Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Napęd Mido 600 - nie rygluje

Dejos 15 Mar 2016 17:40 810 3
  • #1 15 Mar 2016 17:40
    Dejos
    Poziom 4  

Witam.
    Zakupiłem bramę Wiśniowski razem z napędem Mido 600. Wszystko zamontowałem i mam problem, ponieważ po zaprogramowaniu nie domyka bramy tak jak należy. Rygle po bokach bramy nie "wskakują", brakuje ~1cm. Czułość jest ustawiona najmniejsza. Zworka jest. Napęd ma wbudowane zwalnianie przy punktach krańcowych. Przy zamykaniu bramy nie pociąga jej, tylko delikatnie dochodzi. Próbowałem podciągnąć sprężyny, ale wtedy napęd nie jest w stanie zamknąć bramy, bo jest zbyt duże obciążenie.

• #2 15 Mar 2016 17:48
    yarpen86
    Poziom 22  

Witam,

Brama uchylna?

Pozdrawiam.

• #3 15 Mar 2016 17:53
    Dejos
    Poziom 4  

tak uchylna, zapomniałem dopisać.

• #4 16 Mar 2016 00:06
    Marek J.
    Moderator Automatyka Bram

Niestety "sztywność" bram uchylnych niektórych firm pozostawia wiele do życzenia. Dodając "niewielkie" błędy montażowe (pion/ poziom/ płaszczyzna montażu)- przy montażu automatu robi się z wszystkich powyższych czynników problem.
    Jeżeli brama jest obsługiwana ręcznie to można docisnąć dół / zatrzasnąć i rygle zaskoczą. Podczas pracy automatu "przyłożenie" siły (dopchnięcie) jest na górnym profilu skrzydła bramy, a nie na dole...
    Jeżeli automat dopycha skrzydło do górnej krawędzi ościeżnicy a dół nie dochodzi to niestety montaż bramy do poprawki. Nie wiem czy brama jest prawidłowo wyważona, ale powinieneś spróbować poluzować nieco sprężyny a nie je naciągać, oraz wyłączyć spowolnienie automatu (jeżeli to możliwe).
    Ostrzegam jednak,że takie kroki mogą doprowadzić do szybszego zużycia elementów napędu (przekładni w silniku).
    Pozdrawiam.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme