Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 nie widać udostępnionych zasobów. Rozwiązanie

xury 09 Lut 2016 23:15 5763 0
  • #1 09 Lut 2016 23:15
    xury
    Poziom 38  

Pomóżcie, bo mnie już trafia szlag!.
    Zaktualizowałem Windows 7 do Windows 10 i przestało mi wyświetlać udostępnione zasoby. Mogę do nich się dostać poprzez np.: \\OPENMEDIAVAULT\XMEDIA
    Ale nie widać ich w komputerach grupy roboczej. Zanim nie zaktualizowałem wszystko było OK na W7.
    Próbowałem już chyba wszystkiego i nic. Dostęp mam, ale chcę by było tak jak zawsze czyli mają się pojawiać udostępnione zasoby kiedy pojawią się one w sieci. Mapowanie jako dyski nie interesuje mnie.
    Próbowałem:
    Zapora wyłączona.
    Netbios i usługi wszysktie od sieci włączone.
    reset winsock
    reset ustawień zapory
    reset protokołów IP
    Windows 10 nie widać udostępnionych zasobów. Rozwiązanie
    Jak widać widoczny jest tylko komputer lokalny Hackintool
    A tych z lewej strony też nie było widać dopóki nie wywołałem ich ręcznie.

Dodano po 2 [godziny] 40 [minuty]:

Dobra udało się rozwiązać problem.
    Problem powoduje bug Windowsa 10 w wersji 1511 w obsłudze protokołu SMB2
    Wystarczy, że jedna maszyna w sieci lokalnej używa SMB2 i powoduje to niewidzialność wszystkich udostępnionych hostów. W moim wypadku problem powodował router openwrt.
    Po przestawieniu na SMB3 w samba.conf nagle pojawiły się wszystkie zasoby sieciowe. Można też zmienić na SMB1 z tym, że wszystkie nazwy wtedy muszą być z samych wielkich liter. Jak widać SMB1 i SMB3 działa OK tylko jest problem na SMB2.
    Łatwo sprawdzić czy ten problem właśnie nas dotyczy: wystarczy w konsoli wiersza polecenia wpisac: " net view" i jeśli pojawi się error 1231 to znaczy, że jedna lub więcej maszyn w naszej sieci używa SMB2, który na W10 jest coś skopany i jak na razie nie ma żadnej poprawki.
    Spędziłem 5 godzin nad tym problemem, więc piszę to by inni już nie musieli.

Fajne!
Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME