Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki TV max 50 cali np SONY KDL-50W755C

pagida 27 Sty 2016 21:46 2796 48
  • #1 27 Sty 2016 21:46
    pagida
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ok 20m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok 2,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? raczej przód
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisi ok 60cm od podłogi
    6. Jak słońce świeci w pokoju? umiarkowanie
    7. Jaki masz obecnie telewizor? brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? smart
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? kablówka
    10 .Jakie urządzenia? wieża + tuner (skłaniałbym się do modułu CAM - mniej pilotów)
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? -
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? sport,bajki,film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? ma być dobry
    17. Preferencje co do wielkości? wstępnie 43 ale skłaniam się do max 50
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczór
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3400
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne - nie potrzebuję 3d

wstępnie i na szybko wybrałem 3 modele:
    SONY KDL-50W755C
    SAMSUNG UE48JU6400
    LG 49UF680V

Proszę o porady,zależy mi na TV który posłuży mi kilka lat i nie będe miał z nim problemów

• #2 27 Sty 2016 23:37
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 28 Sty 2016 12:10
    Mariano11
    Poziom 26  

Ewentualnie jeszcze z lepszych to w grę wchodzi Philips 50PFH6550/88 na Androidzie i z ambilightem - cena ok. 3000 zł.

• #4 30 Sty 2016 05:44
    Dżemix
    Poziom 14  

LOCOLOCO napisał:
    To wybrałbym Sony ale 50W809 jest za 3399 zł z kalibracją profesjonalną.

dlaczego wybrałbyś ten model? przecież to właśnie jest 755 tylko z dodanym 3D czego pytający nie potrzebuje jak napisał. ?? - no chyba że się czymś jeszcze różnią poza tym 3d o czym nie wiem to proszę mnie uświadom :)

Dodano po 2 [minuty]:

przez ostatnie 3 miesiące miałem identyczny dylemat po przeczytaniu setek wypowiedzi na różnych forach wybierałem między samsungiem h6400 i właśnie SONY KDL-50W755C i ostatecznie wybór padł na sony, odbieram w przyszłym tygodniu. Ogólnie chciałem Panasonica ale ostatnio strasznie zjechały z jakością i sobie darowałem.

• #5 30 Sty 2016 11:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

No nie, ma lepszą płynność obrazu i obróbkę sygnału.
    Panasonic faktycznie poleciał z jakością, liczy się tylko cena.
    Pamiętaj o kalibracji.

• #6 30 Sty 2016 11:40
    Dżemix
    Poziom 14  

LOCOLOCO napisał:
    No nie, ma lepszą płynność obrazu i obróbkę sygnału.

A mógłbyś powiedzieć z jakiego powodu tak jest jak mówisz bo w każdym serwisie w jakim porównuje te tv ze sobą to jedyna różnica to właśnie to 3d a w pozostałych parametrach identyczne, matryce takie same, filtry takie same itd.

• #7 31 Sty 2016 12:41
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #8 16 Lut 2016 20:13
    pagida
    Poziom 2  

LOCOLOCO napisał:
    To wybrałbym Sony ale 50W809 jest za 3399 zł z kalibracją profesjonalną.

Co to jest ta kalibracja profesjonalna,czy w modelu 50W755C nie ma takiej możliwości?
    Jak dla mnie różnią się tym że ten 809 ma 3D(a tego nie potrzebuję)
    Jestem nastawiony konkretnie na Sony i proszę o polecenie najbardziej efektywnego sprzętu w granicy do 3500zl

• #9 16 Lut 2016 20:49
    k750i
    Poziom 17  

Też mam pytanie odnośnie tej magicznej kalibracji. Od dłuższego czasu czytam to forum i przeglądam ten temat często, tak z ciekawości. Prawie w każdym temacie
    kol. LOCOLOCO pisze o kalibracji i z tego co tak sięgam pamięcią wstecz to tylko on o tym pisze albo w znacznej mierze tylko on.
    Czy skoro jest to takie oczywiste dlaczego tylko on o tym wspomina?
    Czy nie można kupić tv bez kalibracji?
    Czy kalibracja ma aż takie znaczenie?
    dlaczego tego producencie nie robią za dodatkową opłatą?

• Pomocny post
    #10 16 Lut 2016 21:50
    Svetherus
    Poziom 28  

Co do kalibracji:

1) Kalibracja profesjonalna polega na tym, że kupujesz telewizor - generalnie każdy, ale im lepszy tym więcej możliwości ustawień - dzwonisz do firmy, przyjeżdżają - płacisz jakieś 300-400zł - a firma za pomocą sprzętu, ustawi Ci TV pod konkretne warunki mieszkaniowe - kolory, kontrast, gammę i całą resztę.

2) Kalibracja w wydaniu LOCOLOCO wygląda tak, że - jeśli kupisz TV u niego - skalibruje go (jakimś sprzętem, nie pochwalił się jakim) zapakuje i wyśle Ci do domu. Jeśli kupisz gdzieś indziej, dostaniesz ustawienia mailem (sic!)

3) Tylko on o tym wspomina, bo jest tu chyba jedynym bazarowym sprzedawcą TV (często i nachalnie się narzucającym udzielającym).

4) Zawsze kupujesz TV bez kalibracji

5) Jak kupujesz TV za grube tysiące, to te 3-4 stówki chyba wysupłasz na (zauważalnie) lepszy obraz. A różnica zawsze jest zauważalna - w zależności od modelu. Polecam testy TV na hdtvpolska - często pokazują różnicę pomiędzy kalibracją a jej brakiem, oraz różnymi ustawieniami TV.

6) Producenci tego nie robią, bo sprzedają za dużo TV a każdy musi być ustawiony oddzielnie.

Co do TV - pagida - jeśli chcesz sony 50 cali - to 755c albo 756c. Oba można kalibrować.

• #11 17 Lut 2016 08:23
    Dżemix
    Poziom 14  

po 2 miesięcznych poszukiwaniach i decydowaniu czy wadliwy szajsung h6400 lub j6200 ewentualnie sony 809c z kiepskim ciągle niedopracowanym zaiweszającym się androidem kupiłem LG 55LF652V za 3050 zł (50 cali za 2400) i jestem bardzo zadowolony, internet śmiga aż miło, matryca 100hz bardzo ładnie świeci, 1000 zł w kieszeni, okulary 3d w komplecie, do gier idealny - input lag 23.
    nie byłem przekonany do lg ale za 55 full hd o tych parametrach i takim samym obrazie trzeba dać ok 1500 zł więcej a po co ?

• Pomocny post
    #12 17 Lut 2016 08:25
    Gitner
    Poziom 26  

Dżemix napisał:
    przez ostatnie 3 miesiące miałem identyczny dylemat po przeczytaniu setek wypowiedzi na różnych forach wybierałem między samsungiem h6400 i właśnie SONY KDL-50W755C i ostatecznie wybór padł na sony, odbieram w przyszłym tygodniu. Ogólnie chciałem Panasonica ale ostatnio strasznie zjechały z jakością i sobie darowałem.

Jakbym czytał siebie... Po wielu bojach też wybrałem SONY tyle, że KDL-55W755C.

• #13 17 Lut 2016 08:28
    Dżemix
    Poziom 14  

jednak po wizycie u znajomych i 2 krotnym zawieszeniu się soniacza w ciągu 3 godzin (konieczność wyjęcia wtyczki z kontaktu) zrezygnowałem, po 2 miesięcznych poszukiwaniach i decydowaniu czy wadliwy szajsung h6400 lub j6200 ewentualnie sony 809c z kiepskim ciągle niedopracowanym zaiweszającym się androidem kupiłem LG 55LF652V za 3050 zł (50 cali za 2400) i jestem bardzo zadowolony, internet śmiga aż miło, matryca 100hz bardzo ładnie świeci, 1000 zł w kieszeni, okulary 3d w komplecie, do gier idealny - input lag 23.
    nie byłem przekonany do lg ale za 55 full hd o tych parametrach i takim samym obrazie trzeba dać ok 1500 zł więcej a po co ?

• #14 17 Lut 2016 08:45
    Gitner
    Poziom 26  

Co do androida to jeśli komuś zawiesza się smartfon to i zawiesi się telewizor. Wynika to wyłącznie z nieznajomości tego systemu i nieumiejętności jego obsługi. Trafią się bugi producenta (np problem z Player), ale po jakiejś tam aktualizacji już działa. Nie polecam androida osobom nie obeznanym w tym systemie. To tak jakby kazać z windowsa przesiąść się na linuxa.

Po rewolucji w Microsofcie i przesiadce na W'95 też jakiś czas były problemy i ze strony producenta jak i nie wiedzy użytkowników. Ludzie się nauczyli, przyszły upgrade'y, nowe wersje i problemy znikły.

• #15 17 Lut 2016 18:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Na reszcie mądre słowa.
    Android gra bardzo dobrze jeśli potrafisz z niego korzystać .
    Kalibrację robimy sprzętem profesjonalnym zakupionym u jedynego dystrybutora w USA . Innych sprzętów nie ma .
    Nie ma sie czym chwalić .
    Telewizor dostaniesz skalibrowany gratis dla członków forum.
    Jeśli wolisz płacić - Twój wybór .

I Sony i PHILIPS właściwie oprogramowanie , po kalibracji grają extra.
    W razie problemów pomożemy

• #16 17 Lut 2016 19:12
    Dżemix
    Poziom 14  

Gitner napisał:
    Co do androida to jeśli komuś zawiesza się smartfon to i zawiesi się telewizor. Wynika to wyłącznie z nieznajomości tego systemu i nieumiejętności jego obsługi. Trafią się bugi producenta (np problem z Player), ale po jakiejś tam aktualizacji już działa. Nie polecam androida osobom nie obeznanym w tym systemie. To tak jakby kazać z windowsa przesiąść się na linuxa.

Po rewolucji w Microsofcie i przesiadce na W'95 też jakiś czas były problemy i ze strony producenta jak i nie wiedzy użytkowników. Ludzie się nauczyli, przyszły upgrade'y, nowe wersje i problemy znikły.

aha czyli to że film nagle zacina się w miejscu i trzeba wyjąć wtyczkę to moja wina, coś takiego, dobrze wiedzieć bo jeszcze bym pomyślał że to wina niedopracowanego systemu.

Dodano po 4 [minuty]:

a jeśli obsługę tv porównujesz do ciemnej magii jaką jest dla większości linux no to ja wymiękam i dziękuję. okazuje się że żeby obejrzeć zwykły film trzeba zostać profesjonalnym programistą....
    a przecież nie każdy musi mieć taki zainteresowania i smykałkę do tego...

• #17 17 Lut 2016 20:28
    Gitner
    Poziom 26  

Dżemix mylisz obsługę telewizora z obsługą androida. Nie wierzę, że telewizor powiesił się na oglądaniu sygnału antenowego lub HDMI.

• #18 17 Lut 2016 20:40
    Svetherus
    Poziom 28  

Wieszały się. Przede wszystkim Philipsy ale sony też - przede wszystkim 8 seria. Dopiero 2 miesiące temu bodaj wyszedł patch który to poprawił. Wieszały się tak o, bez powodu - jest absolutna masa informacji na ten temat - polecam forum hdtv - w wątku o Philipsach 6500.

• #20 17 Lut 2016 22:50
    pietkad
    Poziom 12  

Dżemix uważam, że wygrał u Ciebie głos rozsądku!

Doszedłeś dokładnie do takich samych wniosków jak ja :)

• #21 18 Lut 2016 00:06
    Dżemix
    Poziom 14  

pietkad napisał:
    Dżemix uważam, że wygrał u Ciebie głos rozsądku!

Doszedłeś dokładnie do takich samych wniosków jak ja :)

no tak koniec końców wybrałem mniejsze zło, ale i tak mi bardzo smutno bo w 21 wieku, światem rządzą właśnie wielkie korporacje typu samsung czy sony, i zamiast porządnych telewizorów produkują takie buble że tak niemiło powiem i człowiek musi się zastanawiać czy jak wyda ciężko odłożone 4-5 tysi to bedzie mu kurz pod matrycę wchodził, jakieś plamy będą świecić jaśniej, lub obraz nagle się zawieszał, jak dla mnie porażka i cofanie się w rozwoju. Na szczęście w sypialni powiesiłem sobie 10 letnią plazmę panasa i chociaż tu mogę cieszyć oko wspaniałym obrazem.

• #22 18 Lut 2016 07:52
    Gitner
    Poziom 26  

Wszystko w obecnych czasach jest produkowane z nastawieniem na zysk z serwisów.

• #23 18 Lut 2016 08:06
    Dżemix
    Poziom 14  

Gitner napisał:
    Wszystko w obecnych czasach jest produkowane z nastawieniem na zysk z serwisów.

no tak ale jak czytałem naprawdę setki for o wadliwości tv i reklamacjach to samsung przodował względem lg jakieś 80 do 20 %

• #24 18 Lut 2016 08:37
    Gitner
    Poziom 26  

Samsung ma najwięcej topików w internecie ad napraw, problemów z gwarancją etc, poza tym jakość obrazu nie powala. Mogę powiedzieć, że już jedną ręką miałem H6400, ale szczęśliwy jestem, że go nie mam.

• #25 20 Lut 2016 01:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Mam Philipsa i zawiesił się raz wskutek współpracy z Gafenem.
    To pierwszy raz tak się stało od kilku lat, odkąd mam Różne Philipsy.
    Nowe modele Philipsa są na nowej platformie i na razie nikt nie zgłasza problemów:
    http://forum.idg.pl/topic/235730-philips-7601...dr-w-modelu-ze-%C5%9Bredniej-p%C3%B3%C5%82ki/
    Samsungi też mają kłopot:
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html

• #26 29 Lut 2016 07:50
    pietkad
    Poziom 12  

Wczoraj kupiłem LG 42LF652v.

Tv ok ale jedno mi nie pasuje.. nie rownomierne podswietlenie matrycy.. ale mam monitor 24 cale i tez ma srednie podswietlenie niestety :/

Cena 1839zł

I powiem tak, że LG z płynnością wali po głowie Panasonic 50cx700.

Co ciekawe sprzedawca powiedział mi, że Philipsy wracają do nich na potęgę - na Gwarancję. Psują się ponoć jak diabli..

• #27 29 Lut 2016 12:07
    Dżemix
    Poziom 14  

no właśnie philipsy i samsungi najbardziej się psują więc nawet nie brałem ich pod uwagę (h6400 brałem ale po opiniach na temat awaryjności dałem sobie spokój).
    mam 652v 50 cali (chciałem 55 ale 1000 zł musiałbym dopłacić i nie było mnie stać)
    obraz igła naprawdę świetny, też zauważyłem to o czym mówisz plus lekki clouding
    i teraz pytanie czy w innych markach tego nie ma bo ponoć to przypadłość wszystkich lcd.

Dodano po 48 [sekundy]:

100hz jednak robi swoje i nie sposób się z tym nie zgodzić.

• #28 29 Lut 2016 12:17
    pietkad
    Poziom 12  

Dżemix walnąłbyś mi kilka fotek na włączonym TV bez żadnego sygnału? chciałbym porównać te podświetlenie czy to norma czy mam aż tak skopany tv :)

• #29 29 Lut 2016 12:20
    Dżemix
    Poziom 14  

ale jak na czarnym tle czy na rozjaśnionym?

• #30 29 Lut 2016 12:21
    pietkad
    Poziom 12  

Włączony tv ale np bez sygnalu aby bylo podswietlenie ale bez zadnego obrazu

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme