Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki

Kamper12 15 Mar 2016 21:26 756 8
  • #1 15 Mar 2016 21:26
    Kamper12
    Poziom 10  

Witam jakiś czas temu dostałem kolumny Skart90, stwierdziłem ze to przeciętny zestaw.
    Po rozpoznaniu jedna kolumna miała uszkodzony niksotonowiec (przerwane zawieszenie)
    ale podłączyłem je i grały, po sprawdzeniu ich w internecie gdzieś wyczytałem ze to kolumny Tonsila, po dalszym wczytaniu się w temat wyczytałem ze to jakaś mała firma robiła kolumny na głośnikach właśnie tej firmy.
    Sprawdziłem to, po odkręceniu głośnika zatkało mnie głośnik był plastikowy pierwszy raz widziałem coś takiego ale na głośniku pisało GDN 20/80-8, sprawdziłem to w internecie i znów sprzeczne informacje ponieważ znalazłem temat gdzie piszą ze to głośnik firmy STX bo ma siateczkową płaską kopułkę.
    Więc jak to jest ?
    Chce zregenerować te głośniki ponieważ zawieszenia się sypią, ale nie wiem czy chce robić to na tych głośnikach bo są plastikowe.
    I czy jest różnica miedzy oryginalnymi GND 20/80 a tymi ? nawet nie wiem jak je nazwać :D
    Wg jest sens wsadzać oryginalne Tonsile w te kolumny i czy będzie różnica w brzmieniu ?
    Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki
    Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki Kolumny Skart 90 regeneracja, jakie głośniki

• #2 16 Mar 2016 21:06
    goraj krzysztof
    Poziom 27  

Te głośniki nie wyglądają mi na tonsile. Całkiem inne kosze. Wymień pianki, albo i całe membrany bo i tak wyglądają jak chińszczyzna. Jak chcesz się bawić w wymianę głośników to trzeba by się zająć zaprojektowaniem nowej zwrotnicy. Inaczej nie ma to żadnego sensu i szkoda kasy.

• #3 16 Mar 2016 23:19
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kamper12 napisał:
    Więc jak to jest ?
    Tak jak piszesz. Kolumny to wykorzystywane głośniki Tonsila, ale przez rzemieślniczą firmę robiącą "konkurencję" Tonsilowi. Plastikowe kosze były wykorzystywane w początkach działalności STX'a więc najpewniej ktoś wymienił - może żeby było "więcej mocy"(to co do "wooferów")... Możliwe też, ze i później membrany też zostały wymienione.
    Reszta - podobnie jak niskotonowy - zbieranina.
    Widziałem kilak wyrobów SKART'a i we wszystkich były tylko Tonsile. Chyba, że może później (miałem do czynienia z nimi gdy były nowością na rynku) zaczęli wykorzystywać inne... nie jestem pewien.

• #4 19 Mar 2016 18:24
    Kamper12
    Poziom 10  

Przy wymianie głośników nowa zwrotnica ok, ale pytanie czy jest to opłacalne bo nowe głośniki to koszt ok 500 zł, a zwrotnice to jaki koszt ?
    I jak bym się na to zdecydował to jakie głośniki najlepiej tam wsadzić.
    Po drugie kolega napisał że w tych kolumnach siedziały oryginalne Tonsile więc zwrotnica chyba jest oryginalna. Tylko że ktoś wymienił głośniki na inne.

• #5 19 Mar 2016 18:33
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Kamper12 napisał:
    czy jest to opłacalne
    Gdybym miał sobie takie pytanie zadać, odpowiedź byłaby jednoznaczna - Nie.
    Jak pisałem - miałem okazję posłuchać wyrobów tej firmy (kilka modeli) i żaden z nich nie był nawet porównywalny do wyrobów Tonsila (kolumn) - A nie twierdzę, ze Tonsil produkował dobrze brzmiące kolumny...
    Kiedy nie było na rynku nic innego poza kolumnami Tonsila, była to jakaś alternatywa, nawet jeśli nie grało to dobrze, to chociaż grało... ;)

• #6 19 Mar 2016 21:11
    wkj
    Poziom 34  

398216 Usunięty napisał:
    - A nie twierdzę, ze Tonsil produkował dobrze brzmiące kolumny...
    I tu muszę się zatrzymać, bo kolega na bank nie słuchał wszystkiego co opuściło fabrykę we Wrześni. Wiec albo trzeba podeprzeć się doprecyzowaniem wypowiedzi albo tak nie pisać.

• #7 19 Mar 2016 21:15
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

wkj napisał:
    kolega na bank nie słuchał wszystkiego co opuściło fabrykę we Wrześni
    Słuchał, słuchał... A te nieliczne wyjątki tylko potwierdzają regułę.

• #8 20 Mar 2016 23:59
    Kamper12
    Poziom 10  

Dobrze więc co mi proponujecie w tej sytuacji zrobić ?

• #9 21 Mar 2016 11:46
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Nie wiem co Ty zrobisz, ale ja bym sobie odpuścił babranie się w tych kolumnach. Roboty może niewiele, ale koszty spore... a, że efekt finalny "niezbyt dobry"... sam musisz zadecydować.
    Gdyby takie kolumny trafiły do mnie - starałbym się pozbyć się ich jak najszybciej...i poszukać czegoś lepszego.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme