Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor 49 - 55 cali bez smarta z z niskim input lag-iem

andimm 26 Mar 2016 09:49 1446 23
  • #1 26 Mar 2016 09:49
    andimm
    Poziom 6  

Witam wszystkich, chciałbym kupić dla syna telewizor, który nadawałby się jako monitor do grania jak również do oglądania filmów z komputera, ważne aby miał niski input lag, oglądanie DVB-T sporadyczne, najlepiej bez smarta i innych bajerów - zwykły odbiornik, ważne aby miał jak najlepsze parametry obrazu tj. kontrast, jasność, kąty, na dobrej matrycy min 100Hz, w miarę jak najnowszy model w miarę możliwości A++ (oszczędności, oszczędności), przekątna 49 - do 55 cali i kwota od 1000 do 3500 zł, jako że jestem zupełnym laikiem w świecie TV /do tej pory mam TV lampowe/ dlatego postanowiłem napisać na tym forum prośbę o pomoc w wyborze dobrego modelu telewizora, który spełniałby nasze oczekiwania.

• #2 26 Mar 2016 11:32
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #3 26 Mar 2016 12:48
    andimm
    Poziom 6  

Nie patrzyłem na wszystkie ale już dwa pierwsze to okularowe 3D i smarty, co w znacznym stopniu podnosi ich cenę, a ja prosiłem o modele bezsmartowe i bez 3D bo tej technologi nie ma już nawet w nowych modelach po prostu producenci powoli od tego odchodzą więc automatycznie nie będzie wspierana.

• #4 26 Mar 2016 13:15
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Bez 3D będą modele tegoroczne.
    Bez Smartowe są tylko najtańsze modele. W klasie bodanej wszystkie mają smarta i nie wpływa to na różnicę ceny. Ale za to jakość jest w tej klasie lepsza. A telewizor to głównie jakość obrazu - przynajmniej ja tak wybieram.

• #5 26 Mar 2016 16:05
    andimm
    Poziom 6  

To może rzeczywiście zostanę już przy tym Philipsie PUS 6501 49 lub 55 cala, jak mówisz że będzie super obraz i do kompa też dobry, więc przypomnę się w środę tak jak prosiłeś, to podasz mi konkretną cenę, gdzie i jak go kupić po cenie dla członków forum z kalibracją i myślę że na 99,9% mam już wybrany model. Dzięki za pomoc wszystkim.

• #6 28 Mar 2016 10:58
    Mariano11
    Poziom 26  

Philipsy faktycznie mają niskie in put lagi. Sam jednego posiadam, i przyznam, że gry na PS3 chodzą szybko i sprawnie.

• #7 28 Mar 2016 22:15
    ikarus78
    Poziom 18  

LOCOLOCO nie ma takich telewizorow Philips - moze mowi ci cos nazwa TPV Technology Limited - to wlasciciel nazwy Philips jesli chodzi o TV. 100% china, jakosc tych TV jest jak to z chinszczyzna. Przekonalem sie osobiscie.

andimm - poczytaj troche co sie dzieje z TV Philipsa, poczytaj o problemach z serwisem (serwisuje je u nas nie Philips tylko TP Vision)

pozdrawiam

• #8 29 Mar 2016 09:22
    Mariano11
    Poziom 26  

W przypadku Philipsa - chińskie nie znaczy gorsze :).

• #10 29 Mar 2016 10:10
    ikarus78
    Poziom 18  

Mariano11 nie wprowadzaj ludzi w blad, mam wrazenie ze jestes alter ego LOCOLOCO i bierzesz kase za reklame Philipsa. To nie jest chinska produkcja dla Philipsa ktory wymaga spelnienia norm, to chinska firma w 100% a jakosc tych produktow poleciala na leb na szyje jakis czas temu.

Jesli chodzi o TV zawsze polecalem Samsungi, te niestety jednak maja slaby input lag i faktycznie to opoznienie jest widoczne, a gram czasem chociazby w FIFA 16. co prawda idzie sie do tego przyzwyczaic ale niektorym moze przeszkadzac, poza tym nie wiem jak sie bedzie sprawdzac na przyklad w wyscigach. Inna sprawa i to jest moje zdanie jest taka ze TV NIGDY nie zastapi monitora. ja mam osobiscie monitor 27 cali, rowniez samsunga i jest nieporownywalnie lepszy od TV. Nie bola oczy i glowa po dluzszym uzywaniu jak w przypadku TV. Dla porownania, kolega ma Sony, niby z niskim input lagiem ale po 2-3 godzinach grania mam te same objawy co u mnie (czyli bola oczy i glowa) wiec prawdopodobnie to kwestia wielkosci obrazu.

pozdrawiam i dobrego wyboru zycze ;-)

• #11 29 Mar 2016 18:23
    andimm
    Poziom 6  

Dziękuję za opinie, kurde a już się cieszyłem że mam wybrany model telewizora, ale teraz to znowu nic nie wiem, jeżeli rzeczywiście to jest słaba "Chińszczyzna" ze złym serwisem to wolę poszukać czegoś innego. Mam pytanie co do Sony 755c - czytałem niektóre opinie i pozwolę sobie przytoczyć parę pozytywnych i negatywnych:
    plusy
    - bajeczny obraz
    - bardzo dobry dźwięk ze standardowych głośników
    - android (podłączanie tabletu/telefonu do TV)
    - bardzo ładne wykonanie, estetyczne, wąskie ramki, lekki.
    minusy
    - randomowy restart podczas przełączania kanałów
    - randomowy restart podczas włączania filmów z USB
    - bardzo długie oczekiwanie na listę filmów z dysku na USB (jeśli w ogóle załapie
    połączenie) i brak informacji o zakończonym odczycie (trzeba sobie sprawdzać, czy już jest lista, czy nie...)
    - problemy z czytaniem napisów (raz ten sam plik czyta, raz nie pomaga restart)
    - potrafi się zwiesić podczas przechodzenia między kanałami, przejściami na główny ekran i gdziekolwiek indziej Realizacja wprowadzenia androida.
    - System jest "mułowaty". Czasami się zawiesza. Znikają polskie aplikacje (Ipla, TVNplayer, itp.) pomaga jedynie reset ustawień, ale problem powraca po kilku godzinach/dniach.
    - Brak możliwości sterowania głosem za pomocą aplikacji
    Sony TV SideView.
    - Problemy z konfiguracją pada do gier.
    To nie moje opinie tylko przeczytane w jednym ze sklepów internetowych.
    I jaką ma ten model matrycę? ile Hz-ową?

• #12 29 Mar 2016 18:31
    Svetherus
    Poziom 28  

Jeśli chodzi o restarty i zwiechy wszelakie, to jest to wina Androida. Z kiedy te opinie? Bo było już trochę update'ów i większość problemów została rozwiązana.

Ma matrycę 100Hz.

• #13 29 Mar 2016 18:31
    vigo
    Poziom 20  

Sony W755C - 120Hz
    Kolega Svetherus był szybszy.

• #14 29 Mar 2016 21:24
    andimm
    Poziom 6  

z morelenet

Dodano po 6 [minuty]:

data opinii 1) 2015-10-02 21:23:26 2) 2016-01-04 10:35:40 Więc stosunkowo nie tak dawno.

Dodano po 35 [minuty]:

Na Sony miałem chrapkę od początku, już w sklepie polecali mi Sony że dobrze się na nich gra, bo przecież Sony robi konsole do gier, tylko polecano mi model 705, a ten miał podobno słabą matrycę, 755 to model z 2015r Super mogę kupić, zwłaszcza że model 55 cali ma świetne recenzje od użytkowników, ale, Panowie, a może by tak troszkę poczekać na nowy model? z 2016r?, kiedy będą?, nowe modele może miałyby lepsze parametry obrazu? i może jakieś nowinki by weszły?

• #15 29 Mar 2016 21:39
    Svetherus
    Poziom 28  

Wśród nowych modeli więcej będzie na pewno UHD - a to do grania póki co Ci tylko przeszkodzi, no chyba, że masz kartę graficzną za 5000zł.

Sony 705 jest świetny do grania o tyle, że ma super niski input lag, bodaj 12ms. Ale ma matrycę 50Hz. A 755c ma input też niezły - 22ms, ale matrycę już 100Hz.

• #16 29 Mar 2016 21:58
    vigo
    Poziom 20  

Tegoroczne modele FHD Sony zapowiadają się słabo. Zarówno seria WD6 i WD7. Bez androida, z mocno okrojonym smartem i prawdopodobnie na matrycach 60Hz.
    Zeszłoroczne modele przy nich prezentują się jak z wyższej półki.
    Ciekawostka: Dalej będzie produkowana ( przynajmniej przez jakiś czas ) zeszłoroczna seria FHD W80

• #17 29 Mar 2016 23:38
    andimm
    Poziom 6  

A jest jakaś różnica przy zakupie w zwykłym sklepie a sklepie internetowym? podobno przy zakupie w sklepie internetowym w razie wykrycia wady można towar zwrócić do dwóch tygodni bez podania przyczyny, a nie wiem jak jest w zwykłym sklepie? druga sprawa to podobno jakoś tak niedawno weszło nowe prawo o prawach konsumenta i przy zakupie nowego towaru należy wybrać rodzaj gwarancji, czy zwykły czy jakiś taki dokładnie nie pamiętam jak się nazywa, ale podobno wtedy łatwiej towar wymienić, ale sprzedawcy o tym nie mówią, wiem bo przez jakiś czas byłem serwisantem w amice i to wtedy akurat wchodziło w życie i pytaliśmy klientów przy naprawach gwarancyjnych jaki jest rodzaj gwaranci.

• #18 30 Mar 2016 17:43
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Dawno nie czytałem tylu głupot i szkoda ze piszą to ludzie którzy wydają się rozsądni.
    To, że jest kapitał Chiński, Tajwański czy Wybrzeża Kości Słoniowej ma się w tych czas jak pięść do oka. Fi9rma TPV to jeden z największych koncernów na świecie w tej branży. Licząc inne marki które wspiera i monitory podobno już jest Nr1.
    Po drugie - telewizory Philipsa grają bardzo dobrze i od lat należą do czołówki światowej czym komuś z Was to się podoba czy nie.
    Po trzecie Volvo też należy do chin i czy ktoś z Was też jest geniuszem wiedzy i powie ze to chińszczyzna i nic nie warta?
    Po co kupujecie iPhona i iPada - skoro to 100% wykonywane w Chinach i co ???
    Ręce same opadają.
    Telewizory akurat Philipsa produkowane są w Polsce, zatrudniają polskich pracowników dają pracę tysiącom polskich obywateli.

Ale do rzeczy.
    Nowe modele Philipsa oparte na nowej platformie są stabilne mają bardzo dobrą czerń, płynność i potrójny ambilight. Nowe Androidy Philipsa, Sony, Sharpa, JVC, TCLa bedą juz miały update do serii 6.0 dające nowe możliwości.

Nowe modele Sony są również na nowej platformie.
    Chcesz żeby Cię bolały oczy po trzech godzinach oglądania - wybierz modele które on podaje. Mnie nic nie boli i po 8 godzinach maratonu filmowego.

Pamiętaj że nie żenisz się na zawsze - zawsze możesz telewizor oddać , wymienić , poprosić o zwrot pieniędzy. Więc bez stresu ...
    I pamiętaj o kalibracji obrazu.

• #19 30 Mar 2016 18:27
    ikarus78
    Poziom 18  

LOCOLOCO

ad2) TV Philipsa jesli chodi o jakosc polecialy na leb na szyje jakies 2-3 lata temu (nie wszystkie modele)
    ad3) Volvo nalezy do chinczykow ale nie zmienilo sie miejsce produkcji, zdecydowana wiekszosc podzespolow produkowana jest w Europie (sporo podzespolow w Polsce)
    ad4) nie kupuje iPhone oraz iPad to Apple - ktory stawia wymagania chinskiej firmie jesli chodzi o jakosc , chinski producent nie stawia wymagan jakosciowych
    ad5) owszem TV Philipsa produkowane sa w polsce ale z chinskiej elektroniki bez norm, na dodatek soft tez jest niedopracowany. Dziala to zupelnie inaczej niz np. pralki Bosha ktore w polsce robione sa najlepsze potem Tureckie, a Chinskie to szmelc.

• #20 30 Mar 2016 18:50
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

ad 2. Philips nie zmienił miejsca produkcji, od kilku lat są produkowane w Polsce a obsługiwane przez zespół inżynierów Philipsa od 30 lat ten sam !!!
    ad.3 Zmienia się kapitał, który oczywiście zawsze może mieć wpływ na produkowane modele.
    Tak jest w przypadku Volvo, tak jest w przypadku Apple, tak jest w przypadku Philipsa >

- Firma - Jaguar wraz z Land Roverem został kupiony przez.... firmę z Indii, Tata Motors.
    - Aston Martin - jest w rękach.... kuwejtczyków.
    - Właścicielem Lotusa jest ....malezyjski Proton.
    - Volvo zostało przejęte przez chiński koncern Geely, jeden z najszybciej rozwijających się producentów samochodów w Państwie Środka

Calisia Polska firma - Założona w 1945 elitarna fabryka fortepianów i pianin znajduje sie obecnie w rękach chińskiego Vershold.

- Gadu Gadu - W 2007 r. przejęte przez południowoafrykański Naspers. I co rozmawiasz teraz po afrykańsku ... ha ha

- Animex- chiński Shuanghui International Holdings.

- Nasza Klasa - Serwis uruchomiony w 2006 r. W tej chwili największe udziały ma rosyjski Digital Sky Technologies, część udziałów kupił też Naspers. I co masz coś gorzej ???
    Ludzie..... kapitał to kapitał, jest XXI wiek !

Pekao S.A. - Powstał w roku 1929, jedna z najbardziej zasłużonych instytucji w historii polskiej bankowości. Niestety w wyniku przetargu Ministerstwa Skarbu Państwa od 1999 bank kontrolowany jest przez włosko-niemieckie konsorcjum UniCredito Italiano S.p.A. i Allianz AG.
    I co masz inne pieniądze w Polsce ????

ad.4. No proszę Cię przecież to 100% produkcja w całości w Chinach.
    ad.5. Opowiadasz nieprawdę. Byłeś w tej fabryce?
    Ja kupiłem Boscha Robota i popsuł się zaraz po gwarancji- napisałem dziesiątki pism do Boscha i co ? I grochem o ścianę. I nie był robiony w Chinach.
    Co ma piernik do wiatraka.

Tak Volvo to szmelc... przecież chiński
    Jaguar to szmelc ... przecież Tata Motors.

Opanuje proszę swoje emocje które nie mają żadnego racjonalnego uzasadnienia.
    Lecisz jedynie zasłyszanymi stereotypami...

• #21 30 Mar 2016 19:52
    Svetherus
    Poziom 28  

Tak, Volvo to szmelc. Tak, nowe jaguary to szmelc.
    Tak, Nasza-klasa po przejęciu stała się szmelcem. Tak, calisia to totalny szmelc - nie żeby kiedyś była wybitna.

Philipsy są ROBIONE czy SKŁADANE w polsce? Gdzie są robione układy?

• #22 30 Mar 2016 21:12
    ikarus78
    Poziom 18  

Oczywiscie moze Cie to zdziwic ale w samej firmie nie bylem jednak przez moje rece przechodzily plyty glowne Philipsow. Jestem elektronikiem z wyksztalcenia. Mam porownanie, widzialem plyty Samsunga, LG i Sony (tez mam watpliwosci co do jakosci elektroniki w tych TV).

Apple ma normy - ktore nalezy spelnic, jak firma nie spelnilaby norm skonczylaby sie wspolpraca z Applem bardzo szybko. Wiesz jak powstala firma Huawei?? przesledz, zobacz dla kogo robili, jakiej jakosci byl to sprzet, porownaj to co robili z obecnym (i tak niezlym na tle konkurencji) i bedziesz wiedzial dlaczeego pisze o normach.

Koniec tematu z mojej strony, bylo zapytanie o TV, Jak pisalem polecilbym Samsunga ale niestety przy 50-60ms ja widze smuzenie, przeszkadza mi.

• #23 31 Mar 2016 14:56
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Proszę pisać wyłącznie na temat!

• #24 25 Kwi 2016 19:07
    andimm
    Poziom 6  

kupiłem Sony 50KDL855C, telewixor dobry, z niskim imputlagiem. Dziękuję za udział w dyskusji.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme