Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OMNA Q7 - Wymiana baterii

Slavekk 18 Kwi 2016 21:29
  • #1 18 Kwi 2016 21:29
    Slavekk
    Poziom 8  

Witam.
    Jest to mój chyba pierwszy temat na tym forum i mam nadzieję że utworzę go zgodnie z panującymi tutaj regułami :). Poza tym jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę, ale chciałbym sam dokonać naprawy tabletu. A więc do rzeczy.

Posiadam tablet OMNA Q7 i chciałbym wymienić w nim baterię. Stara bateria jest raczej uszykowana, gdyż można pomierzyć napięcia między przewodami (czerwony-czarny, czerwony-żółty, czerwony "+"). W nowej baterii jest wszystko ok.
    Niestety na płytce baterii jak i na PCB tabletu jest opisany tylko "+". Nie wiem jak poprawnie podłączyć nową baterię do tabletu. Czy jak pomylę "-" i przylutuję go w nieodpowiednie miejsce to się tablet spali. Patrząc na pomiary baterii możliwe że już to się stało :( Nowa bateria jest opisana.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Poniżej załączam zdjęcia nowej baterii, tabletu oraz starej baterii.

OMNA Q7 - Wymiana baterii OMNA Q7 - Wymiana baterii OMNA Q7 - Wymiana baterii [/img]

• #2 18 Kwi 2016 21:53
    marcino2000
    Poziom 24  

Przecież masz na płycie stare obcięte przewody. Dla pewności sprawdź polaryzację baterii miernikiem.

• Pomocny post
    #3 19 Kwi 2016 10:07
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Odcięte przewody na płycie, posiadają odpowiednią kolorystykę;
    czerwony - +
    czarny - - (masa)
    żółty - czujnik temp./odcięcie ładowania
    Z nieznanych przyczyn, producent (tej nowej) baterii dał masę na przewód żółty zamiast jak to się zwyczajowo utarło, na przewód czarny.
    Pewnie z powodu tej 'pomyłki' te przewody są tak dokładnie oznaczone.

• #4 19 Kwi 2016 15:43
    Slavekk
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Nie byłem pewien co do podłączenia nowej baterii ze względu na kolorystykę przewodów. Mam nadzieję że po wymianie baterii wszystko wróci do normy.

Temat do zamknięcia.

• #5 12 Sty 2017 02:32
    dawidkle
    Poziom 9  

Witam
    chciałem zapytać od czego jest ten kabelek w tablecie i jakie on spełnia zadanie?? czy to czujnik temp./odcięcie ładowania ???
    oznaczyłem go strzałką na zdjęciu, i pytanie jak została przerwana ta naklejka to jak to naprawić???
    w moim tablecie to przewód który idzie zaraz obok przewodów z baterii i nie jest żółty tylko szary i jest połączony do takiej naklejki właśnie
    proszę o info z góry dzięki

• #6 12 Sty 2017 10:04
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

dawidkle napisał:
    chciałem zapytać od czego jest ten kabelek w tablecie i jakie on spełnia zadanie??
    To raczej nie "kabelek", to bardziej wygląda na przewód antenowy.

• #7 16 Sty 2017 09:25
    dawidkle
    Poziom 9  

znalazłem zdjęcie z tą naklejką ale jakie zadanie dokładnie spełnia to w tablecie ??? OMNA Q7 - Wymiana baterii

• #8 16 Sty 2017 10:08
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

arnoldziq napisał:
    przewód antenowy
    dawidkle napisał:
    jakie zadanie dokładnie spełnia to w tablecie
    Hmm... może, tak sobie zgaduję, służy jako antena WiFi?

• #9 16 Sty 2017 10:51
    dawidkle
    Poziom 9  

też tak chyba myślę :), ogólnie są dwie takie naklejki jedna na górze bez kabelka a druga ta z kabelkiem

• #10 18 Sty 2017 10:03
    huzar75
    Poziom 2  

Siema. Mam pytanie. Siada mi też bateria.Nie rozkręcałem jeszcze ,tego tablecika . Mógłby ktoś mi podać wymiary tej bateri,jeżeli to nie problem ,chciałbym zamówić ją. Dzięki

• #11 22 Sty 2017 11:34
    markusp
    Poziom 2  

wymiary tej baterii to 10,3 x 6,6 x 0,3 cm pojemność 3000mAh

• #13 23 Sty 2017 15:49
    markusp
    Poziom 2  

Witam ponownie, też mam baterię do wymiany ale nie mogę znaleźć o podanych powyżej wymiarach. Napisałem do serwisu Omna i otrzymałem taką odpowiedz.
    "Koszt akumulatora 60zł. Wymiana bezpłatna. Czas wymiany kilka dni." Może ta informacja się komuś przyda.
    Pozdrawiam