Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

podłączenie subwoofer jbl 118sp i górki jbl 100

efect_axe 26 Lut 2016 14:55 879 5
  • #1 26 Lut 2016 14:55
    efect_axe
    Poziom 7  

Witam

Posiadam kolumny jbl jrx 100 górki. Ostatnio zakupiłem subwoofer aktywny jbl 118sp. W górkach jest wyjście speakon oraz duży jack

w subie mam wejście input A/input B (na canon-mikrofonowy) oraz output A/output B (też canon-mikrofonowy) w input podaje sygnał z miksera na suba i teraz z suba wyjscie output A/B podłączam pod górki przez przejściówki (canon-speakon)

tutaj pojawia mi sie mały problem bo w połączeniu 1/2 gra ale bardzo cicho a w połączeniu 1/3 lub 2/3 robi się zwarcie...

czy ktoś wie w czym tkwi problem?

chciałem aktywnego suba użyć też jako wzmacniacz...

• #2 27 Lut 2016 11:37
    DjMapet
    Poziom 42  

Problem tkwi w tym, że wyjścia OUTPUT A, B są wyjściami o poziomie liniowym (nisko-napięciowym) a nie głośnikowym, bo w subie nie ma wzmacniacza do zasilania satelit. :-)
    By zasilić nadstawki, musisz pomiędzy wyjścia OUTPUT A, B suba a pasywne nadstawki, wpiąć dodatkowo końcówkę mocy. :-)

Pozdrawiam.

• #3 27 Lut 2016 23:20
    efect_axe
    Poziom 7  

to że tak zapytam... na co są te wyjscia nisko napieciowe?

• #4 28 Lut 2016 00:47
    DjMapet
    Poziom 42  

He, he, rozbawiłeś mnie. :-)
    Przecież napisałem:

DjMapet napisał:
    że wyjścia OUTPUT A, B są wyjściami o poziomie liniowym

Więc są to wyjścia nisko-napięciowe, czyli liniowe.
    A są po to, by podać z nich sygnał do innego, zewnętrznego wzmacniacza zasilającego jakieś kolumny. Nie bezpośrednio do kolumn!
    Do tych wyjść jest przypisany przełącznik OUTPUTS A&B.
    Jeśli przełącznik OUTPUTS A&B zostanie ustawiony w pozycji THRU, to na zewnętrzny wzmacniacz podany zostanie taki sam sygnał (liniowy), jaki został podany z miksera na wejścia INPUT A i INPUT B subwofera.
    Jeśli przełącznik OUTPUTS A&B zostanie ustawiony w pozycji HPF (filtr górno-przepustowy), to na zewnętrzny wzmacniacz podany zostanie sygnał liniowy, ale z obciętą od 100Hz, dolną częścią pasma przenoszenia.

Po prostu, do wyjść OUTPUT A i OUTPUT B podłącz zewnętrzną końcówkę mocy, do której będą podłączone satelity a przełącznik OUTPUTS A&B, ustaw w pozycji HPF, wtedy subwofer będzie grał tylko basem a satelity środkową o górną częścią pasma.

Pozdrawiam.

• #5 28 Lut 2016 10:11
    efect_axe
    Poziom 7  

dzięki wielkie za wyczerpującą odpowiedź... to kijowo troszke bo myślałem że ten sub nie potrzebuje końcówki by napędzić awaryjnie górki... to zwykła ibiza 15A napędzi górki... a jest 5-6x tańsza... no nic trudno...

pozdro

• #6 28 Lut 2016 11:37
    DjMapet
    Poziom 42  

Są różne rodzaje aktywnych basów. Akurat w bas Ibizia, wbudowano drugą końcówkę, do zasilania pasywnych satelit. W basie JBL zastosowano wyjścia liniowe po crossoverze. Wg mnie, to bardziej rozwojowa opcja, pozwalająca na dowolna rozbudowę systemu.
    Poza tym Ibiza do JBL-a, ma się jak szczur do konia. :-)

No i zaczynaj pisanie zdań od dużej litery. :-)
    Przecinki też bardzo pomagają we wgryzieniu się w słowo pisane, zwłaszcza w przypadku zawiłych, technicznych tekstów. :-)

Pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME