21 08 Lut 2016 22:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

1.Mam w domu , jeśli masz wgrane nie zakłócające się wzajemnie wtyczki - to nie ma problemów.
    2.Nie korzystam z 3D - to jest chory system który wkrótce zostanie usunięty z telewizorów.
    O ile pamiętam regulacja była normalna , ale to mogę sprawdzić.
    3.Każdy telewizor po wyłączeniu musi potrwać nim uruchomią się wszystkie systemy .
    4.Nie ma żadnych lagów. W modelach z touch padem działa szybciej niż pomyślisz.
    5.Działa dokładnie jak w Innych firmach.
    6.Pilot się wiesza... On nie ma dziurki więc pilota się nie wiesza trzeba położyć na stole.
    A tak bez jaj to na 100.000 ja znam kilka przypadków, w większości spowodowanych zużytymi bateriami.
    7. Pamięć wszędzie jest za mała , jeśli planujesz setki aplikacji , wystarczy podłączyć HDD.
    8.Zdarzają się w telewizorze, smartfonach, innych urządzeniach.

Możesz korzystać zawsze z Miracast pominiesz niedogodności telewizora wykorzystasz ekran jako monitor.
    Chcesz tani dobry bez Androida sprawdź 58S7806.

• #22 08 Lut 2016 22:55
    Svetherus
    Poziom 28  

ad1) Sam napisałeś, że nie używasz Androida w TV, wszystko odpalasz z zewnątrz.
    ad7) podłączenie HDD nie zwiększa ilości RAMu, a procesor X1 rzeczywiście jest słaby.
    ad8) zdarzają się w każdym urządzeniu z Androidem - ot taka specyfika systemu. Dziwne, że mój stary TV (sony 4210) w którym nie ma androida, nie zawiesił się nigdy, podobnie jak Panasonic ojca.

Morvan - musisz wziąć pod uwagę fakt, że LOCO sprzedaje TV Philipsa (między innymi) - i ma dość dużą tolerancję na ich wady (400 stron dyskusji na hdtv o błędach i problemach z Androidem) - być może jest to związane z marżą jaką dostaje na te TV ;)

• #23 08 Lut 2016 23:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mam Philipsa w domu i mogę polecić co do jakości obrazu, marzenie.
    Jak to w dobrych sklepach mamy najróżniejsze firmy od Loewe zaczynając a na LG kończąc.
    Więc dokładnie wiemy jak działają i jakie mają różnice.
    Ale na sklepie stricte i tak nie zauważy się wielu rzeczy dopiero testy pokazują różnica na poziomie potrzeb użytkownika.
    Błędy mają Ci którzy na oślep wgrywają co leci.
    To jakby podjechać na stacji BP i wlać obojętnie jakie paliwo- bo to przecież paliwo. A później mieć pretensje że samochód głupi bo nie jedzie...
    Z Androidem jest tak samo.

• #24 09 Lut 2016 17:59
    Morvan
    Poziom 4  

Siemka,
    temat zakończył się jednostronnym zwycięstwem Samsunga 55JU7000. Jako jedynemu nie miałem nic do zarzucenia. (może poza kolorystyką... )
    Czy wiecie może gdzie atrakcyjnie można go kupić? wiem, że trochę przespałem promocję w Euro.

pozdrawiam i dziękuję wszystkim raz jeszcze za pomoc!!!

• #26 09 Lut 2016 20:12
    Svetherus
    Poziom 28  

Morvan napisał:
    Siemka,
    temat zakończył się jednostronnym zwycięstwem Samsunga 55JU7000. Jako jedynemu nie miałem nic do zarzucenia. (może poza kolorystyką... )
    Czy wiecie może gdzie atrakcyjnie można go kupić? wiem, że trochę przespałem promocję w Euro.

pozdrawiam i dziękuję wszystkim raz jeszcze za pomoc!!!

Teraz nie ma żadnych szalonych przecen... ewentualnie jakieś raty (teoretycznie) 50x0%...

• #28 10 Lut 2016 14:49
    Morvan
    Poziom 4  

A tak z ciekawości - czy poza Sonym, któryś jeszcze w tej cenie posiada rozszerzoną paletę barw?
    Bo faktycznie then SAmsung na kolana to nie rzuca... ani kontrastem ani rozpiętością tonalna...

• #29 10 Lut 2016 16:59
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Oczywiście, sprawdź
    Philips 55PUS8809 dojechał właśnie
    Philips 55PUS7600
    Sony 55X8509
    Te zagrają lepiej co do jakości obrazu !

• #30 10 Lut 2016 17:31
    Morvan
    Poziom 4  

Śmiesznie....
    Od X85 zacząłem poszukiwania (w każdym bądź razie po rzuceniu pomysłu na FHD)
    Wiem,że Sony ma input lag ~32ms,
    A jak jest z philipsem?
    zarówno Sony jak i Filip są oparte na tym samym androidzie - a jak wygląda kwestia przyszłego wsparcia? Słyszałem, że Philips zmiania od przyszłego roku markę.. (opinia faceta w MM) i że niewiadomo co się w ogóle stanie z Philipsem.

Jeśli ktoś miałby chwilę - jakie są istotne rożnice miedzy serią PUS88 a PUS76?
    Dobrze widzę, że PUS8809 to model z 2014 roku??

Występują w czarnych ramkach, czy tylko takie srebrne?

PS. o PUS8 czytam:
    "2 players full screen gaming" - ki ciul? co oni mają na myśli, wiecie może?
    oraz
    Computer inputs on HDMI4: up to 4K Ultra HD 3840x2160
    a w jakim odświeżaniu? bo HDMI 1-3 UHD tylko 30Hz...

Czy to std - czy jakieś odwarzają 4K do 60 fps?

Kurde, znów mnóstwo pytań... ;-)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme