Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor do 4000 zł / internet / 55 cali / gry?

ryyyAv 18 Lut 2016 20:38 693 9
  • #1 18 Lut 2016 20:38
    ryyyAv
    Poziom 9  

Witam

bardzo proszę o pomoc, bardziej siedzę w komputerach niż telewizorach czy kinach domowych...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 18m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4m (alternatywnie 2-3m)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Raczej wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okna na wschód
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Nowe mieszkanie ale na starym 32"LG fullHD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Nie znam się ale fajnie jakby miał androida, co innego fajnego może mieć?
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Dotychczas TV służył jako monitor do PC. Docelowo może będzie to cyfrowa telewizja naziemna? DVB-T może jambox czyli cyfrowa telewizja
    10 .Jakie urządzenia? Smartphone'y na androidzie, komputer stacjonarny, laptop
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Różnie, nie mniej niż 5-6h?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Raczej obojętnie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, czasem sport,
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Być może. Bardzo lubię grać ale nie wiem czy nie wolę tradycyjnie na PC/Konsoli/Laptopie? Mam konsolę Xbox360 + pady oraz pady od PS4 (aktualnie po BT do PC). Do tego TV chciałbym podłączać komputer głównie do filmów ew. pograć coś ze znajomymi. Tu będę musiał się zastanowić. Kupię też kino domowe (zastanawiam się jakie, max 3 000 zł)
    16. Preferencje co do marki? Jakaś dobra? Sony? LG? Samsung? Nie wiem
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? - fajnie jakby nie mulił podobno te android TV aktualizują fajnie i np. Sony wczoraj (17.02.16) niby poprawiło zdecydowanie właśnie wydajność i stabilność. Tego bym oczekiwał i będę mocno zadowolony jak androidTV(lub coś podobnego?) da mi dużo możliwości (lubię gadżety, technologię) i będzie stabilnie i szybko
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? raczej powyżej 4 tys. wolałbym nie wychodzić.
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Nie musi mieć 3d, nie zależy mi na tym.

Od siebie, z tego co czytałem podobno lepiej dobre fullHD niż słabe tanie 4k. Jeśli to prawda - tego się trzymajmy :)

Sam coś czytam od wczoraj parę godzin i na szybko myślę o dwóch Sony (55")
    - KDL-55W756C
    - KDL-55W805C
    Nie wiem czy są dobre, może coś lepszego zaproponujecie? A może nawet tańszego niż te dwa u góry?
    edit:
    Może Philips 55PFT6550 ?

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.

• Pomocny post
    #2 18 Lut 2016 20:51
    Dawiwid
    Poziom 6  

Co prawda do modelu KDL 55W756C dają co niby starszy pilot ale to nie problem :)
    Obraz bardzo piękny,wbudowane radio przycisk na pilocie football po włączeniu meczu ogląda się z mala adrenalina :) wf działa znakomicie również you tube płynnie możesz wgrać sobie aplikacje na telefon która umożliwia tobie przyłączenia z pilota :)

• #3 18 Lut 2016 20:58
    ryyyAv
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź :) Czekam na następne ;) Zastanawiam się jeszcze nad Philips 55PFT6550 ?

• #4 18 Lut 2016 21:07
    Dawiwid
    Poziom 6  

Philips tez trochę się ceni co prawda jest to świetny telewizor pod względem technologicznym :)

• Pomocny post
    #5 18 Lut 2016 21:22
    Svetherus
    Poziom 28  

Philips a Sony - w jakości obrazu różnice są niewielkie, kwestia oka, przyzwyczajeń, ustawień itd.
    Te (755/756 i 6550) telewizory różnią się przede wszystkim tym, że Sony ma stabilniejszego Androida, a Philips ma Amblight.

Przede wszystkim musisz wybrać, czy chcesz TV z Androidem, czy nie. Jeśli tak - to wybór sprowadza się do tego co przedstawiłem powyżej. Jeśli nie android, to dołóż 500zł i kup Panasonica 55cx700e, ewentualnie 680e - za około 4000.

• #6 18 Lut 2016 21:34
    ryyyAv
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedź ;)
    Nie znam się, ale lubię Androida (mimo że idealny nie jest) i wiem że jest bardzo popularny i rozwijany. Raczej nie ma drugiego takiego systemu i dlatego myślę o Sony? Jeśli warto wziąć Sony to który model najlepiej?
    Czytałem odrobinę o Panasonicu ale system firefox mnie odrzuca. (czyli Tizen który już zapowiedzieli że przestają rozwijać jeśli się nie mylę ostatnio..)

Oczywiście nie upieram się na akurat Sony ale nie wiem czy jest coś fajnego w tej cenie?

• Pomocny post
    #7 18 Lut 2016 21:55
    Svetherus
    Poziom 28  

55w809 - 4500zł
    55w756 - 4000zł

Kwestia budżetu.

• #9 21 Lut 2016 19:38
    ryyyAv
    Poziom 9  

Bardzo dziękuję za informację. Fajnie może wyjdzie coś godnego uwagi ewentualnie stare stanieją

:arrow: :arrow: :arrow: EDIT:

A może coś zupełnie innego, tańszego możecie polecić? Proszę zobaczcie to porównanie:

http://www.euro.com.pl/porownanie.bhtml?p1=9906020442&p2=10607683585&p3=9483441812

Zastanawiam się nad Philips 55PFT6550/12, bo widzę że ma DLNA (Sony nie mają ? :o To błąd na stronie? ) Tańszy, do tego mniej energii, też ma androidTV, i może nagrywać na USB (dziwne że w Sony nie) Ciekawe jak tam procesor, żeby to później jakoś płynnie chodziło. Sony patrząc po telefonach wiemy że fajnie długo wspiera aktualizacje do nowszych androidów.

A może kupić jakiś inny tańszy 55 calowy telewizor smart ale bez android tv ?

• Pomocny post
    #10 21 Lut 2016 20:51
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips ma i Sony też DLNA . Philips nagrywa na USB.
    Android TV daje ogromne możliwości.
    Jak wgrasz właściwe wtyczki masz dostęp do tysięcy, tysięcy najnowszych filmów w jakości HD i po polsku.
    Dla członków forum jest specjalna cena z kalibracją na obydwa modele.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme