X

Zelazko czy mozna odkamienic ?

18 Jun 2005 16:19 SEsebastian.los
  • #1 18 Jun 2005 16:19
    sebastian.los
    Level 19  
    Helpful post? (0)
    mam takie pytanie jak w temacie czy jest jakis sposob na odkamienienie zelazka.Do czajnikow mozna wsypac kwasku cytrynowego i zagotowac a czy istnieje taki sposob na zelazko???
  • #2 18 Jun 2005 16:20
    nelik1987

Level 31  
    Helpful post? (0)
    kupić poprostu odkamieniacz naprzykład kamix wlać do płaskiego naczynia i zamoczyć stopkę żelażka i pozostawić na tyle ile napisali na opakowaniu nic prostrzego :D
  • #3 18 Jun 2005 16:23
    jagrx
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Uwazam ze mozna , tylko jako wodny roztwor .Mozesz tez uzyc rozcienczonego kwasu solnego .
  • #4 18 Jun 2005 21:15
    AAnnddrrzzeejj
    Level 18  
    Helpful post? (0)
    Witam.Żeby żelazka nie obrastały kamieniem kotłowym powinno się
    wlewać do nich tylko wodę destylowaną.
    Pozdrawiam.Andrzej
  • #5 18 Jun 2005 21:45
    elektryk1e
    Level 22  
    Helpful post? (0)
    Jak moja mamuska kupowała żelazko to w sklepie taki pan jej powiedział ze trzeba wlac ocet do zelazka jak sie kamien osadzi. nie wiem czy to pomaga bo nie sprawdzalem, ale mozna spróbować.
    pozdrawiam
  • #6 18 Jun 2005 23:02
    lechm56
    Moderator
    Helpful post? (0)
    Ocet jest sprawdzony przez moją żonę
  • #7 18 Jun 2005 23:58
    aner77
    Level 10  
    Helpful post? (0)
    Wszystkie środki są dobre z wykorzystaniem chemi . Tylko trzeba zwrócić uwagę na stopę grzejną żelazka (a są one pokryte różnymi warstwami np. teflon) które podczas odka mieniania może ulec uszkodzeniu (plamy). Najlepiej od samego początku stosować wodę destylowaną albo w lepszych żelazkach odkamieniać przez specjalne systemy które są już w nie wbudowane.
  • #8 26 Nov 2005 20:42
    sebastian.los
    Level 19  
    Topic author Helpful post? (0)
    odkamienilem zelazko octem.dziekuje za rady
  • #9 26 Nov 2005 23:42
    postrzepiony
    Specjalista AGD
    Helpful post? (0)
    Aby nie osadzał sie kamień musiałbyś używać wody zdemineralizowanej, a taka to tylko z polmosu :D
  • #10 27 Nov 2005 00:06
    eldom
    Level 21  
    Helpful post? (0)
    Żelazko to tylko mechanicznie. Lub dużym strumieniem pary.Wszelkie chemie poruszą syf w komorze i przy prasowaniu najukochańszej bluzki żony (lub białej koszuli) żelazeczko się zemści piękną plamą.
    Jak zwykle lepiej zapobiegać niż leczyć - używać wody demineralizowanej ( w 5l bańkach w CPN lub sklepach z chemią) nie wierzyć w instrukcję obsługi sugerującą możliwość używania kranuwy. (na wodzie z kranu gwarancję przetrzyma)
  Search 4 million + Products
Browse Products