Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

Końcówka mocy N-mosfet 120W

pawel13t 12 Kwi 2016 11:40
  • Końcówka mocy N-mosfet 120W

Witam.
    Chciałem zaprezentować końcówkę mocy wykonaną na kicie AVT 2762.
    Wzmacniacz wykonany w 100% z tego, co zalegało w garażu, chciałem zrobić porządek.
    Transformatory około 120W, solidny mostek przykręcony do blachy, kondensatory 4x 3300uF 63V. Napięcie zasilania końcówki +-46V.
    Jako radiator służy kawał blachy Al o grubości około 5mm.
    Obudowa z Aidy 103, przedni panel był plastikowy, ale posiadałem aluminiowy z jakiegoś tunera Diory na niego przyklejona jest kolejna blacha Al i przykręcona śrubami od rączek.
    Rączki to przecięty profil kwadratowy.
    Końcówka posiada zabezpieczenia: przeciwko napięciu stałemu na wyjściu, termiczne, opóźnione załączanie kolumn, oraz w samym kicie przeciążeniowe i zwarciowe.
    Jako gniazda wejściowe służą Jack 6,3, wyjście na speakonie.
    Obudowa została wzmocniona, dzięki czemu jest stabilna.
    Końcówka przeszła test pod sztucznym obciążeniem i na 8 omach moc lekko ponad 125W, na 4 omach 136W ze względu na zadziałanie ogranicznika prądowego, ale to i dobrze, bo radiator szybko staje się ciepły.

Końcówka mocy N-mosfet 120W Końcówka mocy N-mosfet 120W Końcówka mocy N-mosfet 120W Końcówka mocy N-mosfet 120W Końcówka mocy N-mosfet 120W Końcówka mocy N-mosfet 120W
    Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (114.01 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (83.46 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (90.95 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (88.38 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (102.17 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (99.38 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (113.31 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (99.57 kB) Końcówka mocy N-mosfet 120WObraz 0...jpg Download (106.85 kB)

• #2 12 Kwi 2016 14:26
    PATAFIAN_PATAFIAN
    Warunkowo odblokowany

pawel13t napisał:
    Wzmacniacz wykonany w 100% z tego co zalegało w garażu, chciałem zrobić porządek.

Z elektro śmieci najlepsze pomysły :)
    pawel13t napisał:
    Rączki to przecięty profil kwadratowy.

No nie wygląda to ładnie bo troche przypomina mi kawałek łopatki do popiołu więc zdecydowanie lepsze były by choćby jakieś klamki plastikowe od starych mebli czy też szyflad- wyglądało by ładniej :)
    :)
    Wszystko w środku wykonane dosyć mało bogato lecz z pomysłem, rozsądkiem i jak najbardziej funkcjonalnością :) Zastanawia mnie tylko dlaczego w tym zestawie są zamontowane aż dwa transformatory? Przecież do takowej końcówki mocy z powodzeniem wystarczył by jeden ale mocniejszy ;)
    pawel13t napisał:
    Końcówka przeszła test pod sztucznym obciążeniem i na 8 omach moc lekko ponad 125W, na 4 omach 136W ze względu na zadziałanie ogranicznika prądowego ale to i dobrze bo radiator szybko staje się ciepły.

A co się będzie dziać jeśli podłączysz obciążenie 4 om? No jak się domyślam za długo muzyki na czymś takim nie posłuchasz :)

• #3 12 Kwi 2016 15:39
    wujekadi
    Poziom 11  

Transformatory pewnie są na pojedyńcze napięcie. 2 szt dają napięcie symetryczne.

• #4 12 Kwi 2016 16:49
    marcin55246
    Poziom 23  

pawel13t napisał:
    Jako radiator służy kawał blachy Al o grubości około 5mm.

Daj coś większego, przy dłuższej grze, pod gwizdek, będzie Ci się włączało zabezpieczenie.

• #6 12 Kwi 2016 20:44
    elektryku5
    Poziom 36  

Trochę szkoda że tylko jeden kanał (a miejsca tam jest wystarczająco), chłodzenie można było zrobić jakieś sensowniejsze.

• #8 14 Kwi 2016 23:59
    elektryku5
    Poziom 36  

Ok, ale podpowiem (być może dla następców), że przy tych obudowach nawet podszedłby radiator z procesora (i w razie poważniejszych obciążeń można zastosować wentylator z automatyczną regulacją).

• #9 21 Kwi 2016 13:52
    michas
    Poziom 23  

Bardzo estetyczny front wyszedł. Napisy w języku polskim - szacun ! :) Malowałeś sprayem ??

Pozdrawiam
    Michał

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty