Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV uhd z 3d 49 cali, zakrzywiony czy nie? Co wybrać dobrego?

NorbertW89 13 Mar 2016 19:47 969 15
  • #1 13 Mar 2016 19:47
    NorbertW89
    Poziom 3  

Witam, czas na nowy tv i mam kilka modeli do wyboru, jednak dylematów tyle ile telewizorów ;) Chciałbym zakrzywiony, ale widziałem pełno białych punktów na bokach obrazu w praktycznie wszystkich tv na sklepie z serii samsung curved. Może lg?
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3-4 m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Jedno i drugie.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Od południa, z boku tv, w oknach rolety.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? lg sl90 42'
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? aktywne 3d, uhd, smart tv, 3 hdmi, usb, wejście optyczne, sterowanie głosem
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? upc lub nc+
    10 Jakie urządzenia? xbox 360, kino domowe, czasem pc po hdmi.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie, co to za różnica?
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Obojętnie, chociaż teraz mam błyszczącą i trochę drażni odbijanie się od niej światła.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Wszystko po trochę, sporo sportu.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Tak, różnie.
    16. Preferencje co do marki?LG/Samsung - miał być samsung, ale widzę, że ma problemy z matrycami, kilka modeli w sklepie serii curved z widocznymi "przepaleniami" matrycy na krawędziach jak na razie skutecznie zmieniło moje zdanie i już nie tak chętnie skłaniam się ku samsungowi. Również troche poczytałem i różne dziwne rzeczy wychodzą, np w postaci jakichś rozmyć obrazu.
    17. Preferencje co do wielkości? 48'
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? W moim obecnym to jedynie błyszcząca matryca, przez co widzę siebie i otoczenie w tv, zamiast tylko tego co oglądam. Nawet przy zasłoniętych roletach widać minimalne odbicia otoczenia podczas oglądania. Ta matryca działa jak lustro.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Różnie z przewagą na wieczory.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500-4000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Aktywne z konwerterem 3d.

• #2 13 Mar 2016 21:09
    Svetherus
    Poziom 28  

Za te pieniądze, jedyny sensowny jakościowo telewizor UHD z aktywnym 3d to Panasonic 50cx700e.

O zakrzywionym ekranie zapomnij w tym zakresie cenowym i powyższych wymaganiach. Poza tym, pamiętaj, że zakrzywione ekrany mają gorszy kontrast.

• #3 13 Mar 2016 23:57
    NorbertW89
    Poziom 3  

Ten model panasonic, dosyć fajny. Jednak czekam na więcej propozycji. Co do ceny- jeśli będzie coś dobrego w wyższej kwocie to nie ma problemu, żeby zwiększyć przeznaczone fundusze np do 4500 zł.
    A na przykład taki model samsunga: SAMSUNG LED UE48JU7000 ? Znalazłem go za 4499zł. Są 4 hdmi, 3 usb, ma wyjście optyczne i 48 cali. Nie jest zakrzywiony, ale nie jest to konieczność. Co jeszcze mogę brac pod uwagę, dajmy na to do 4500zł?
    Jeszcze jedno: czym się właściwie kierować, technologią odświeżania? Na co zwracać uwagę?

• #4 14 Mar 2016 12:22
    Svetherus
    Poziom 28  

Oprócz tego Panasonica, jeśli zwiększysz budżet do 4600 masz jeszcze Philipsa 48PUS7600 - fajny, bo amblight, ale mniej fajny bo Android.

Samsunga akurat nie widziałem, więc ciężko mi cokolwiek powiedzieć, na papierze wygląda dobrze.

Na co zwracać uwagę? Na papierze - przede wszystkim natywne odświeżanie matrycy - nie programowo poprawiane, tylko natywne. Input lag jeśli grasz na TV. System pod jakim dany TV działa. No i przede wszystkim należy wybrać się do sklepu i obejrzeć WŁASNY materiał na kilku różnych TV. W sytuacji idealnej, poprosić o odpalenie TV w sklepie na zapleczu, żeby zobaczyć obraz przy normalnieszym świetle ;)

Swoją drogą, wiesz, że jeśli będziesz siedział 3-4m od TV, to nie zauważysz różnicy w jakości obrazu pomiędzy FHD a UHD przy tym rozmiarze telewizora?

• #5 14 Mar 2016 20:48
    NorbertW89
    Poziom 3  

Philips robi dobre tv? Bo sprzęt agd to wiem, że trzyma dalej poziom, ale tv? :) Różnice owszem zauważe, bo osobiście widzę różnice między dwoma tv o tej samej wielkości, gdzie jeden to fhd a drugi uhd, jestem dość wyczulony na jakość. Jest to z jednej strony utrudnieniem, bo niektóre nowe tv wręcz mnie rażą marną jakością obrazu. Stąd też pytam tutaj, żeby nie wybrać jakiegoś bubla :)

• #6 14 Mar 2016 21:19
    vigo
    Poziom 20  

Na dniach pojawią się w sklepach nowe modele Philipsów. Może warto poczekać...

• #7 15 Mar 2016 10:16
    Svetherus
    Poziom 28  

Teoria mówi, że abyś dostrzegł różnicę pomiędzy FHD a UHD musisz być bliżej ekranu niż 2m ;) Ale może teoria się myli? ;)

Philips robi niezłe telewizory - ich największą zaletą jest Amblight, mają bardzo dobrą jakość obrazu, niestety mają mało stabilnego Androida na pokładzie.
    Co do nowych modeli - póki co, będą bardzo drogie. 50 cali z serii 65 będzie kosztowało 1000euro na wejściu. Oczywiście stanieją, ale nie od razu.

• #8 15 Mar 2016 12:44
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Faktycznie na dniach wjeżdżają nowe modele Philipsa.
    Ale model 48PUS7600 jest w extra cenie dla członków forum i to z kalibracją.

• #9 15 Mar 2016 15:04
    NorbertW89
    Poziom 3  

Teoria teorią, jednak nie sprawdzałem tego na dwóch tv fhd i uhd, a na kilkunastu i widzę różnice. Może stałem te dwa metry faktycznie od ekranu, ale stałem też dalej i jest to samo. Jestem po prostu dość wyczulony na jakość w praktycznie każdej dziedzinie, aż tak stary nie jestem by mieć problemy ze wzrokiem :) Zresztą co za problem usiąść bliżej ekranu, lepiej mieć uhd jak nie mieć :)
    Gdzie mogę zobaczyć ofertę dla członków forum? I co dokładnie obejmuje kalibracja nowego tv?

• #10 15 Mar 2016 15:07
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #11 15 Mar 2016 15:19
    NorbertW89
    Poziom 3  

Jaki materiał najlepiej zabrać ze soba do sklepu, żeby sprawdzić tv w "normalnym" świetle? Powinni mi bez problemu udostepnić jakiś tv na zapleczu, w ciemnym świetle, czy jak to wygląda takie testowanie tv?

• #12 15 Mar 2016 15:31
    Svetherus
    Poziom 28  

Zależy od sklepu. Mogą udostępnić na zapleczu, ale nie muszą. Wpiąć się USB na sklepie bez problemu raczej można. Weź to co oglądasz - jakiś film akcji, jakiś sport, coś SD - żeby zobaczyć jak sobie TV radzi ze słabym sygnałem itd.

• #13 15 Mar 2016 15:34
    NorbertW89
    Poziom 3  

No tak, tylko w świetle sklepowym, sztucznie podkręcone tv w ustawieniach.. Przywrócić mu fabryczne i sprawdzić w sklepie swój materiał? Polecali mi też takiego lg bez 3d LG 49UF8007, ale nic poza specyfikacją na jego temat nie znalazłem. Ten philips 48PUS7600 nie ma sterowania głosem, a szukam tv z głosowym sterowaniem.

• #14 15 Mar 2016 17:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Philips 7600 ma sterowanie głosem.

Przesuwaj, pisz, mów i nie tylko — prawdziwie wygodna interakcja

Stworzyliśmy nowe piloty zdalnego sterowania — równie przyjemne w użytkowaniu jak telewizory z systemem Android, z którymi są sparowane. Wprowadź tekst, korzystając z funkcji wyszukiwania głosowego Google* lub pełnej klawiatury Qwerty; powiedz „Open YouTube” (Otwórz YouTube), aby uruchomić aplikację; przesuń palcem po panelu dotykowym, aby przewinąć rodzinne zdjęcia; możesz również używać pilota w klasyczny sposób.
    http://www.philips.pl/c-p/48PUS7600_12/7600-s...i-technologia-pixel-precise-ultra-hd/przeglad

• #15 01 Maj 2016 14:52
    NorbertW89
    Poziom 3  

Witam ponownie. Zbliża się ostateczny czas w jakim chciałbym kupić nowy tv. Tak więc nie zmieniły się wymagania, dalej jest to o czym wspomniałem w pierwszym poście. Aktywny konwerter 3d i 2 pary okularów by się również przydały. Zmieniła się kwota przeznaczona na tv i jest to max 4500 zł. Max wielkość to 50 cali.

Co myslicie o tych modelach:
    Panasonic TX-48CX400E
    Panasonic TX-50CX700E
    Philips 49PUS7170/12
    Samsung UE48JU7000
    Samsung UE48JU7000L - czym się różni ten z literką L ?
    LG 49UF8517

• #16 06 Maj 2016 20:52
    Svetherus
    Poziom 28  

z wymienionych - Panasonic 700e.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme