Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Regeneracja głośników - klejenie resora dolnego z koszem.

DJ_Dexinter 07 Lut 2016 17:49 492 3
  • #1 07 Lut 2016 17:49
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Witajcie

Regeneruję już od dłuższego czasu głośniki, zawsze kleiłem resor dolny z koszem klejem Butapren. Jednak klej jak wiadomo dosc szkodliwy, więc poszukuję dobrego zamiennika.
    Myślałem nad klejem polimerowym, jednak długo on schnie i nie wiem czy dobrze będzie trzymał przy klejeniu do metalu.
    Jak jest z Butacolem A i jego szkodliwością oraz efektem klejenia? Jakim klejem mogę zastąpić butapren w miejscu tego klejenia, ważne żeby ten klej nie był bardzo szkodliwy.

• #2 07 Lut 2016 18:05
    kochanyxxx
    Poziom 5  

Zazwyczaj też stosowałem butapren' ale od dluższego czasu używam szewskiego. Teoretycznie podobne ale zauważyłem ze lepiej lapie do metalu kosza czy aluminium a przy tym jest jednak chwila na korekte. Owszem troch czasu na schnięcie trzeba, ale.... Na przyszloac tez lepiej oderwac resor w razie jakiej usterki niz niektore klejeszybko wiążące. U mnie sie sprawdza doskonale. Choc rożne firmy maja teoche inne składy ale zazwyczaj podobne sobie. Niektorzy stosują kleje twarde czyli mieszalne z utrwaldzaczami ale póżniej kłopot z oczyszczeniem zaschłego kleju a często z oderwaniem starego zawieszenia.

• #3 08 Lut 2016 10:13
    bratyslaw
    Poziom 23  

DJ_Dexinter napisał:
    Witajcie
    Jak jest z Butacolem A i jego szkodliwością oraz efektem klejenia? Jakim klejem mogę zastąpić butapren w miejscu tego klejenia, ważne żeby ten klej nie był bardzo szkodliwy.

Butacoll A klei i "śmierdzi" podobnie jak dobra odmiana Butaprenu, choć łatwiej się go aplikuje niż Pattex'a Classic (nie zasycha tak szybko przy nakładaniu).

• #4 13 Lut 2016 18:22
    DJ_Dexinter
    Poziom 27  

Znalazłem klej "Szewski" na acetonie, klei bardzo podobnie do butaprenu i nie jest bardzo szkodliwy. Temat do zamknięcia

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME