Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Sweex 900W PP220 - Konfiguracja zasilania awaryjnego małego serwera w Firmie.

gorg81 24 Mar 2016 14:08 513 0
REKLAMA
  • #1
    gorg81
    Poziom 12  
    Panowie mam mały zgryz, potrzeba mi UPS do mojego serwera w pracy. Niestety w ciągu roku wykończyłem (śmy) drugi dysk.
    Otórz jako mały serwer służy nam Dellt5500, zasilacz 865W niestety ciągłe spadki napięcia, jakieś wybijające korki spowodowały poważne uszkodzenie zasilacza w konsekfencji RAID1 padł ale w sumie odzyskaliśmy wszystko (co opisane w temacie https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3043668.html#14750780) teraz była mała mdernizacja systemu, zmiana drobna struktur biurowych i jest dalej T5500 dwa nowe dyski WD RED 1000 GB w RAID1 i starsze dwa Segate w RAID1 jako Backup.
    Z uwgi na to że po poprzedniej awarii już jeden dysk znów wymieniłem, okazało się że zasilacz jest uszkodzony, został wymieniony na nowy właśnie 865W. Po diagnozie starego, gdzie serwis stwierdził że winą jest ciągły spadek napiećia i przerwy w dostawie prądu zapadła decyzja o kupnie UPS-a. I tu zaczynają się schody, bowiem nie jesteśmy mega zamożną firmą, więc szukam czegoś też w rozsądnej cenie. Nie jestem mocarzem w doborze tych urządzeń, ale z tego co wiem UPS winien być conajmniej taki jak moc wszystkich urzadzeń pdpiętych do niego, w zasadzie nie zależy mi na tym, wystarczy że jednostka serwerowa będzie wpięta pod UPS-a.
    Widziałem różne UPS-y tanie, drogie, ale ten mi się kilka razy pojawił w necie jako rozsądne rozwiązanie na różnych stronach .
    Link
    Co o tym sądziecie, możecie mi jakoś doradzić, pomóc w tej kwestii ??
    Może macie jakieś firmy które regenerują UPS-y i mają w dobrej cenie mocne ??
    Mam ograniczony budżet co prawda ale wolę kupić coś nieznacznie droższego ale pewnego.
  • REKLAMA
REKLAMA