Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zakup pierwszego telewizora

AreQ90 09 Mar 2016 01:36 624 7
  • #1 09 Mar 2016 01:36
    AreQ90
    Poziom 6  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    20m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Od 2,5m do 3,5m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Max. 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Głównie bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    stac
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Zza tv lub od jego boku
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Nie posiadam
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Dobry Smart TV oraz WiFi, w miarę dobre nagłośnienie i jak najlepszą jakość obrazu
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Nie przewiduje żadnej satelity etc. skupiam sięna oglądaniu w sieci stąd potrzeba dobrego wifi oraz Smarta
    10. Jakie urządzenia?
    W ostateczności PC z ciekawości
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    Nie więcej niż 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Raczej matowa aczkolwiek nie jest to wyznacznikiem
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Seriale/filmy zaś z progarmów były to typu animal planet Nat geo wild itp.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak, tak tak! :)
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie
    16. Preferencje co do marki?
    Przechodząc po markecie najlepszym obrazem wyróżniał się Samsung z zakrzywionym ekranem
    17. Preferencje co do wielkości?
    Powyżej 40 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Trzaskanie w głośnikach, pikseloza przy detalach
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Raczej równo
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    2300 nie więcej
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Zdecydowanie nie

Ogólnie najbardziej zależy mi na przyjemnym oglądaniu filmów w sieci oraz świetną jakością obrazu, później dźwięku. Dopiero potem rozmiar, jak pisałem bardzo przypadł mi do gustu zakrzywiony Samsung bodajże za 2200zł, jednakże spotkałem się z opinią, że nie warto bo to przepłacanie, dlatego pytam doświadczonych i obeznanych ludzi w temacie. :)

• #2 09 Mar 2016 08:23
    Gitner
    Poziom 26  

Jeśli nie podpinasz sygnału HDMI lub antenowego to wg mnie powinieneś brać tylko TV z androidem, do tego instalujesz Kodi i masz wszystko co potrzebujesz. Będziesz oglądał obraz głównie z boku więc zakrzywiony ekran raczej odpada.

• #3 09 Mar 2016 11:16
    AreQ90
    Poziom 6  

Ok super, dzięki za poradę.
    Czy mógłbyś jakiś przykładowy model zaproponować? Bo nie wiem w ile cali się wstrzelić ani jaka firma byłaby najlepsza.

• #4 09 Mar 2016 11:31
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Tak się składa że podpinam ostatnio Raspberry Pi do różnych TV i muszę Ci powiedzieć, że z punktu widzenia kultury obsługi są Samsungi i potem daleko daleko cała reszta.
    HDMI CEC działa bez zastrzeżeń tylko w Samsungach, w innych TV są mniejsze lub większe kłopoty lub utrudnienia w obsłudze urządzeń podpiętych po HDMI pilotem od TV.
    Widziałem TV Philipsa z Androidem, sposób obsługi mało przejrzysty, zastosowany sposób wyróżnienia aktywnych ikon powoduje że ciężko się połapać gdzie jesteśmy.
    Na koniec walczyłem z WiFi w Philipsie z Androidem kilka dni, skończyło się na ciągnięciu kabla, bo WiFi zaskoczyło kilka razy z problemami by w końcu wyzionąć ducha ( router około 2m od TV ). Szukałem w necie informacji na temat WiFi w Philipsach i ilość informacji na ten temat wskazuje że jest to zjawisko nagminne.
    Na koniec LG, które bardzo dziwnie reaguje na podłączone urządzenia po HDMI, TV ustawiony na język polski wymusza w podłączonym do niego Raspberry Pi język angielski, choć to samo Raspberry podłączone do innych TV zgłasza się po polsku :).
    Pozdrawiam

Ps. HDMI i USB nigdy za wiele, patrz po modelach które mają minimum 3 HDMI i 2 USB. Na jednym z HDMI powinieneś mieć napis HDMI ARC a na jednym z USB napis USB HDD, lub USB z opisaną wartością prądu rzędu 1A co pozwoli podłączyć Ci dysk zewnętrzny bez własnego zasilania.

• #5 09 Mar 2016 11:48
    Gitner
    Poziom 26  

AreQ90 napisał:
    Ok super, dzięki za poradę.
    Czy mógłbyś jakiś przykładowy model zaproponować? Bo nie wiem w ile cali się wstrzelić ani jaka firma byłaby najlepsza.

Android jest niektórych modelach Philips i Sony. Ja mam Sony i mogę polecić W755C. Z Philipsa masz PFH6510 / 6550, tylko musisz nieco dołożyć. Możesz też do każdego innego telewizora zakupić zewnętrzny Android TV Box (ok 200zł)

• #7 15 Mar 2016 15:05
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonic w tym roku ma słabe modele.
    Philips to LG ?
    A ten znajomy to pracuje w MacDonald ?
    Bo LG i Philips to Nadir i Zenit.

• #8 15 Mar 2016 15:07
    Svetherus
    Poziom 28  

Zibi - panasonic 630 to nie jest najlepszy wybór. Jak rzadko, to zgadzam się w tym wypadku z LOCO, że AKURAT TEN model jest słaby.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme