Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OMNA Q7 - Wymiana baterii

Slavekk 18 Kwi 2016 21:29 2202 12
  • #1 18 Kwi 2016 21:29
    Slavekk
    Poziom 8  

Witam.
    Jest to mój chyba pierwszy temat na tym forum i mam nadzieję że utworzę go zgodnie z panującymi tutaj regułami :). Poza tym jestem laikiem jeśli chodzi o elektronikę, ale chciałbym sam dokonać naprawy tabletu. A więc do rzeczy.

Posiadam tablet OMNA Q7 i chciałbym wymienić w nim baterię. Stara bateria jest raczej uszykowana, gdyż można pomierzyć napięcia między przewodami (czerwony-czarny, czerwony-żółty, czerwony "+"). W nowej baterii jest wszystko ok.
    Niestety na płytce baterii jak i na PCB tabletu jest opisany tylko "+". Nie wiem jak poprawnie podłączyć nową baterię do tabletu. Czy jak pomylę "-" i przylutuję go w nieodpowiednie miejsce to się tablet spali. Patrząc na pomiary baterii możliwe że już to się stało :( Nowa bateria jest opisana.

Proszę o pomoc i wyrozumiałość :)

Poniżej załączam zdjęcia nowej baterii, tabletu oraz starej baterii.

OMNA Q7 - Wymiana baterii OMNA Q7 - Wymiana baterii OMNA Q7 - Wymiana baterii [/img]

• #2 18 Kwi 2016 21:53
    marcino2000
    Poziom 24  

Przecież masz na płycie stare obcięte przewody. Dla pewności sprawdź polaryzację baterii miernikiem.

• Pomocny post
    #3 19 Kwi 2016 10:07
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

Odcięte przewody na płycie, posiadają odpowiednią kolorystykę;
    czerwony - +
    czarny - - (masa)
    żółty - czujnik temp./odcięcie ładowania
    Z nieznanych przyczyn, producent (tej nowej) baterii dał masę na przewód żółty zamiast jak to się zwyczajowo utarło, na przewód czarny.
    Pewnie z powodu tej 'pomyłki' te przewody są tak dokładnie oznaczone.

• #4 19 Kwi 2016 15:43
    Slavekk
    Poziom 8  

Dziękuję za odpowiedź. Nie byłem pewien co do podłączenia nowej baterii ze względu na kolorystykę przewodów. Mam nadzieję że po wymianie baterii wszystko wróci do normy.

Temat do zamknięcia.

• #5 12 Sty 2017 02:32
    dawidkle
    Poziom 9  

Witam
    chciałem zapytać od czego jest ten kabelek w tablecie i jakie on spełnia zadanie?? czy to czujnik temp./odcięcie ładowania ???
    oznaczyłem go strzałką na zdjęciu, i pytanie jak została przerwana ta naklejka to jak to naprawić???
    w moim tablecie to przewód który idzie zaraz obok przewodów z baterii i nie jest żółty tylko szary i jest połączony do takiej naklejki właśnie
    proszę o info z góry dzięki

• #6 12 Sty 2017 10:04
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

dawidkle napisał:
    chciałem zapytać od czego jest ten kabelek w tablecie i jakie on spełnia zadanie??
    To raczej nie "kabelek", to bardziej wygląda na przewód antenowy.

• #7 16 Sty 2017 09:25
    dawidkle
    Poziom 9  

znalazłem zdjęcie z tą naklejką ale jakie zadanie dokładnie spełnia to w tablecie ??? OMNA Q7 - Wymiana baterii

• #8 16 Sty 2017 10:08
    arnoldziq
    Moderator Programowanie

arnoldziq napisał:
    przewód antenowy
    dawidkle napisał:
    jakie zadanie dokładnie spełnia to w tablecie
    Hmm... może, tak sobie zgaduję, służy jako antena WiFi?

• #9 16 Sty 2017 10:51
    dawidkle
    Poziom 9  

też tak chyba myślę :), ogólnie są dwie takie naklejki jedna na górze bez kabelka a druga ta z kabelkiem

• #10 18 Sty 2017 10:03
    huzar75
    Poziom 2  

Siema. Mam pytanie. Siada mi też bateria.Nie rozkręcałem jeszcze ,tego tablecika . Mógłby ktoś mi podać wymiary tej bateri,jeżeli to nie problem ,chciałbym zamówić ją. Dzięki

• #11 22 Sty 2017 11:34
    markusp
    Poziom 2  

wymiary tej baterii to 10,3 x 6,6 x 0,3 cm pojemność 3000mAh

• #13 23 Sty 2017 15:49
    markusp
    Poziom 2  

Witam ponownie, też mam baterię do wymiany ale nie mogę znaleźć o podanych powyżej wymiarach. Napisałem do serwisu Omna i otrzymałem taką odpowiedz.
    "Koszt akumulatora 60zł. Wymiana bezpłatna. Czas wymiany kilka dni." Może ta informacja się komuś przyda.
    Pozdrawiam

Szybka odpowiedź lub zadaj pytanie
Dziękuję Ci. Ta wiadomość oczekuje na moderatora.
 Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME