Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Line6 Bogner SpiderValve 112 wzbudza się, buczy

catsper 11 Lut 2016 15:52 333 1
  • #1 11 Lut 2016 15:52
    catsper
    Poziom 8  

Witam, kilku "speców" rozłożyło ręce, mam nadzieję że znajdzie się tu ktoś z pomysłem :)

Kiedyś sporadycznie, teraz już w zasadzie cały czas - wzmacniacz wydaje z siebie ciągły dźwięk o stałej, niskiej częstotliwości i stałej głośności.
    Bez wpięcia gitary. Niezależnie od ustawienia potencjometru głośności (też na "0").

Mam wrażenie, że impuls mechaniczny (stuknięcie) "pomaga" mu się wzbudzić kiedy jeszcze jest cicho, a wycisza go na moment kiedy już buczy. Dźwięk pochodzi z głośnika, rozłączenie głośnika pomaga. Pomaga też położenie wzmacniacza ukosem - oparcie o ścianę (!). Żaden inny bodziec nie ma wpływu, "opukałem" wszystkie elementy łącznie z lampami.

Po wymontowaniu wzmacniacza z paczki i uruchomieniu problem się nie pojawia.
    Tak jakby któryś z komponentów elektronicznych rezonował z samą paczką?

Tutaj możecie obejrzeć taki sam piec od środka >> https://youtu.be/L1nRU3PZHOE

Jestem ciekaw Waszych pomysłów, z góry dzięki.

• #2 11 Lut 2016 17:16
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Wymieniałeś lampy? Wygląda mi to na uszkodzenie jednej (?) z nich - najprawdopodobniej "mikrofonuje".
    Można to prosto sprawdzić lekko opukując lampy po kolei. Jeśli któraś zareaguje - masz winowajcę.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme