Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dorobienie kolumn 2x8 ohm do wzmacniacza Creative Megaworks

stefankoo 12 Lut 2016 12:01 426 1
  • #1 12 Lut 2016 12:01
    stefankoo
    Poziom 3  

Ponieważ zawsze tylko czytałem elektrodę i to jest mój pierwszy post to chciałem powitać wszystkich serdecznie.

Jest taka prośba o pomoc w doborze głośników.
    Mam elektronikę od Creative megaworks 5.1
    Wzmacniacz oparty o 4 kości STA 575.
    Producent deklaruje 70w na kanał.
    Ile tak na prawdę to ma mocy to nie wiem, chociaż gdzieś w necie, w specyfikacji wzmacniacza opartego na takich kościach, wyczytałem, że to żeczywiście może mieć 70w.
    Pojawił się taki pomysł żeby zrobić 2 monitory z dołożonym głośnikiem GDWK i do tego suba. Ale że sub musi być dwucewkowy, a o dwucewkowca ciężko (znalazłem Monacor SPH 250 TC w przystępnej cenie) to pomyślałem, że zrobiłbym 2 suby na TONSILU 20/80/2, a satelity postawione na subie i zamknięte w jednej obudowie to już jedna kolumna.
    Więc jest pomysł zbudowania stereo.

Na niskotonowy chciałbym Tonsil 20/80/2
    Mam też TONSIL GDWK 9/80/8
    Chciałbym żeby ktoś obeznany poradził mi co mogę dać na średniaka i czy wysokotonowy się nadaje.

Jeżeli chodzi o zwrotnice to już połowa jest. Subwoofer jest odcięty przy ok 200hz więc trzeba by jakoś sensownie dobrać srednie i wysokie.

Moje oczekiwania to czytelny dżwięk w muzyce techno, trance, progressive, żona radyjka lubi posłuchać.
    Miękki basik.

Wzmcniacz to nie jest cud techniki i nie oczekuję audiofilskiej precyzji.

Wystkich chętnych proszę o pomoc.

• #2 20 Lut 2016 17:47
    stefankoo
    Poziom 3  

A jak by na średnie dać stx 17/140/8 scx na górę GDWK 10/200/8 pj i zwrotnicę z tego projektu http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1433845.html tyle że obudowę zamkniętą.
    Dół oczywiście 20/80/2 34l br.
    Czy mogło by to jakoś sensownie zagrać?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME