Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny na przetwornikach STX

karo9522 30 Sty 2016 22:15 636 8
  • #1 30 Sty 2016 22:15
    karo9522
    Poziom 13  

Witam. Odradziliście mi ostatnio robienia kolumny z dwoma wooferami wiec postanowiłem zrobić jednak 3 drożne na przetwornikach:

W.30.200.8.MC nisko tonowy

M.11.100.8.MC srednio tonowy

T.10.200.8.PCX wysoko tonowy

Czy to zagra i jaką zwrotnicę dobrać do tego zestawu

• #2 31 Sty 2016 04:20
    marian133
    Poziom 36  

karo9522 napisał:
    Odradziliście mi ostatnio robienia kolumny z dwoma wooferami

Kto odradził?
    Dlaczego odradził?
    Skoro odradził to pewnie wytłumaczył dlaczego uniwerslna zwrotnica się nie nadaje, która zapewne chciałeś użyć?

Z tych głośników które podałeś nic nie wyjdzie, nie masz takiej wiedzy aby dobierać do siebie głosniki.
    Napisz ile masz kasy ( i jaki wzmacniacz, jakie pomieszczenie) to się coś doradzi.

• #3 31 Sty 2016 20:16
    karo9522
    Poziom 13  

Końcówka atx-2000 wzmacniacz pioneer-656 kasy max to 600 zł

Pomieszczenie 18m2

• #6 31 Sty 2016 22:32
    marian133
    Poziom 36  

A gdzie dostaniesz te STX-y oraz Teslę?
    Po za tym PCX-y są lepsze od SC10n.

Ale widzę, że ilość i wielkość membrany to to na co patrzysz jako pierwsze...

Jak chcesz i masz możliwość dostania takich głosników to rób, ja jednak twierdzę ze projekt który podałem jest lepszy.

• #8 01 Lut 2016 03:10
    Tremolo
    Poziom 43  

Zazwyczaj jak poprawiam po kimś projekty to wyrzucam z nich średniotonowce i zwrotnicę uniwersalną i wtedy gra o niebo lepiej na 2-drożnej złożonej z dobrych elementów.

Jak patrzysz na wielkosć membran i zejście a do tego chcesz prosto na pocżątek to zrób tak. Kup 2 niskotonowe grające do 4,7-5,5kHz.

Teraz dwa warianty (A,B):

A) 2 głośniki o skuteczności 87dB
    B) 4 głośniki o skuteczności 84-85 jak cztery.

do tego wysokotonowy o skuteczności 90dB najlepszy jaki dostaniesz.

W przypadku 4 zrób pionowe kolumny olbrzymy. Trochę fantazja, ale to wszystko 2-drożne jest i zrobienie zwrotnicy nie jest i tak takie trudne jak 3 drożna.

I teraz to co mam na myśli. Wisienka na torcie. Kup sobie porządne dwa głośniki 45cm. Wsadź je do obudów, które będą pracować jako subwoofery. Zasil je teraz elektrownią. Dodaj filtr aktywny.

Można też zrobić kolumny dwukomorowe z wbudowanym subwooferem. Midwoofery w osobnych komorach zamkniętych. W przypadku dostępu do płyt - i stolarza z wyobraźnią architekta, do zrobienia jest tysiąc fajnych i oryginalnych rzeczy, które będą się trzymać jakiejś technicznej political correct, mimo, że to będą konstrukcje odjechane.
    Bo ja generalnie nie lubie takiego braku środka jak w przypadku 30cm z zawieszeniem gumowym, nawet tuba tu wiele nie daje do jakości. W dodatku tuba to tuba. To dobre na koncerty, do domu gorzej.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME