Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Subwoofer lenco dvs 3000 zamiana na LW650

Dra_gas 14 Kwi 2016 18:08 513 6
  • #1 14 Kwi 2016 18:08
    Dra_gas
    Poziom 3  

Witam. W subwooferze mianowicie samym głośniku trzeszcy cewka. Nie oplaca mi sie wymieniac i mam pytanie czy Fonic's lub Alphard lw650 bedzie dobry do tego suba? Parametry ma prawie te same rms 40 w i 8 ohm pasmo przenoszenia i magnes tez tej samej wielkosci. I dlatego pytam czy bedzie on dobry. Nie jest drogi bo okolo 60 zl a tyle samo by mnie wyszla regeneracja orginalnego. ??

Dodano po 25 [minuty]:

A czy np. Sistek 777 basowy tez bylby dobry ?

• #2 14 Kwi 2016 20:07
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

To nisko-budżetowa konstrukcja więc bym nie wymyślał - LW650 będzie lepszy od Sisteka.

Informacja na przyszłość - porównując tylko po magnesie, mocy czy impedancji nie sposób dokonać trafnej zamiany przetworników.

Patrząc na fotki tego Lenco, to jest tam otwór BR, a głośnik LW650 ma dość wysoką dobroć (parametr QTS) - można uogólnić - przyjąć, że może być zbyt miękki - praca głośnika nie będzie dobrze kontrolowana i w efekcie może pojawić się dokładnie te samo uszkodzenie co w oryginalnym głośniku.

Tanie głośniki często mają parametr QTS dość wysoki (idealny byłby poniżej 0,5) - jednak tak jak pisałem na początku, z uwagi na pierwotną konstrukcję bym tu nie wymyślał i brał tego LW650.

Jak się okaże że bas będzie mocno podbarwiony, nieprzyjemny (buczący) to ew. można zatkać otwór BR;)

• #3 14 Kwi 2016 21:27
    Dra_gas
    Poziom 3  

Dzieki bardzo. Kupie ten lw650 i zobacze jak bedzie smigac:) wielkie dzieki za porade

Dodano po 5 [minuty]:

SPEAKERS_XP a jaki bys polecil sub-niskotonowy zamiast lw650. Zeby byl lekko twardzszy (zawiesznie)? Nie chce wydawac wysokich sum.

• #4 14 Kwi 2016 21:45
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Nie wiem czy jeszcze dostępny...ale z Alphardów EW650A był całkiem przyzwoity w obudowie BR. Z bieżącymi modelami niestety nie jestem na bieżąco.

• #5 14 Kwi 2016 21:59
    Dra_gas
    Poziom 3  

Znalazlem jeden ma Allegro używany za 18 zł. Jakiś xeEW650A to ten ? Ale trochę za mocny. A jakis inny taki żeby miał tak 40-50 rms !?

• #6 14 Kwi 2016 22:20
    SPEAKERS_XP
    Poziom 24  

Z tych wszystkich danych jakimi dysponujemy w tym wątku nikt nie będzie w stanie zaproponować niczego sensownego. Wspomniany LW650 nie powinien grać gorzej od oryginału.

• #7 15 Kwi 2016 06:31
    Dra_gas
    Poziom 3  

Temat uwazam za rozwiazany.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME