Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pierwszy telewizor od 8 lat. Co wybrać?

bagiet-ka 28 Mar 2016 16:37 1074 22
  • #1 28 Mar 2016 16:37
    bagiet-ka
    Poziom 9  

Witam.

Tak jak w temacie, stoję przed wyborem TV. Poniżej odpowiedzi na pytania:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor?
    Salon, 17m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora?
    Są dwie opcje. Na wprost kanapy - ok 4m. Obok kanapy (kanapa jest w kształcie litery L) - wtedy odległość od najdalszego miejsca na kanapie do TV - ok 3,5m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem?
    Dwie
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu?
    Na wprost.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć?
    Obydwie opcje wchodzą w grę.
    6. Jak słońce świeci w pokoju?
    Po południu słońce może padać wprost na telewizor. Pokój ma wystawę południowo-wschodnią.
    7. Jaki masz obecnie telewizor?
    Nie posiadam.
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał?
    Coś w stylu smart TV, opcję nagrywania, dostęp do internetu przez WiFi. Możliwość podłączenia do cocktailaudio x10 i użycia dwóch kolumn stereo jako wyjścia audio.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora?
    Na razie żaden. Tylko internet. Netflix itp.
    10 .Jakie urządzenia?
    Cocktailaudio x10, wraz z dwoma kolumnami stereo. Na razie nie jestem zainteresowany rozbudowaniem o kino domowe. Mogę dokupić jako osobne urządzenie nagrywarkę z wew. dyskiem.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor?
    2-3 godz.
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    Nie mam preferencji.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej?
    Filmy, seriale, programy rozrywkowe, dokumentalne.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie?
    Tak.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie?
    Nie, ale w przyszłości może pojawić się taka potrzeba :-)
    16. Preferencje co do marki?
    Brak.
    17. Preferencje co do wielkości?
    Z racji odległości raczej od 50 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach?
    Cena. Słaby dostęp do treści w internecie. Potrzeba dokupywania urządzeń peryferyjnych jeżeli potrzebne są dodatkowe opcje.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień?
    Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup?
    5.000 - 6.000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne?
    Nie musi mieć.

Z góry dziękuję za pomoc w wyborze.

• #2 29 Mar 2016 09:30
    Mariano11
    Poziom 26  

W takiej kwocie to możesz mieć praktycznie każdy model na rynku w tej wielkości :). Tobie bym proponował Philipsa model 7600. Poczytaj o nim w sieci.

• #3 29 Mar 2016 10:00
    Svetherus
    Poziom 28  

Z 55 cali - Philips 7600, Samsung 55ju7000

Ale pomyśl, czy nie chcesz 65 cali - budżet trochę by trzeba nagiąć, ale przy takiej odległości jaką masz, 65 będzie lepsze.

• #4 30 Mar 2016 18:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Z dobrych modeli masz:
    - Philipsa 55PUS7600
    - Philipsa 55PUS6561 - nowy model
    - Samsung 55JU7000

Hitachi 65HZT663
    Thomson 65UA6606

• #5 30 Mar 2016 18:45
    vodiczka
    Poziom 42  

Svetherus napisał:
    przy takiej odległości jaką masz, 65 będzie lepsze.
    To sprawa indywidualna, ja oglądam 40" z odległości 3,5 m i nie tęsknię za większym. Proponuję autorowi aby stanął sklepie w założonej odległości od ekranu i dobrał "swój rozmiar" :)
    Znajoma, która kupiła za duży ekran, wymieniła tv na mniejszy bo nie mogła się przyzwyczaić.

• #6 30 Mar 2016 18:52
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja mam ekran projektora 150", mam 4 - 4,5 metra i nie widzę żadnej sensacji wielkości.
    W przypadku materiałów HD , UHD na małym ekranie traci się to do czego kupujemy telewizor.
    Czyli radość zachwytu i szczegółów ..

• #7 30 Mar 2016 19:02
    Mariano11
    Poziom 26  

55 cali z ambilightem wystarczy w 100%.

• #8 30 Mar 2016 19:18
    vodiczka
    Poziom 42  

LOCOLOCO napisał:
    Ja mam ekran projektora 150", mam 4 - 4,5 metra i nie widzę żadnej sensacji wielkości.
    Nie chodzi o sensację tylko o komfort dla oczu. Są osoby, którym 2 m przed ekranem 55" to za daleko i tacy co nie usiedzą w tej odległości.

• #9 31 Mar 2016 00:33
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant
  • #10 31 Mar 2016 16:57
    vodiczka
    Poziom 42  

LOCOLOCO napisał:
    ale właśnie większość kupuje za mały ekran
    Skąd taka pewność? Nie odnoszę się do osób których nie stać na zakup większego więc go nie kupią. Odnoszę się do tych którym nie chce się sprawdzić jaka odległość jest dla nich optymalna bo np. kupują według algorytmu: Sąsiad ma X" to muszę mieć minimum X+5" :)

• #11 31 Mar 2016 17:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ano stąd że średnia zakupów telewizorów w Polsce, Europie i na świecie wzrasta .
    Czuli ludzie kupują coraz większe telewizor.
    Kiedyś duży to był 32" a teraz jet 75".
    Średni w Europie teraz to 50".
    Kupuj jaki chcesz , możesz nawet kupić jak kiedyś 24"

• #12 31 Mar 2016 20:07
    Mariano11
    Poziom 26  

3 metry - 50 cali z ambilightem. Wystarcza w zupełności, a nosze okulary.

• #13 31 Mar 2016 22:57
    vodiczka
    Poziom 42  

LOCOLOCO napisał:
    Ano stąd że średnia zakupów telewizorów w Polsce, Europie i na świecie wzrasta .
    Czuli ludzie kupują coraz większe telewizor.
    Tego nie neguję ale to nie jest odpowiedź na pytania skąd twoja pewność, że większość ludzi kupuje zbyt małe? Dlatego, że Polacy są nadal biedniejsi niż reszta Unii? Przymus ekonomiczny nie ma nic wspólnego z osobistymi preferencjami, czym innym jest gdy ktoś kupuje 32" bo nie stać go na 40" czym innym gdy ktoś kogo stać na 55" kupuje 40" bo ten rozmiar w określonej odległości od telewizora jest najbardziej komfortowy dla jego oczu. Twoja odpowiedź:
    LOCOLOCO napisał:
    Kupuj jaki chcesz , możesz nawet kupić jak kiedyś 24"
    świadczy, że nie rozumiesz o czym piszę. Każdy powinien kupić taki jaki mu odpowiada wykonując prostą "przymiarkę" w sklepie a nie sugerować się gustem sąsiada, szwagra czy sprzedawcy :)

• #14 31 Mar 2016 23:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Stąd że rozmawiam z tymi co kupili. I 90% po miesiącu lub dwóch ma taka opinię !.
    Nie sugeruj się niczym skoro masz lepszą wiedzą niż inni.
    Są tabele opracowane które to też określają.
    Świadczy, że nie rozumiesz o czym rozmawiamy...

• #15 01 Kwi 2016 08:22
    vodiczka
    Poziom 42  

LOCOLOCO napisał:
    Świadczy, że nie rozumiesz o czym rozmawiamy...
    Kolego, nie odwracaj kota ogonem. Przeczytaj powtórnie mój post #5, który był odpowiedzią na post kolegi Svetherus. Nie twierdziłem że 65" będzie za duże, tylko że to sprawa indywidualna i jako przykład podałem telewizor zwrócony przez znajomą. Jeżeli nawet przykład znajomej był 1 na 100 kupujących, 9 było zadowolonych a 90 (czyli większość o której napisał kolega) uznała po miesiącu lub dwóch, że kupiła za mały to w niczym nie umniejsza mojej propozycji by uważnie i przez dłuższą chwilę popatrzeć w sklepie na ekran z tej odległości z jakiej będzie się oglądać w domu. Ba, ci którzy kupili za mały (nie z przyczyn ekonomicznych) uwiarygodniają moją radę - gdyby dobrze się przymierzyli wybraliby właściwy dla nich czyli większy.

Również w poście#8, który jest odpowiedzią na post kolegi nie twierdzę, że oglądanie projekcji na 150" ekranie z odległości 4-4,5 m jest czymś niewłaściwym. Jeżeli kolega moją odpowiedź zrozumiał opatrznie to odpowiem w stylu jakim kolega odpowiedział mnie:
    Mariano11 napisał:
    Kupuj jaki chcesz, możesz nawet kupić jak kiedyś 24"
    Oglądaj na ekranie jakim chcesz, możesz nawet na 240" z 5 m :)

• #17 24 Kwi 2016 13:22
    bagiet-ka
    Poziom 9  

Dzięki za odpowiedzi i porady. Ostatnio właśnie byłem w sklepie rtv i z odległości 4m patrzyłem na 55' TV i wydał mi się jednak za duży. Z kolei 48-50 cali było OK. Ale teraz tak naprawdę zastanawiam się jednak nad projektorem... Zakładam że taki projektor mógłbym ustawić gdzie chce i np. schować gdy nie potrzebuję. Ale jak wygląda kwestia podłączenia do niego obrazu i audio z laptopa i też cocktailaudio, o którym pisałem wcześniej?

• Pomocny post
    #18 24 Kwi 2016 18:09
    vodiczka
    Poziom 42  

Projektor + ekran dające wysokiej jakości obraz to nadal duży wydatek. Jeżeli oglądasz regularnie TV lub tylko regularnie grasz to ciągłe ustawianie i chowanie sprzętu zmęczy cię najdalej po miesiącu. Moim zdaniem dobrym rozwiązaniem byłby telewizor 40" plus projektor ale to podwójny wydatek :(

• #19 24 Kwi 2016 22:31
    bagiet-ka
    Poziom 9  

Nie rozumiem tego rozwiązania: TV + projektor. Jak mam projektor, nie potrzebuję drugie źródła wideo. Z tym chowaniem może być problem, ale szperając po internecie, znalazłem modele które mogą ustawiać góra, dół, korekta trapezu, tak że (jak ja to rozumiem) np. projektor stoi w narożniku pokoju i w dodatku na komodzie (~1,9m). W takiej sytuacji odpada opcja chowania, ale wtedy dobrze by było gdyby projektor miał łączność wifi/radiową.
    Co do częstotliwości, to raczej seanse filmowe wchodzą w grę. Nie oglądam codziennej telewizji.

• #20 25 Kwi 2016 18:32
    vodiczka
    Poziom 42  

bagiet-ka napisał:
    Nie rozumiem tego rozwiązania: TV + projektor
    To proste. Oglądając TV a raczej słuchając jak radio (wiadomości, publicystyka) duży ekran niepotrzebny.
    Do seansu filmowego (nie każdego filmu) czy transmisji z opery - projektor, duży ekran plus dobre nagłośnienie.
    Jeżeli nie oglądasz codziennej telewizji to opcja nie dla ciebie a dla mnie zbyt droga by ją zrealizować :)
    bagiet-ka napisał:
    korekta trapezu
    W pewnych granicach, za dużo nie poszalejesz.

• #21 01 Maj 2016 15:40
    bagiet-ka
    Poziom 9  

Witam,

Po przeszukiwaniu internetu, poniższe modele wydały mi się ciekawe:
    Epson EH-TW6600W
    BenQ W2000
    i krótkogniskowy Optoma GT 50000 i szczerze powiem iż te krótko czy ultra krótkie bardziej przypadają mi do gustu. Czy z takiej kategorii ultra-krótko ogn. warto jeszcze rozważyć jakiś sprzęt?

Pozdrawiam.

• #23 01 Maj 2016 19:54
    bagiet-ka
    Poziom 9  

Chodzi o telewizor LCD czy projektor LCD? Rozumiem że chodzi o kwestię żywotności lampy w projektorze, która może wynieść 4 lata ale i mniej lubi więcej, a TV mamy na dłużej?, Za ten czas to dużo może się stać. Może się okazać że za kilka lat i tak kupię TV, a projektor będzie używany rzadziej.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme