Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tv do 4000zł. 48,49,50'',sport,filmy, konsola

londoran 18 Lut 2016 11:19 3738 71
  • #1 18 Lut 2016 11:19
    londoran
    Poziom 9  

Witam,

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    23m + przylegające pomieszczenie kuchni
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    2,5-3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Strona południowa, okna skierowane na bok tv, rolety, zasłony
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    brak
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Bardzo dobry obraz do oglądania filmów oraz grania na Playstation 4
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    telewizja kablowa UPC na tę chwilę
    10 .Jakie urządzenia?
    do podłączenia konsola PS4, czasem laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    5-6
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Sport, film
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak,
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Tak, od czasu do czasu
    16. Preferencje co do marki?
    Philips, LG, Sony, samsung
    17. Preferencje co do wielkości?
    48,49,50" - większy nie wejdzie w meblościankę
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    niezrozumiałe zachowania, wyłączanie się, utrata kolorów, miganie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    najczęściej wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    do 4000 zl
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Może mieć, ale nie koniecznie.

Z góry dziękuję za pomoc.
    Podstawowa dla mnie kwestia czy faktycznie warto dopłacać do Ultra HD. I czy 60,50 hz wystarcza czy przy np 100 hz stanowi to dużą różnicę.

Pozdrawiam
    Rafał

• #2 18 Lut 2016 11:40
    Svetherus
    Poziom 28  

100Hz robi różnicę. Czy warto UHD - w Twoich warunkach nie ma znaczenia - i tak nie zauważysz różnicy (za daleko od ekranu siedzisz/za mały ekran), inną kwestią jest dostępność materiałów - dziś pooglądasz sobie co najwyżej zdjęcia. Jeśli chcesz kupić TV na więcej niż 4-5 lat - to ja bym brał UHD. Jeśli jednak dopuszczasz wymianę TV za te 4 lata, to zupełnie nie zwracałbym na to uwagi.

Co do modeli - Sony 50 809c (FHD, 100Hz), Panasonic 50CX700E (UHD, 100Hz).

Z Philipsem jest problem - bo albo znajdziesz model 50pft6550 (co nie jest już łatwe) za 3tys (FHD, 100Hz), albo za około 4 tysiące 49PUS7150 - (UHD ale 60Hz) albo znajdziesz promocję (w weekend akurat były) na 48PUS7600 (UHD i 100Hz) za około 4100zł.

Sensownych LG i Samsungów w tym budżecie i rozmiarze nie ma.

• #4 18 Lut 2016 11:53
    Svetherus
    Poziom 28  

Kolega chce 50 cali max... a nie 55... więc można wziąć model wyżej (809) i zmieścić się w budżecie.

• #5 18 Lut 2016 11:57
    londoran
    Poziom 9  

dzięki,

55 cali odpada, nie zmieści się. 50 cali to max aby się zmieściło.

Telewizory które podaliście różnią się jeszcze typem technologii 3D. Pasywna i aktywna. Nie mam doswiadczenia ani z jedną ani z druga. Którą preferowalibyście?

No i cały czas nie daje mi spokoju ta kwestia Hz. Philips 49PUS7150 o którym dowiedziałem się dużo pochlebnych opinii ma 60 Hz. Czy w związku z tym odpuścić go sobie i uderzać w 100 Hz?

• #7 18 Lut 2016 13:39
    Svetherus
    Poziom 28  

3D
    Pasywna - lżejsze okulary, tańsza
    Aktywna - cięższe okulary, droższa, ale lepsza jakość obrazu

Ja osobiście bym 7150 nie brał właśnie ze względu na 60Hz.
    Moim zdaniem, albo sony 809c, albo Panasonic 700e. No ewentualnie czekaj na promocję na 48pus7600 - ale moim zdaniem, lepiej wziąć któryś z w.wym - bo jeśli ograniczają Cię meble, to i tak nie wykorzystasz amblighta ładnie, a dwa dodatkowe cale zawsze zrobią plus.

• #8 18 Lut 2016 14:18
    londoran
    Poziom 9  

Hej, dziękuję za posty.

Jakoś wszystko bardziej mi się podoba w Panasonic TX-50CX700E. Raczej skusiłbym się na te UHD. Chociaż nadal nie wiem czy te 3D jest mi tak potrzebne. W kinie ne byłem tak tym zachwycony. No i widzę że okularów nie ma w zestawie z tv, a i ich też nie jest niska. ok 150 zł...

Ale w związku z tym jeszcze kilka kwestii.
    a) Jak z dźwiękiem? wspomniany wcześniej philips miał jakiś wbudowany sounbar. Ten tego nie ma. Czy na moje potrzeby dźwięk byłby wystarczający?
    b) jak z kalibracja? będzie konieczne skorzystanie z usług profesjonalistów czy da radę to zrobić samemu?nigdy niczego takiego nie robiłem

Polecicie coś jeszcze podobnego bez 3D?

Pozdrawiam
    Rafał

• #9 18 Lut 2016 15:37
    Svetherus
    Poziom 28  

Na tym poziomie cenowym nie ma TV bez 3D. 3D możesz wyłączyć i po problemie.

a) dla 90% użytkowników domowych wystarczy to co jest wbudowane w TV moim zdaniem w kwestii dźwięku.

b) kalibracja polega na zapłaceniu specjaliście, żeby wykonał pomiary i względem tychże ustawił konkretny TV. Można to zrobić samemu w jakimś stopniu - korzystając z ustawień dostępnych w internecie, lub po prostu "na oko" - ale jak się domyślasz, efekt nie będzie aż taki jak przy profesjonalnej kalibracji.

• #10 18 Lut 2016 21:07
    londoran
    Poziom 9  

Ok to wiem coraz więcej. Widze ze Panasonic TX-50CX700E ma dużo pozytywnych opinii w internecie.

Oglądałem go nawet przed chwilą w EURO RTV i muszę przyznac że naprawdę wygląda rewelacyjnie. Piękne kolory, żywy obraz.

W RTV Euro szli w zaparte ze UHD wymiata jest znacznie lepsze niz full hd w moich warunkach pokojowych. Wskazywali mi tylko telewizory z 60 Hz.
    W media markt z kolei zupelnie odwrotnie.

Jedno mnie tylko nurtuje przy Panasonicu. Przy testach wskazuje się na niską ostrość upłynnianego obrazu, nie bardzo wiem o co chodzi, faktycznie bedzie stanowilo to taki problem dla mnie?

• #12 18 Lut 2016 21:27
    Svetherus
    Poziom 28  

na hdtvpolska jest nawet lepszy test tego TV chyba. I sporo o upłynniaczu.

Słuchanie sprzedawców w sklepach jest dość ryzykowne ;) Zgraj sobie jakiś materiał który będziesz często oglądał, podepnij się do kilku TV i wybierz ten który będzie Ci najbardziej odpowiadał.

• #13 18 Lut 2016 22:42
    londoran
    Poziom 9  

Właściwie to byłbym skłonny kupic tego panasonica, ale ten upłynniacz nie daje mi spokoju. Bo to jedyny poważny mankament jaki wyczytałem.

Nie mam wielkiego doświadczenia z telewizorami, więc nawet nie wiem czy będzie to stanowiło dla mnie problem. O ile wiem o jaki efekt teatru chodzi to chyba nawet ta opcja w tv nie za bardzo mi się podoba i byc może bym to wyłączył.

Pojadę jeszcze raz obejrzec tv w sklepie, ale czy dla Was ten upłynniacz stanowi problem na tyle żeby olac ten telewizor?

Bo może wobec tego sony w809 będzie lepszym pomysłem o ile byłby w stanie zapewnic podobną jakosc obrazu jak 700e. Przełknąłbym nawet tę kwestię full HD. Zwłaszcza że z odległości prawie 3m nie zobaczę różnicy. Chociaż ten telewizor myślę że będę użytkował dłużej niż 5 lat. Nie za szybko go zmienię tak myślę.

• #14 18 Lut 2016 22:45
    Svetherus
    Poziom 28  

ja brałbym 700e. Ale to jest absolutnie mój wybór. Tak jak napisałeś, pojedź, obejrzyj oba i już. Oba grają ładnie.

• #15 18 Lut 2016 22:49
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Ja polecam Sony ale musisz decyzję o jakości obrazu podjąć sam dotyczy jakości obrazu scen szybkich akcji.
    Poszukaj opinii na forach internetowych.

• #16 19 Lut 2016 12:36
    londoran
    Poziom 9  

1 PAWEL, a czy mógłbyś wyjasnić mi dlaczego akurat SONY 50w809c z tych dwóch modeli nad którymi się zastanawiam? To bardziej przez to że ten Sony jest taki dobry czy może w Panasonicu jest cos takiego że go skreślasz?

Dziś w Euro obejrzę sobie oba, zobaczę tę kwestię upłynniania ruchu w Panasonicu mam nadzieję. Bo jeśli to mi nie będzie przeszkadzało bądź obraz bez tej opcji będzie mi odpowiadał to wlasnie na niego chyba się zdecyduję.

Z góry dzięki.

• #17 19 Lut 2016 13:37
    1 PAWEL
    Poziom 40  

To proste oglądałem trzy modele przed zakupem LG Samsung i Sony w ogólnej mojej ocenie najlepszy obraz i brak smużenia na szybkich akcjach. Poprosiłem o ustawienie na odtwarzanie tego samego materiału i dodatkowo własne usb z filmem.
    Prawie 2 godziny przeglądania ustawień i opcji menu wcześniej czytałem instrukcje i opisy.
    I kupiłem w końcu przez internet aby nie mieć problemów z oddaniem. :)
    Moje ustawienia obrazu to standard z korekta kontrastu i podświetlenia.
    Nie żałuję zakupu jestem naprawdę zadowolony.

• #18 19 Lut 2016 16:43
    londoran
    Poziom 9  

Byłem, widziałem i sprawdzałem jeszcze raz. Ale niestety nie wszystko.

Co do Panasonica to właściwie mogę potwierdzic to co wyczytałem w testach i opiniach. Naprawdę obraz rewelacyjny, piękne kolory. Pobawiłem się też pilotem, grzebałem w fukcjach i wszystko ładnie sprawnie. Podłączyłem nawet film (1080p) bo miałem na pendrive i także wszystko ładnie, ale trochę efektu teatru jest...przy stawieniach IFC na przeciętny i maksimum (nie ma większej różnicy między tymi ustawieniami). Na minimum z kolei trochę przy szybkich akcjach ekran nie nadąża i się rozmywa. Brakuje takiego jeszcze jednego stopnia pomiędzy minimalnym a przeciętnym. Poza tym naprawdę bajka.

Z sonym z kolei były problemy żeby w ogóle coś odczytał dlatego nic na nim nie widziałem. Nie odczytał pendriva oraz dysku zewnętrznego. Sprawdzaliśmy też nam podobnym innym sony i to samo. Dodam że pendrive i dysk działały na panasonicu oraz lg. Tylko z sonym problem. Z resztą i tak mi je odradzili ze względu na zawieszanie się androida.

Jutro spróbuję jeszcze to sprawdzic w innym salonie euro.

• #19 19 Lut 2016 17:02
    1 PAWEL
    Poziom 40  

londoran napisał:
    ale trochę efektu teatru jest...przy stawieniach IFC na przeciętny i maksimum (nie ma większej różnicy między tymi ustawieniami). Na minimum z kolei trochę przy szybkich akcjach ekran nie nadąża i się rozmywa. Brakuje takiego jeszcze jednego stopnia pomiędzy minimalnym a przeciętnym.

To porównaj to do Sony, obraz naturalny nie ma problemów z smużeniem, jak byś wiedział jakie formaty odczytuje i system to nie było by problemów faktycznie Sony nie odczytuje zbyt wiele formatów ale nie to było najważniejsze po za tym mam uczulenie na Panasonica że względu na serwis.

• #20 19 Lut 2016 17:08
    londoran
    Poziom 9  

Ale to nie chodzi o formaty plików. Miałem na mkv i avi. 2 różne tv sony nie czytały po prostu nośników. Z tymi nośnikami radziły sobie lg i panasonic. Ale to może taki zbieg okoliczności, bo to się mi nieprawdopodobne wydaje.

• #21 19 Lut 2016 17:16
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Sony nie odczytało nośnika dlatego że był inny system.

• #22 19 Lut 2016 17:18
    londoran
    Poziom 9  

To jak sobie radzic z tym? Dziwna sprawa ze telewizor ze względu na swój system nie potrafi odczytac sprawnego pendrive z nagranymi filmami w typowych formatach.

• #23 19 Lut 2016 18:18
    1 PAWEL
    Poziom 40  

Sony telewizory w różnych okresach czasu miały różne systemy.
    W nowych jest system ( KDL-60W855 ) przeglądarka USB obsługuje systemy plików FAT16, FAT32, exFAT i NTFS. Problemem mogą być formaty plików filmów.

• #24 20 Lut 2016 01:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież masz w Sony MxPlayer i czyta wszystko !
    A po kalibracji rewelacja.
    A jeszcze jak wgrasz wtyczki to masz kilkadziesiąt tysięcy najnowszych filmów, koncertów, bajek , programów - za free.
    Możesz też przedłużyć gwarancję do 5 lat Sony.

• #25 20 Lut 2016 10:05
    londoran
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    Przecież masz w Sony MxPlayer i czyta wszystko !
    A po kalibracji rewelacja.
    A jeszcze jak wgrasz wtyczki to masz kilkadziesiąt tysięcy najnowszych filmów, koncertów, bajek , programów - za free.
    Możesz też przedłużyć gwarancję do 5 lat Sony.

A jak wg Ciebie wypada ten Sony KDL-50W809C w porównaniu z Panasonic TX-50CX700E? Który byłby lepszy wg Ciebie. Mnie dane było oglądac tylko panasonica i generalnie jestem zachwycony, zwłaszcza obrazem. Ale nie podjąłem jeszcze decyzji dlatego sony nadal wchodzi w grę.

Z góry dzięki

• #26 20 Lut 2016 12:16
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sony gra lepiej pod względem skalowania, obróbki sygnału,czerni, głębi i wyposażenia.
    Sony ma zdecydowanie lepsze multimedia.
    Masz extra cenę dla członków forum z kalibracją.
    Jest też możliwość przedłużenia gwarancji oryginalnej Sony do 5 lat.

• #27 22 Lut 2016 15:14
    Gitner
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:

Możesz to rozszerzyć? Płatna czy nie?

• #28 22 Lut 2016 15:19
    londoran
    Poziom 9  

LOCOLOCO napisał:
    Sony gra lepiej pod względem skalowania, obróbki sygnału,czerni, głębi i wyposażenia.
    Sony ma zdecydowanie lepsze multimedia.
    Masz extra cenę dla członków forum z kalibracją.

A da radę coś równie dobrego jak sony w809c tylko że bez 3D ale za to w UHD? Do 4000 zł.

• #29 22 Lut 2016 15:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest płatne około 120 zł z każdy kolejny rok powyżej 2 lat.
    Ale masz pełna gwarancją i duże taniej jak ubezpie4czenie które nie pokrywa wszystkich kosztów.

Bez 3D będziesz miał wkrótce wszystkie nowe modele Philipsa, TCLa, Samsunga i chyba innych... Ale z bardzo dobrych masz Sharpa 49XUF78772,Philipsa 48PUS7600

• #30 22 Lut 2016 16:28
    Gitner
    Poziom 26  

LOCOLOCO napisał:
    Jest płatne około 120 zł z każdy kolejny rok powyżej 2 lat.
    Ale masz pełna gwarancją i duże taniej jak ubezpie4czenie które nie pokrywa wszystkich kosztów.

Pytałem bo zaproponowano mi takie coś, przedłużenie do 5 lat za 360zł. Wziąłem z uwagi na cenę TV.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme