Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

telewizor 55 cali - głównie w charakterze monitora

Albert1410 09 Kwi 2016 12:23 4023 69
  • #1 09 Kwi 2016 12:23
    Albert1410
    Poziom 4  

Witam,

Ten wątek jest w zasadzie wątkiem z pogranicza dwóch działów, ale postanowiłem zamieścić go w jednym, żeby niepotrzebnie nie mnożyć tematów na forum.

Zamierzam zakupić telewizor do salonu. Właściwie to zdecydowany już jestem na zakup tv o średnicy ekranu 55 cali (powyżej zaczyna się już poważny próg cenowy, a mniejsze są po prostu zbyt małe gdyby były oglądane z odległości 4 m., a i taka będzie używana - ale o tym później...). Telewizor będzie wisiał na ścianie w salonie i chcę go wykorzystywać głównie w charakterze monitora komputerowego (będzie podpięty na stałe do komputera stacjonarnego kablem fast HDMI).

Korzystając z telewizora jako monitora (przeglądanie internetu, edytory, programy użytkowe, czasem jakaś gra) będę siedział w odległości ok. 2-2,30 metra od ekranu. Ale będzie też oglądany z poziomu sofy, z odległości 4-4,50 m (ale wtedy tylko filmy, TV).

Stąd moje pierwsze pytanie: czy któryś z Użytkowników korzystał już z telewizora o takich gabarytach (55) jako monitora lub wie czy takie telewizory sprawdzają się w tej funkcji ? Słyszałem, że korzystanie z tak dużego "monitora" może być męczące, gdyż nie ogarnia się jednym spojrzeniem całego ekranu. Uważam jednak, że to tylko kwestia dostosowania odległości do wielkości ekranu. Teoretycznie siedzenie w odległości metra od ekranu o przekątnej 20 cali powinno dawać taki sam efekt jak siedzenie 2 metry od ekranu o przekątnej 40... no właśnie - teoretycznie. Nie wiem czy moje rozumowanie w praktyce okaże się poprawne.

No i teraz wątek drugi - jaki telewizor polecacie do w/w zastosowania? Poniżej doprecyzuję informacje na jego temat...

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 30 m2 (18m2 w części nie obejmującej aneksu kuchennego i korytarza - czyli tam gdzie będzie oglądane TV)
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2-2,30 gdy używamy jako monitora (może być bliżej, kwestia przesuwania stołu) - i ok. 4-4,50 m. gdy używwany tylko jako TV
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisiec
    6. Jak słońce świeci w pokoju? duże okna od zachodu, ale będą zasłony
    7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam żadnego
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? to, co konieczne aby nadawał się do opisanego poniżej zastosowania:)
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? PC, telewizja cyfrowa
    10 Jakie urządzenia? PC, dekoder UPC Horizon, w przyszłości być może wyjście dzwięku do wieży stereo
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 4-5 godzin
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam na razie preferencji w tym zakresie
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? na razie nie mam TV.. ale dekoder już mam, więc zobaczymy jakie proponują programy :)
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak - ale z poziomu PC, wbudowane w TV przeglądarki i inne bajery mnie nie interesują
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 20%
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? w tej chwili trudno powiedzieć
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? ok. 4000 zł - max do 5.000 jeżeli naprawdę warto dopłacić
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie chcę 3D

Tak jak pisałem wcześniej, TV będzie służył głownie jako monitor do stacjonarnego PC. Oczywiście, będę również oglądać na nim filmy (w jak najlepszej jakości wejściowej i najchętniej odpalane również z PC-ta) i - przez ok. 30 minut dziennie - TV tradycyjną, nadawaną z dekodera UPC Horizon (podobno nadają w przyzwoitym formacie).

Uznałem, że warto postawić na 4K. Na razie zainteresowalem się modelem Samsung UE55JU6400. Ma niski input lag, 4k, wejścia hdmi 2.0, dość dobre recenzje i kosztuje 4.000 zł.

Czytałem jednak, że TV używany jako monitor powinien również charakteryzować się próbkowaniem kolorów 4:4:4 po to, by można było normalnie czytać tekst. Niestety, nie potrafię znaleźć wiarygodnej informacji czy w/w model ma takie próbkowanie (na razie na innych forach wyczytałem, że da się takie ustawić w modelach europejskich - ale to nie jest wiarygodna informacja). Czytałem też, że model ten ma matrycę z częstotliwością odświeżania 60 Hz, czyli dość słabą (ale podobno w odpowiednich trybach odtwarzania uzyskiwany jest lepszy efekt).

Czy ktoś wie jakie jest próbkowanie kolorów w tym modelu przy 4k? i czy ta częstotliwość matrycy rzeczywiście będzie miała istotne znaczenie, np. po odpaleniu gry komputerowej albo w trakcie oglądania filmów akcji? No i, generalnie - czy Waszym zdaniem ten model to dobry wybór dla w/w zastosowania ? A jeżeli nie - jakie jeszcze elementy brać pod uwagę dla w/w zastosowania? Będę też wdzięczy za inne propozycje modeli.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

• #2 09 Kwi 2016 15:22
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

W tej klasie dostaniesz znacznie lepsze modele.
    Tym bardziej że chcesz jako głownie monitor:
    - TCL 58S7806
    http://www.hdtv.com.pl/forum/lcd/124409-tcl-5...chinskich-telewizorow-na-swiatowym-rynku.html
    - TCL 55S7906
    - Philips 55PUS7100
    - Sony 55X8509
    - Sharp 55XUF8772
    - Samsung 55Ju7000 za niewielka dopłatą
    Dla członków forum masz specjalne ceny i to z kalibracją :

• #3 09 Kwi 2016 17:32
    Albert1410
    Poziom 4  

Poza Philipsem i TCL modele które podałeś kosztują jednak ponad 1 tys. zł więcej. Nie wątpię, że Samsung 55JU7000 jest lepszy od modelu, który zaproponowałem - ale to jednak różnica +1.500 zł :)

Czy 55JU6400 jest na tyle słaby do mojego zastosowania, że warto wyładować dodatkowo aż takie pieniądze ?

Ciekawą pozycją jest natomiast TCL. Mam tylko obawy co do jakości tego chińskiego sprzętu.. No i czy nadaje się do proponowanego zastosowania ? Nie mogę znależć nigdzie info nt. input lagu ani samplowania kolorów.

Pozdrawiam

• #4 09 Kwi 2016 20:15
    Svetherus
    Poziom 28  

samsung h6400 ( nie ju6400) spełni wszystkie Twoje wymagania. Nie popełnij tego błędu, i nie weź czasem jakiegokolwiek TV które wymienił LOCOLOCO. Zobacz jakie mają oceny w testach - to jest w większości katastrofa. I nie patrz na testy LOCOLOCO/kiki - bo jest on sprzedawcą, który testuje telewizory tylko po to, żeby zwiększyć swoje wyniki sprzedażowe.

• #5 09 Kwi 2016 20:41
    Albert1410
    Poziom 4  

Dzięki Svetheus,

A polecasz h6400 dlatego, że jest wystarczający w kontekście moich wymagań i nie warto bym dopłacał do ju6400 czy dlatego, że ju6400 jest w jakimś sensie, w kontekście tego czego szukam, gorszy ?

Pytam, bo myślę, że 4K jest dobrą cechą, szczególnie gdy siedzi się blisko dużego ekranu.

• #6 09 Kwi 2016 20:54
    Svetherus
    Poziom 28  

ju6400 nie ma matrycy 100Hz. h6400 owszem ma.

a co do 4k z komputera - masz taki sprzęt, który Ci to zapewni? W sensie kartę graficzną?

• #7 09 Kwi 2016 21:09
    Albert1410
    Poziom 4  

Na tym etapie jeszcze nie kupiłem ani nie wybrałem komputera. Zamierzam dobrać taki, który będzie pasował (chyba, że to wydatek rzędu 5.000 - to w tym układzie rzeczywiście nie będzie to miało sensu.. Tematu komputera jeszcze nie zgłębiałem, ale na chwilę obecną założyłem na niego budżet ok. 3,5k)

Oczywiście, nie upieram się przy 4k. Jeżeli w praktyce miałby to być tylko drogi dodatek, z którego w niewiele na końcu wynika, to wolę dobre Full HD.

• #8 09 Kwi 2016 21:15
    Svetherus
    Poziom 28  

4k moim zdaniem ma sens - ale nie w temacie odpalania 4k z komputera. Żeby to zrobić sensownie, potrzebujesz absolutnie top konfiguracji, za około 10.000zł. No chyba, że satysfakcjonuje Cię 20fps.

4k jest fajne, jak oglądasz filmu z blu-raya. Bo TV robi upscalling i wygląda naprawdę fajnie.

• #9 10 Kwi 2016 01:00
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ja jak chcę diagnozę to idę do lekarza którzy ma wiedzę i doświadczenie , unikam konowała który coś tam wiem.Staram się dobierać jakość do opisanych warunkó a nie do napisu Samsung.
    Wszystkie modele które podałem są w Twoim zasięgu bo za bardzo niewielką dopłatą powyżej 5 tyś zł. Nawet dziecko wie że do komputera im większa rozdzielczość tym wyraźniejszy obraz. Wybierałby zatem modele a matrycą 4K, tym bardziej że świetnie upscalują obraz. TCL do tego nadaje się idealnie po kalibracji i jeden i drugi.
    Firma zrobiła ogromne postępy podobnie jak kiedyś Goldstar ( LG)
    Nie sugeruj się opinią człowieka który wie wszystko a nigdy na oczy nie widział tych telewizorów.
    To tak jakby rozmawiać z nim o wrażeniach z nurkowania z butlą chociaż nigdy tego nie robił.
    Nie będzie miał nawet bladego pojęcia co to za uczucie.

TCL na dziś jest na tym poziomie że trzeba się zapisywać w kolejce na telewizory.
    Popyt nie tylko w Polsce przewyższył podaż.
    Nie ma fajerwerków aplikacji ale do komputera po kalibracji - znakomity wybór.
    I nie cofaj się do H6400 tym bardzie że jest duży problem z kurzem na matrycy.
    Svetrus chce Ci zrobić niezły pasztet.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/samsung/116935-gwarancja-samsunga-uwaga.html

Mając nawet zwykły komputer za 1000 zł zobaczysz różnicę ostrości obrazu na matrycy 4K szczególnie z bliższych odległości.
    http://www.hdtv.com.pl/forum/newsy/120554-tabela-odleglosci-dla-4k.html
    Sprawdź proszę.
    Inne modele które podałem też są warte - właśnie pod tym względem - zainteresowania.

• #10 10 Kwi 2016 01:24
    Albert1410
    Poziom 4  

Dzięki za info.

Poczytam jeszcze o TCL, bo podoba mi się, że za mniejsze pieniądze można dostać coś większego. Być może nie mają jeszcze pozycji na rynku i walczą ceną..

Pozdrawiam

• #11 10 Kwi 2016 01:49
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Jest tak jak napisałeś.
    Samsung też był 15 lat temu w III lidze.

TCL nie tylko ładnie wygląda ale i dobrze gra.
    A u Ciebie ważniejsze jest upscalowanie obrazu aby był wyraźniejszy.
    Zawsze możesz zwrócić bądź wymienić na inny.
    Ale po kalibracji gra w klasie cenowej bardzo dobrze.

• #12 10 Kwi 2016 11:52
    Svetherus
    Poziom 28  

LOCOLOCO napisał:
    Nawet dziecko wie że do komputera im większa rozdzielczość tym wyraźniejszy obraz.

A wiesz ty ile kosztuje komputer który sensownie może pracować z obrazem 4k w grach? Sama karta graficzna to wydatek kilku dobrych tysięcy złotych.

Reszty Twojej wypowiedzi nawet nie mam zamiaru komentować, bo chyba już wchodzisz w wiek demencji starczej.

Co do walki TCL - owszem, walczą ceną bo nie mają pozycji na rynku. Co nie zmienia faktu, że lepiej, gdyby walczyli jakością - a tu są po prostu problemy.

Słuchanie kogoś kto ma żywotny interes w sprzedaży takich a nie innych modeli jest zawsze obarczone ryzykiem. Dlatego polecam raczej hdtvpolska, avforums - niż produkcje LOCOLOCO/kiki.

• #13 10 Kwi 2016 12:46
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Piszesz o różnych rzeczach.
    Masz rację że komputer który pociągnie dziś 4K kosztuje około 10 tyś zł.
    Ale komputery najszybciej reagują na nowości i doświadczają najszybciej spadków cen.
    Ale 4K można pobierać z poziomu telewizora.
    Firma ma 3 miejsce na rynku światowym - więc hasło walczą nie jest pełne.
    Ci co kupili TCLa w dowolnych sklepach w Polsce są zadowoleni i możesz im naskoczyć.

Jak jestem chory idę do lekarza nie do konowała.
    Jak potrzebuję AGD idę do sprzedawcy w sklepie AGD a nie do "fachofca" Svetrus który może jedynie opowiadać opowieści.

Omijam konowałów którzy wszystko wiedzą a nigdy nie widzieli nawet na oczy sprzętu.
    Testuję telewizory od 15 lat i to różne - również tych co nie sprzedajemy.

• #14 10 Kwi 2016 12:46
    Preskaler
    Poziom 37  

Też mam podobny problem z zakupem TV wykorzystywanego jako monitor. Mam ochotę na zakup 4k i wcale nie dlatego, że spodziewam lepiej wyglądających gier (bo nie gram zupełnie) ale dlatego, że jest to system przyszłościowy a w tej chwili potrzebuję tej rozdzielczości do zdjęć i własnych filmów z kamerki 4k. Też chcę 55 cali lub nieco więcej ale nie chcę wyrzucać pieniędzy na niepotrzebne mi zupełnie bajery 3D, smart, zakrzywiony ekran itp. Jedynie szukam takiego modelu z możliwością nagrywania bo żona ogląda seriale i ciężko "choruje" jak czasem zmuszona jest utracić możliwość oglądnięcia jednego z kilku tysięcy odcinków. Musi więc być to nagrywanie i to prostym sposobem aby jej piękna główka nie wysilała się za nadto.Niestety, producent oferuje albo bierzesz kliencie TV z całym "dobrodziejstwem" inwentarza albo... spadaj. IMHO to jest zwykłe chamstwo z jego strony (a właściwie ich) bo co to za problem zmienić oprogramowanie i nawet w niższych modelach umożliwić takie nagrywanie? Na razie czekam to może coś się pojawi na rynku no i ceny też powinny spadać. W końcu 4k to będzie standard w końcu chyba?

• #15 10 Kwi 2016 13:13
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ale to wcale nie jest tak.
    Bo większa rozdzielczość da Ci właśnie lepiej wyglądające gry !
    To tylko specjalista Svetrus opowie Ci bajkę.
    To tak jak byś teraz miał ekran HD Ready. Przecież widać byłoby podziały obrazów na ekranie.
    Możesz brać bez żadnych obaw 4K z modeli które dobrze upscalują obraz.
    Standardem będzie raczej 8K.
    Ale tak jak Full hd jest etapem , to musimy przejść i przez 4K.
    Ile masz max kasy ?

• #16 10 Kwi 2016 13:30
    Svetherus
    Poziom 28  

Jeżeli nie grasz, to TV 4k jest bardzo fajnym pomysłem. Problem z graniem nie zostanie szybko rozwiązany z wielu powodów LOCO - dzisiaj praktycznie nie ma sensownej karty graficznej za mniej niż 15tys. która pozwoliłaby grać w 4k 60fps w max detalach. A to jest potrzebne. A 4k upscalowane przez TV to nie jest 4k. Do tego dochodzi kwestia Input Laga który póki co w wielu modelach jest zbyt wysoki.

4k do oglądania zdjęć jest fantastyczne.

• #17 10 Kwi 2016 16:56
    Albert1410
    Poziom 4  

Właśnie jednym z powodów, dla których chcę 4k jest możliwość oglądania zdjęć w takim formacie, w jakim były zrobione, bez sztucznego przetwarzania obrazu, który ma go dostosować do mniejszej rozdzielczości.

Drugim - aczkolwiek tutaj mogę się mylić - jest to, że siedząc blisko telewizora i pisząc / czytając tekst (a czasem siedzenie blisko będzie konieczne by zobaczyć szczegóły), nie chcę widzieć pikseli.

Trzeci powód wymyśliłem teraz:) - otóż wiszące na ścianie TV o średnicy 55-60 cali, w czasie gdy włączy się wygaszacz ekranu, będzie mogło pełnić rolę ramki na wyświetlany obraz. Np. mogę sobie wyświetlać Bitwę pod Grunwaldem (pomyślcie ile tam jest detali.. nie chcę mieć zbieraniny pikseli zamiast proporca Wielkiego Mistrza ;)

W gry będę grał rzadko. Głównie to będzie monitor do codziennej aktywności: pisania, wyświetlania zdjęć, przeglądania internetu, od czasu do czasu jakiś film.

No i prawdą jest też to, co pisze Loco - nie wiemy ile będzie kosztować odpowiednia karta graficzna za 2-3 lata. A lepiej w razie czego wymieniać kartę, niż telewizor.

Preskaler: w sytuacji awaryjnej, mając TV podpięte do kompa, żona i tak będzie mogła zobaczyć każdy odcinek w necie :)

• #18 10 Kwi 2016 19:25
    macijowu
    Poziom 14  

Z komputerami z Windowsem jest też tak, że winda średnio umożliwia czasem prawidłowe skalowanie - można szczególnie to odczuć jeśli pracuje się na dwóch ekranach. Jeśli zamierzasz korzystać tylko z samego telewizora to temat da się jakoś rozwiązać.

Philips zaproponowany przez LOCOLOCO będzie okej, niemniej pamiętaj, że teraz telewizory stanowią samodzielne komputery i w tej cenie nie kupisz niczego bez SmartTV. Komputer i telewizor będą powielać te same funkcje. :)

• #19 11 Kwi 2016 08:33
    Preskaler
    Poziom 37  

Wybaczcie Kochani za zwłokę w odpowiedzi ale miałem kłopoty przez cały wczorajszy dzień z wejściem i zalogowaniem się na "Forum". Czas oczekiwania na połączenie był tak długi, że nie mogłem się go doczekać.
    Od kilku lat mam podłączony komputer stacjonarny do TV F. HD 48" i ja mogę nagrywać programy ale dla żony jest to nieosiągalne z powodu permanentnego obrzydzenia komputerem. \pracowała kiedyś na komputerach w pracy i teraz twierdzi, że jest na emeryturze i nie musi tego rupiecia dotykać.
    Ja mam jeszcze jeden powód do tego aby wybrać właśnie TV 4k 55" lub nawet większy. Na takim sprzęcie mogę czytać tekst bez okularów, siedząc przed nim w odległości 2 - 3 m. Z tą "ramką" to nie będę szalał bo to dość kosztowne przy obecnych cenach za energię elektryczną. Już teraz szczęki opadają moim znajomym, którzy przychodzą w odwiedziny i widzą mój TV z tapetą a mam zawsze tapety własnej "produkcji" takie tematyczne do pory roku. Piksele nie będą widoczne nawet z odległości 1 m. Z tymi obawami, że przy oglądaniu dużego ekrany oczy się męczą to zwykła bajka. Przecież otaczający nas świat jest znacznie
    większy i jakoś dajemy radę. IMHO ekran TV powinien być jak największy jeśli tylko nas na to stać a na pewno łatwiej jest przyzwyczaić się do większego niż przejść z większego na mniejszy.
    A oto przykład kilku wiosennych i uniwersalnych tapet:
    telewizor 55 cali - głównie w charakterze monitoraTap. 1.jpg Download (311.77 kB) telewizor 55 cali - głównie w charakterze monitoraTap. 4.jpg Download (502.92 kB) telewizor 55 cali - głównie w charakterze monitoraPulpit..jpg Download (382.47 kB) telewizor 55 cali - głównie w charakterze monitoraPulpit..jpg Download (397.61 kB)
    Zapewniam Wszystkich, że na dyżym ekranie wygląda to wspaniale.

• #20 11 Kwi 2016 10:08
    Svetherus
    Poziom 28  

Absolutnie tak - ja zapętlam filmy 4k z Youtuba zamiast wyświetlania zdjęć :)

Co do konkretnych modeli TV - jeśli można sobie pozwolić na TV za 5000zł, to są dwa które należy rozpatrzyć (w rozmiarze 55cali) - Philips 6501 albo Panasonic 700e. Różnica w nich jest taka, że Philips ma HDR i Amblight, a Panasonic ma lepszą czerń, lepszą rozdzielczość w ruchu.

Do wyświetlania ładnych obrazków i generalnie traktowania TV jako ozdoby ściany - Philips będzie lepszy - bo ma Amblighta który jest naprawdę świetnym wynalazkiem :)

• #22 11 Kwi 2016 13:14
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

Jeśli to ma być monitor to koniecznie musi posiadać wejście Display Port - HDMI w 4k to tylko proteza i to kulawa...

• #23 11 Kwi 2016 17:07
    Preskaler
    Poziom 37  

Zdjęcia i filmy chcę oglądać poprzez złącze USB z zewnętrznej pamięci a monitor będzie tylko wyświetlał to co da radę przenieść karta komputerowa, więc pewnie nie ma sie co wysilać na "display port". Zwykły czytnik kart pamięci tego nie załatwi?

• #25 11 Kwi 2016 17:46
    Albert1410
    Poziom 4  

Preskaler, myślę, że zwykłym czytnikiem dasz rade, ale uwaga deusa jest cenna.

Ja np. wolałbym wszystko puszczać z PC, bez konieczności podpinania osobno zewnętrznych pamięci (co np. w moim przypadku będzie niepraktyczne, gdy TV wisi na ścianie). Poza tym, przeglądanie dysku twardego z poziomu PC, wyświetlanie zdjęć i odtwarzanie filmów jest o wiele szybsze, łatwiejsze niż bawienie się wbudowanymi w TV przeglądarkami zdjęć czy filmów. A wszystkie materiały i tak docelowo zgrywa się na dysk twardy komputera.

• #26 11 Kwi 2016 19:25
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Sprawdź jedynie rozdzielczość i wystarczy.

Clouding w modelach znacznie wyższych - straszna lipa.
    Strach pomyśleć jak jest w niższych...

• #27 13 Kwi 2016 21:31
    macijowu
    Poziom 14  

@Preskaler, rozumiem, że telewizor będziesz też wykorzystywać w tradycyjny sposób, czyli będziesz na nim też oglądał telewizję, filmy, niekoniecznie za pośrednictwem komputera?

• #28 13 Kwi 2016 22:20
    deus.ex.machina
    Poziom 31  

Preskaler napisał:
    monitor będzie tylko wyświetlał to co da radę przenieść karta komputerowa, więc pewnie nie ma sie co wysilać na "display port".

I HDMI mało co przeniesie w 4k... nie rozumiem po co ludziom 4k bez możliwości wyświetlenia prawdziwego 4k (bo 4:2:0 czy 4:2:2 to nie jest 4k z mojego punktu widzenia zwłaszcza monitorowego).

• #29 13 Kwi 2016 23:14
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Ano po to, że w nowych modelach nawet sygnał SD przetworzony daje lepszy obraz niż na modelach fullHD. A materiał Hd cieszy , no i oczywiście natywny sygnał opad szczęki.
    Nawet z poziomu zdjęć smartfona !!!

• #30 14 Kwi 2016 00:23
    BlackBool
    Poziom 11  

Przy telewizorach w zastosowaniu monitorowym najważniejsze jest to, czy dany egzemplarz obsługuje chroma subsampling 4:4:4 . Bez tego zmęczysz oczy, swoją psychikę, że wydałeś 5k na świetny TV, na którym obraz z kompa nie wygląda nawet w połowie dobrze jak na starym monitorze LCD sprzed 10 lat.
    Mam 32 calowego FullHD Sharpa bez chroma 444 i choć sam TV fajny, to beznadziejny jako monitor. Czasem podłączam kompa do 42 calowego LG FullHD i mimo większej plamki (ta sama rozdzielczość a większy ekran) obraz na nim jest żyleta.
    Weź to pod uwagę, mało kto o tym pisze, a wtopić kasę nietrudno.

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme