Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Celestion TF1530e i Stx D.800

monos22 31 Sty 2016 16:55 513 4
  • #1 31 Sty 2016 16:55
    monos22
    Poziom 7  

Mam pytanie czy według was celestion TF1530e zagra poprawnie z stx D.800?
    Znajomy robi paczki około 110L i jest ciekaw czy dobrze to zagra zależy mu, żeby było trochę basu. Słuchał moich paczek na Celestionach 1525 i D.1000 i podobało mu się, ale stwierdził że jest trochę mało dołu a będą grały bez podparcia subami i stąd pytanie czy 1530e zagrają w miarę dobrze z D.800. Zasilał by to dapem palladium 1600.

Temat przenoszę z działu "Estrada co kupić"

• #2 31 Sty 2016 23:24
    Tremolo
    Poziom 43  

Sprawdzaliście ze sobą charakterystyki głośników?

tf1530
    1525

Jak widać rezonans jest w innym miejscu, co wpływa, że chyba rury BR będą musiały być dłuższe, żeby mieć więcej basu niskiego. Do tego zmiany w zwrotnicy.

1525 widać, że ma wysoko nasycony pik na charakterystyce w płytkim basie - to taki pukacz dobry do nadstawek - i wtedy pakujesz głośniki 18" jako Subwoofer.

Obudowa jest OK jeśli chodzi o pojemność.

• #3 01 Lut 2016 09:00
    monos22
    Poziom 7  

Paczki będzie robił od nowa zwrotnice również, wszystko pod przetworniki tylko nie wie ja w zasadzie też czy jest sens łączenia tych głośników bo papierek jedno a gotowa paczka drugie i żeby nie okazało się że kosztem np. większej ilości dołu zginie środek, którego w 1525 jest jeszcze w miarę ok no ale już dół to lekki kick-bas.
    W skrócie oczekuje paczek grających porównywalnie do moich z niskim (niższym) basem pozwalającym obskoczyć salę do 100 twarzy bez podparcia dołami.

• #4 01 Lut 2016 10:31
    marian133
    Poziom 37  

Tremolo napisał:
    Jak widać rezonans jest w innym miejscu, co wpływa, że chyba rury BR będą musiały być dłuższe, żeby mieć więcej basu niskiego.

Długość portów BR ustalamy sami, na tyle na ile chcemy zestroić obudowę. Fs nie ma na to wpływu, byle tylko nie stroić niżej niż ten rezonans. Np. głosnik który ma Fs na poziomie 30Hz możemy stroić na 40Hz, i nadal będzie miał więcej dołu niż głosnik który ma FS 40Hz i będzie strojony na również 40Hz.

Przy strojeniu obudowy patrzymy na wykres charakterystyki a nie tylko na suche liczby.

monos22 napisał:
    Paczki będzie robił od nowa zwrotnice również, wszystko pod przetworniki tylko nie wie ja w zasadzie też czy jest sens łączenia tych głośników bo papierek jedno a gotowa paczka drugie i żeby nie okazało się że kosztem np. większej ilości dołu zginie środek, którego w 1525 jest jeszcze w miarę ok no ale już dół to lekki kick-bas.

Czy można połaczyć 1530e z D800?
    Pewnie że można, ale bez pomiarów się nie obejdzie, zwłaszca jeśli chcesz mieć kolumny z wyrównaną charakterystyką.

• #5 05 Lut 2016 12:38
    monos22
    Poziom 7  

No dzięki za podpowiedzi. Przekazałem wasze rady i pracę niebawem mają ruszyć, zostałem jeszcze poproszony o zapytanie się czy ktoś dysponuje zwrotnicą pod te głośniki jako że były/są stosowane bodaj w paczkach LDM-a mowa oczywiście o Celestionach. Jak ktoś będzie miał jakieś info na ten temat niech się podzieli. Dzięki i pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme