Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Eminence Legend 10A, a gitara basowa - warto?

dawid_d4 17 Kwi 2016 22:42 690 5
  • #1 17 Kwi 2016 22:42
    dawid_d4
    Poziom 12  

Witajcie,
    Potrzebuję Waszej porady w temacie budowy kolumny do gitary basowej.

Wzmacniacz zlutuje mój znajomy elektronik pod wybrany przeze mnie głośnik. Mam możliwość kupić dwie sztuki Eminence Legend Delta 10A i zastanawiam się, czy ich pasmo poradzi sobie z gitarą basową. Częstotliwość rezonansowa membrany wynosi 66Hz, czyli dość wysoko. Producent podaje, że niby nadają się do gitary basowej, ale nie jestem przekonany. Zastosowałbym prawdopodobnie 1 sztukę.
    Posiadam również 10 calowy niskotonowiec od Westry (produkował Tonsil) z cewką 100W rms, 8ohm, modelu nie pamiętam - z wymienioną membraną z wł. szklanego. Pasmo dość szerokie i wiem, że będzie miło brzmieć razem z gitarą basową, ale Delta 10a mają dużo bardziej wytrzymałą cewkę i kilka dB skuteczności więcej.

Sądzicie, że ten eminence zagra dobrze z basem? I czy niskie częstotliwości go nie zabiją, bo xmax to 6,7mm

Pozdrawiam i dzięki z góry za Wasze wsparcie!!

• #2 24 Kwi 2016 12:42
    DjMapet
    Poziom 42  

Jeśli to ma być piecyk do ćwiczeń, czy na próby, to nie widzę problemu. Sam miałem piecyk Trace na 10" Celestionie.
    Natomiast na koncertowanie, praktycznie się to nie nadaje, zwłaszcza w obecnych czasach, gdzie bas musi przewracać flakami. :-)
    No chyba ze będzie to 4x10" i najlepiej podparte 15". :-)

Pozdrawiam.

• #3 24 Kwi 2016 15:23
    dawid_d4
    Poziom 12  

Mhm. To będzie piecyk do grania w kościele, oraz grania prób z zespołem rockowo - popowym. Musi się przebić przez perkusję i tyle. Głośniki kupiłem, mam, nie mogę już zwrócić, ale jak podłączałem je bez obudowy narazie to brzmienie jest fajne, podoba mi się. Nie wiem jednak czy w końcu będę budował opierając się o te eminence, czy tonsilowskie Westry - jak te tonsilowskie przebiją się przez perkusję w salce, to basista bierze tamte, bo schodzą zdecydowanie niżej i łatwiej będzie zlutować do nich 2x100W rms na popularnych tda7294. Mam jeszcze jedno pytanie w związku z tą konstrukcję: na jaką częstotliwość polecacie stroić obudowę? Pozdrawiam serdecznie i dziękuję DjMapet za zainteresowanie!

• Pomocny post
    #4 25 Kwi 2016 20:30
    DjMapet
    Poziom 42  

Na pewno nie poniżej częstotliwości rezonansowej, bo będzie dudniła.
    A tak ogólnie, to nie subbas, więc strojenie najlepiej dobrać na słuch.
    Jak masz dwa głośniki, to zrób paczkę na dwóch i dobierz wzmacniacz stabilnie pracujący z obciążeniem 4 om.
    By się przebić przez bębny i pograć na małych koncertach, musiał byś mieć do tej paczki tak mniej/więcej 300W wzmacniacz. Do kościoła wystarczy nawet 50W.

Ten głośnik ma Xmax 3,5mm.
    Nie katuj głośników bez obudowy, bo wyplują membrany.

Pozdrawiam.

• #6 26 Kwi 2016 14:15
    dawid_d4
    Poziom 12  

OK!
    Dzięki wielkie za pomoc DjMapet i adambyw. W sumie więcej pytań nie mam więc problem rozwiązany. Miłego dnia i pozdrowienia

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME