Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana głośnika wysokotonowego w Sony SS-7300

Sniffleso 28 Mar 2016 23:07 795 2
  • #1 28 Mar 2016 23:07
    Sniffleso
    Poziom 6  

Witam, niedawno otrzymałem dwie stare kolumny sony, model SS-7300. Głośniki średnio i niskotonowy są sprawne ale oba wysokotonowe już nie, dokładnie ten model: http://ebays.com.ua/catalog/show/221858796539/ . Zdaje sobie sprawę, że znalezienie takiego nowego i oryginalnego w normalnej cenie jest prawie niemożliwe, więc szukam jakiegoś zamiennika i na co powinienem zwrócić uwagę szukając takiego? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

• #2 28 Mar 2016 23:12
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

GDWK80
    Wymiana głośnika wysokotonowego w Sony SS-7300 Wymiana głośnika wysokotonowego w Sony SS-7300 Wymiana głośnika wysokotonowego w Sony SS-7300
    Reszta w Google!

• #3 05 Maj 2016 10:32
    Sniffleso
    Poziom 6  

Witam ponownie. Udało mi się rozkręcić oryginalny głośnik. Wymieniłem w nim cewkę na zamiennik do GDWT 9/80, cewka ma 8 Ohm. Po zamontowaniu głośnika w kolumnie gra on ładnie, szczegółowo ale za cicho mimo, że potencjometr na kolumnie jest przekręcony maksymalnie w prawo. Czy głośnik gra ciszej dlatego, że cewka ma 8 Ohm zamiast standardowych 6? Poszukiwałem już cewki 6 Ohm ale niestety żadnej nie znalazłem, wybór jest tylko między 4 a 8 Ohm. Czy jeśli wsadziłbym do moich głośników cewkę 4 Ohm to grałyby głośniej a nawet lekko za głośno i wtedy mógłbym użyć potencjometru na kolumnie do regulacji? Czy nic w ten sposób nie popsuje? Dodam jeszcze, że mój wzmacniacz to Unitra WS-503 (wersja na eksport z nazwą Brandt) i ma 8 Ohm na wyjściu. Wiem, że łączenie kolumn 6 Ohm ze wzmacniaczem 8 Ohm nie jest do końca prawidłowe, ale staram się ostrożnie obchodzić z pokrętłem głośności i jestem bardzo zadowolony z brzmienia.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME