Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Fisher STE 191 - Dobór zamienników uszkodzonych głośników/ częsci do regeneracji

sniper12 14 Kwi 2016 16:04 546 1
  • #1 14 Kwi 2016 16:04
    sniper12
    Poziom 8  

Witam
    Posiadam Kolumny głośnikowe Fisher STE 191. Uszkodzone są w nich głośniki:
    Niskotonowe 4x (HA 20/1134) 4ohm. Dwa głośniki posiadają uszkodzone zawieszenie górne. Dwa kolejne próbował naprawić poprzedni właściciel. Wymienił on membrany z cewkami, ale dolne zawieszenie jest za małe i są krzywo zamocowane (ocierają).
    Średniotonowe 2x (HB 10/1028) 8ohm. Jeden głośnik pozbawiony jest membrany i cewki, drugi posiada uszkodzone górne zawieszenie.
    Wysokotonowe 2x (HG 2,5/1308) 8ohm. Jeden jest uszkodzony (odpadła membrana), drugi ma naderwaną membranę.

Myślę, że w dwóch głośnikach niskotonowych wystarczy przykleić nowe górne zawieszenie, ale nie wiem z jakich głośników je dobrać. W dwóch kolejnych nie wiem czy wymienić membrany z zawieszeniami i cewkami (nie wiem od jakich głośników będą te części pasowały) czy kupić nowe głośniki (jakie?).
    Nie wiem czy w głośnikach średniotonowych wymienić głośniki na nowe (na jakie?) czy kupić membrany z cewkami i zawieszeniami (również nie wiem od jakich głośników będą te części pasowały).
    Jakie nowe głośniki kupić w miejsce głośników wysokotonowych?

Starałem się dokładnie opisać mój problem. Proszę o odpowiedzi na moje pytania.

• #2 15 Kwi 2016 21:45
    goraj krzysztof
    Poziom 26  

Kolego to Ty masz te głośniki. Skąd mamy wiedzieć jakie wymiary mają cewki zawieszenia itp. Więc suwmiarkę w dłoń i mierz i szukaj części np. tu: www.audioserwis.pl Staraj się wymieniać tylko to co jest konieczne i na jak najbardziej zbliżone do oryginału.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME