Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uszkodzona membrana w Tonsil GDN 30/120/1 8Ohm

mmaker 27 Sty 2016 22:45 495 3
  • #1 27 Sty 2016 22:45
    mmaker
    Poziom 18  

Witam. Posiadam głośnik jak w temacie, uszkodzona jest membrana, jest załamana przy cewce przez co głośnik "strzela" przy większym wychyleniu. Pytanie gdzie dostanę najlepiej oryginalną membranę do tego głośnika, niekoniecznie musi być kolorowa jak w oryginale, w zupełności wystarczy mi zwykła szara byle była by oryginalna. Głośnik ma grać a nie wyglądać. Podejrzewam że w Tonsilu nie za bardzo będą chcieli mi wysłać taką membranę...

• #2 27 Sty 2016 22:54
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

U producenta.

mmaker napisał:
    Podejrzewam że w Tonsilu nie za bardzo będą chcieli mi wysłać taką membranę...
    Niby czemu? Sprzedają do wszystkich innych głośników, więc czemu mieliby nie do tego?
    Nikt inny ich nie ma, a jeśli nawet ma, to stare, ze sparciałymi zawieszeniami.
    Nie mają teraz ich na stronie, ale skoro oferują regenerację tych głośników w wersji zielonej, czerwonej i niemalowanej, to zapewne sprzedadzą też sam układ drgający.

• #3 27 Sty 2016 23:11
    mmaker
    Poziom 18  

Sugerowałem się właśnie tym że nie ma wystawionego zestawu naprawczego do tego głośnika, dlatego stwierdziłem że mogą mieć opory przy sprzedaży, ale kontrolnie napisałem maila. Zapytałem też w umifonie, może tam mi pomogą jeśli nie w Tonsilu, ale na tą chwile czekam na odpowiedź.

• #4 28 Sty 2016 20:52
    mmaker
    Poziom 18  

Więc dostałem odpowiedzi z Umifonu oraz ze sklepu Tonsila.

W tonsilu odpisali (tak jak podejrzewałem):
    "Witam, niestety nie ma takiej możliwości. Ewentualnie może zakupić Pan
    membranę od modelu GDN 30/100/11 lub przysłać głośnik do naprawy w
    naszym
    serwisie. Pozdrawiam"

W Umifonie za to:
    "Jest po 30,00 za 1 szt.
    Pozdrawiam"
    Zostaje mi zamówić i wymienić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME