Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ile litrów? alphard lw 1000

tomekkoks 14 Kwi 2016 22:53 552 6
  • #1 14 Kwi 2016 22:53
    tomekkoks
    Poziom 9  

Witam mam głośnik alphard lw1000 ( tak wiem nic specjalnego :P ) , ale chciałbym zrobić z niego subwoofer. Ile litrów będzie najlepiej ?

• #2 15 Kwi 2016 15:53
    tomekkoks
    Poziom 9  

Ile litrów? alphard lw 1000
    Nie wiem czy zrobić 30 czy 40 l ?
    Wprowadzałem dane do winISD ale nie bardzo wiem jak wyliczyć ile litrów.

• #3 15 Kwi 2016 19:39
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

W zamieszonych przez Ciebie danych jest to podane - wykres na samej górze po prawej stronie.
    W zależności co wolisz - więcej mocy czy więcej basu (raczej niższe zejście...) możesz wybrać pojemność.

• #4 15 Kwi 2016 20:24
    tomekkoks
    Poziom 9  

A no tak nie zauważyłem ;)
    A jak tak pomiędzy to którą twoim zdaniem wybrać ?

• #5 15 Kwi 2016 21:06
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

tomekkoks napisał:
    jak tak pomiędzy to którą twoim zdaniem wybrać ?
    pomiędzy 24 a 50 litrów... :) Jak pisałem - zależy czego oczekujesz; Jeśli niskiego zejścia (o ile w wypadku tego głośnika można o tym mówić) to obudowa powinna być większa. Jednak musisz mieć świadomość, ze przy dużej obudowie membrana nie ma dodatkowego (wynikającego z objętości i sprężystości powietrza w obudowie) tłumienia - przy dużej mocy może się obijać o nabiegunnik.
    A tak na marginesie - nie odważyłbym się robić czegokolwiek na tym (i w ogóle innym z tej firmy) głośniku... ale - moje zdanie nie musi być wiążące.

• #6 15 Kwi 2016 21:06
    marian133
    Poziom 36  

398216 Usunięty napisał:
    W zamieszonych przez Ciebie danych jest to podane - wykres na samej górze po prawej stronie.
    W zależności co wolisz - więcej mocy czy więcej basu (raczej niższe zejście...) możesz wybrać pojemność.

Trzeba jeszcze dodać, że wykresy z litrażem 66 i 50 litrów, są to wykresy z obudowy bas reflex, a ten 24 litry z obudowy zamkniętej (a przynajmniej na to wygląda).
    Niestety strojenie obudowy bas reflex nie jest podane wprost, ale jest to zapewne 50Hz (co w sumie wyklucza użycie tego głośnika jak sub, ale z braku laku ujdzie).

• #7 15 Kwi 2016 22:13
    tomekkoks
    Poziom 9  

Zrobię 25 litry i zobaczę ;)
    Skrzynkę chcę zrobić z nudów :D
    Dzięki za pomoc

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME