Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

poszukuje podgrzewacza wody prosze o rade

carlos1905 06 Mar 2016 16:44 444 2
  • #1 06 Mar 2016 16:44
    carlos1905
    Poziom 8  

Witam kolegów :)
    Proszę o rade bardziej doswiadczonych w temacie.
    Potrzebuje przeplywowy podgrzewacz wody na 230V zeby poradzil sobie z zasileniem łazienki. Ztn umywalka i kabina prysznicowa z hydromasazem i deszczownica.
    Zakupilem Wojasa perfekt 45, ale jak przyszedl,to stwierdzilem,ze jest za maly,a po podlaczeniu tylko jak woda leci powolutku,to daje rade ogrzac,natomiast jak odkrece mocniej,to leci zimna...
    Malenstwo ma 4,5kw i pobor mocy ponad 19A. Ale sprawdzil by sie jedynie pod zlew,lub umywalke.
    Co byscie polecili za rozsadne pieniadze,zeby dawalo rade z prysznicem? I musi byc na 230v bo nie mam "siły" . A moze jakis bojler? Mam obecnie 10l ale do kabiny za maly no i musi chodzic caly czas,zeby byla ciepla woda... Myslalem,ze przeplywowy bedzie troche bardziej ekonomiczny,ale musi byc tez wydajny...
    Reasumujac cos za rozsadne pieniadze, nie koniecznie nowe,musi byc na 230v i starczyc na normalny nawet dluzszy prysznic... No i zeby tez nie pobieralo kolosalne ilosci pradu.
    Doradzcie,bo mam dylemat...
    Przeplywka,czy bojler?
    Przeplywka ma ta zalete,ze nie pracuje caly czas zeby podtrzymac temperature... Ale czy znajdzie sie na tyle wydajna,zeby sobie poradzic z maxymalnym przeplywem wody,na normalnym cisnieniu roboczym grzejac wode chociaz do 45-50stopni?
    Dajcie prosze jakies linki,czy poradzcie co bedzie najlepsze...
    Z gory dziekuje i pozdrawiam :)

• #2 06 Mar 2016 16:59
    janek1815
    Poziom 38  

Tylko bojler w tym wypadku. Przeplywowy podgrzewacz wody jak najbardziej tak ale o mocy kilkakrotnie większej. Co za tym idzie zasilanie trojfazowe. Wymienisz instalacje na siłę będziesz miał podgrzewacz jak dla mnie ekonomiczniejszy -grzeje kiedy potrzeba. Z drugiej strony obecnie bojlery są bardzo dobrze ocieplone. Nie tracą tak ciepła jak stare.

• #3 06 Mar 2016 20:07
    carlos1905
    Poziom 8  

Bojlej jsne,tylko widzisz... Wystarczy odkrecic lekko wode i ciepla poleci,a na jej miejsce wplynie zimna,co obnizy temperature i z automatu znowu zacznie grzac....
    Co wedlug ciebie bedzie mniej zuzywac pradu na dluzsza mete?
    Bojler np 3kw czy przeplywka np 5kw?

Dodano po 3 [godziny]:

A co powiecie o czyms takim?
    http://olx.pl/oferta/podgrzewacz-do-wody-CID628-IDe0ccp.html
    Na stronie producenta wyczytalem,ze wystarczy do zaopatrzenia nawet prysznica w staly strumien cieplej wody na poziomie ~50'C ale czy wydajnosc 5l/minute bedzie wystarczajaca?
    Na sluchawce pewnie tak,ale 6 dysz masujacych,lub deszczownica moze byc ciezko...
    Moze ktos sie orietuje w takich podgrzewaczach?
    Zalezy mi na tym,by w miare komfortowo sie wykompac i zeby np po minucie nie leciala zimna woda... No i oczywiscie,zeby nie musial chodzic caly czas,tylko wtedy gdy bede tego potrzebowal...
    Domyslam sie ze bojler okolo 50l byl by juz wystarczajacy,ale ten z kolei musi byc wlaczony co najmniej 1h przed kompiela,a to juz nie zawsze jest komfortowe... Albo zapytam wlasciciela,czy zgodzi sie podciagnac mi siłe do lazienki... Najwyzej zaloze podlicznik tylko na podgrzewacz i zastosuje jakis 12kw... Tylko watpie zeby pion 16A taki podgrzewacz "uradzil"...
    Brak mi pomyslow jak to zrobic,zeby bylo dobrze...

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme