Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

lodowko-zamrazarka Ariston MBA 3832, padla zamrazarka

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD chłodnictwo -> lodowko-zamrazarka Ariston MBA 3832, padla zamrazarka
Autor
Wiadomość
amigos
Poziom 7
Poziom 7

Miasto: Łódź

Post#1 Post autora tematu 18 Cze 2005 23:08   

lodowko-zamrazarka Ariston MBA 3832, padla zamrazarka

Witam.

Mam problem tego typu, ze po odmrozeniu urzadzenia i umyciu jak ponownie wlaczylem to zamrazarka odmowila posluszenstwa. Jak wlacza się lodowke to w pierwszej fazie wszystko jest ok. Pojawia się szron w zamrazarce, ale po kilkunastu minutach szron zamienia się w wode i po ok. 2 godzinach wlacza się alarm sygnalizujacy obnizenie temperatury. Gorna czesc /lodowka/ chodzi bez problemu.
Moze ktos ewentualnie wie, gdzie szukac przyczyny tego stanu rzeczy?
Z gory dziekuje za odpowiedz.

POZDRAWIAM!
Jacek Matczak
gg: 159058
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 18 Cze 2005 23:08   

Powrót do góry

elektryk2000
Specjalista urządzeń chłodniczych

Miasto: Toruń

Post#2 19 Cze 2005 21:53   

Re: lodowko-zamrazarka Ariston MBA 3832, padla zamrazarka

Jezeli klopoty pojawily sie po rozmrozeniu moze to oznaczac (to znaczy bardzo czesto oznacza) nieszczelnosc ukladu. W tym modelu jest to bardzo czeste, nawet konstrukcja ukladu chlodniczego wymusza awarie!!! ;)
Wiem ze uzytkownikowi moze nie byc do smiechu gdy kupil sprzet za okolo 2kilo PLN ale coz...
To ze chlodziarka dobrze chlodzi (odczucie subiektywne!) nie musi oznaczac ze uklad jest OK.

W Twoim przypadku oprocz powyzszego mozesz miec problem z przełączaniem elektrozaworu. Jednak ta usterka dosc rzadko sie zdarza ale teoretycznie tez wchodzi w gre.
No, i oczywiscie pozostaje uszkodzenie elektroniki...
Na tym mozna chyba zakonczyc probe zdiagnozowania przez internet na odleglosc...
Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------
Zapomnialem dodac jeszcze zatkanie kapilary zamrazarki...
Powrót do góry

amigos
Poziom 7
Poziom 7

Post#3 Post autora tematu 19 Cze 2005 23:21   

Bardzo dziekuje za odpowiedz. Z pewnoscia skonczy sie to na zaproszeniu mechanika, ale objaw wydawal mi sie dosyc charakterystyczny i dlatego podejrzewalem, ze jest to jakas konkretnie zdiagnozowana juz usterka. Co dziwne przy laczeniu rurki w gornej czesci zamrazarki jest ciemniejszy element /pierscien/. Wyglada tak jakby rurka lekko sie wysunela i ta wczesniej wsunieta czesc byla ciemniejsza. Nie znam sie na laczeniach rurek ale probowalem ja wsunac jednak bez efektu :-(

W kazdym razie jeszcze raz dziekuje za pomoc.

POZDRAWIAM!
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2005 23:21   

Powrót do góry

elektryk2000

Post#4 19 Cze 2005 23:28pomocny post - solucja   

amigos napisał:
Co dziwne przy laczeniu rurki w gornej czesci zamrazarki jest ciemniejszy element /pierscien/. Wyglada tak jakby rurka lekko się wysunela i ta wczesniej wsunieta czesc byla ciemniejsza. Nie znam się na laczeniach rurek ale probowalem ja wsunac jednak bez efektu :-(

W kazdym razie jeszcze raz dziekuje za pomoc.

POZDRAWIAM!

Absolutnie nie ruszaj tych połączeń!!!
Sa bardzo delikatne i latwo uszkodzic.
Sam tego nie naprawisz a tylko bardziej popsuc mozesz...
Zycze DOBREGO fachowca. Jak widze dookola wiekszosc to tylko naciagacze i napełniacze (głownie swojego portfela)... :/
Pozdrawiam
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 19 Cze 2005 23:28pomocny post - solucja   

Powrót do góry

amigos
Poziom 7
Poziom 7

Post#5 Post autora tematu 19 Cze 2005 23:32   

Ok. W takim razie czekam do 1-go i wolam fachowca:-( Cale szczescie, ze chlodziarka przynajmniej dziala.

POZDRAWIAM!
Powrót do góry

amigos
Poziom 7
Poziom 7

Post#6 Post autora tematu 26 Cze 2005 21:09   

Witam!

Lodowka jest w naprawie. Jak ustalono uszkodzeniu ulegly przewody z obiegu chlodniczego i powstaly wycieki srodka chlodniczego. Podobno jest to normalne uszkodzenie w tych lodowkach wystepujace po 2-3 latach uzytkowania :-( Z tego co sie dowiedzialem to producent polaczyl elementy miedziane i aluminiowe. Jedne z nich sie utleniaja powodujac uszkodzenie drugich. Dziwna konstrukcja.... Koszt naprawy ok. 300 - 400 zl :-( Maja byc wymienione wszystkie rurki, ktore sa dostepne oraz ponowne naladowanie srodka chlodniczego. Podobno wystarczy to na dluzej. Rzeczywistosc pokaze na jak dlugo.

POZDRAWIAM!
Powrót do góry

elektryk2000

Post#7 27 Cze 2005 01:19   

Chyba trafiles na dobrego fachowca (??). Jezeli bedzie zrobione jak nalezy to cena za taką usługę jest OK. Po odpowiednio wykonanej naprawie taka awaria juz sie nie powtorzy, predzej padnie cos innego.

PS
Jak zwykle tak i tutaj, diabeł tkwi w szczegółach ;)
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2005 01:19   

Powrót do góry

qwarc
Poziom 11
Poziom 11

Post#8 27 Cze 2005 13:43   

własnie jak napisal @elektryk2000 "trzeba trafic na dobrego fachowca"...
ja nie wiem czy zle trafiłem czy poprostu mam pecha ale wlasnie po takiej naprawie czyli wymianie calej instalacji !!! lodóweczka przestala działac po nie spelna 3-ech miesiącach!!!

pozdr.

ps.@amigos zycze wiecej szczescia niz ja mam z tym Aristono-szmelcem
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> AGD Serwis -> AGD chłodnictwo -> lodowko-zamrazarka Ariston MBA 3832, padla zamrazarka
Strona 1 z 1