Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor kupić 2010?

biellu 23 Maj 2009 00:33 579 42
  • #1 23 Maj 2009 00:33
    biellu
    Poziom 2  

Cześć wszystkim

Ok pół roku temu miałem tez dylemat jaki telewizor kupić LCD czy Plazma szukałem kilka tygodni na forach i gdzie tylko można było. Większość pozytywnych dla mnie najważniejszych argumentów przemawiała za plazmą. Następny krok wielkość wyszło na 42'' (oglądam z odległości max 2,3m jak dla mnie bomba znajomi przychodzą dla jednych sie podoba dla innych co marudzą cytat "trochę za blisko bo musze głową ruszać jak oglądam" hehe. Ok odnośnie modelu padło na
    TH-42PY85 nie będę pisał danych technicznych bo sa na stronie producenta ale wrazenia z oglądania Cyfra+ dekoder PVR jeżeli to nie kanał HD ogląda sie bez rewelacji jest bo jest natomiast programy HD obraz super BRZYTWA, filmy z kompa zwykle DViX obraz bez rewelacji (to ze bez rewelacji to nie wina TV tylko jakości filmów oraz programów TV - to tak jak by oglądać słabej jakości film na TV za 2tys i TV za 30tys)nie ma dużej różnicy) jednak np. film w formacie Blue-ray krystalicznie czysty obraz, niesamowicie naturalne kolory dźwięk DD w połączeniu z dobrym nagłośnieniem wrażenia nie do opisania.

Jeżeli ktoś ma ochotę podłączyć XBOX-a sprawdza sie w 100%

Jest chłodzony 4-5 wentylatorami co może być minusem po ok pół roku nie szumią głośno słychać je dopiero jak sie wyciszy TV i jest po 22 bo wiadomo w nocy jest najciszej.

Odnośnie ogladania TV w nasłonecznionych pomieszczeniach to prawda że sie źle ogląda tak samo jak LCD i jak pracuje z laptopem. :P

Odnośnie prądu jaki pobiera w rzeczywistości jest to tyle co LCD różnica jest jedna LCD pobiera zawsze tyle samo czyli np. 280W a w Plaźmie jest to zmiene w zależności od wyśwetlanego obrazu im ciemniejszy tym mniej prądu pobiera myśle ze max bedzie pobór przy wyświetleniu białego ekranu. Szczegóły bez problemu można poszukać na necie.

Jestem bardzo zadowolony z tego TV.

• #3 23 Maj 2009 10:48
    AxelNext
    Poziom 38  

czeslawkozakiewicz napisał:
    A ja mam ten model i polecam go każdemu

http://www.hoopla.pl/SHARP,sharp-lc-46hd1e,prod,62429.html
    Za tą cenę możesz polecać bogatym, a nie wszystkim :ganja:

Jeśli miałbym polecać w normalnej cenie, dostępnej dla prawie każdego to polecam Plazmę Panasonic'a.
    Model w zależności od zasobności kieszeni.

• #4 24 Maj 2009 13:37
    Poker770
    Poziom 16  

Bartez Black napisał:
    Ja się nie zgodzę . Plazmy są gorsze od LCD pod wieloma wwzględami . Są też + plazmy np. głębsza czerń, ale ogólnie lcd lepsze są.

LCD do PC a plazmy do TV.Mam LCD Panasa 32 i pikseloza jest widoczna.Na plazmie jest inaczej.Obraz jak z bajki.

Dodano po 8 [minuty]:

Bartez Black napisał:
    Jak dla mnie to są naciągane reklamy podupadającej technologii plazmowej. Chcą aby ludzie znowu zaczęli kupować plazmy. Gdyby plazma była taka dobra to chyba większość ludzi by ją kupowała. A jest odwrotnie. Większość osób kupuje LCD. Znam też wiele testów które udowadniają wyższość LCD nad plazmą, i miałem okazję porównać LCD z plazmą.

Chłopie obudz się.LCD większość kupuję?A wiesz dlaczego?Bo sprzedawcy mają na nich duży zarobek.Ich wyprodukowanie jest klikakrotnie tańsze od plazm.

• #5 23 Cze 2009 11:10
    pietrowiak
    Poziom 1  

a może sa już OLEDy ? ZDECYDOWANIE LEPSZE OBRAZ I WYRAZISTOŚĆ

• #6 02 Lip 2009 20:12
    wshk
    Poziom 17  

Ja tez mam dylemat co kupic ale z zupelnie innej polki.
    Siada mi stary otake. Kupilem sieste 3 ale zdechla...

Potrzebuje TV kineskopowego 21-26 cali. Nowego albo uzywanego. No i oczywiscie jak najtaszego bo tv to nie jet moja religia. Ma tylko ladnie swiecic i nie denerwowac. No i nie rozsypac sie po 3 dniach albo 3 miesiacach.

I zasatanwaim sie czy babrac sie ze sprzetem uzywanym czy sprawic sobie np cos takiego: Link

czy tez moze : Link

A moze jakiegos deawoo za 600 zl? Ale to juz gorny pulac cenowy.

Aha. Sygnal z kablowki albo z DVD wiec dekodery MPEG 4 mi nie sa potrzebne.

No chyba ze tani LCD ale dziwnie mi sie wydaje ze te tanie nadaja sie do wszystkigo tylko nie do ogladania telewizji. A jesli sie nadaja to poprosze format 4/3 i cene tez jak najnizsza gora 1000zl.

• #7 02 Lip 2009 22:10
    mwybranowski
    Poziom 2  

Witam,

poczytalem sobie kilka ostatnich stron tego watku i bylem juz prawie pewien ze kupie sobie 37-42 calowa plazme panasonica. Glownie sklonil mnie do tego tez ten artykul:

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/HD_c..._cale._Poradnik_dla_kupujacych_HDTV-1172.html

Jesli chodzi o wielkosc telewizora to mam roznice zdan ze swoja zona, ktor uwaza ze 42 calowy telewizor jest juz znacznie za duzy (i tak udalo mi sie przekonac z 32 na 37). Odleglosc do telewizora jaka bedziemy mieli to 2-2,2m, jak sie poprzygladalem to juz stwierdzilem ze niech bedzie te 37.

Poszedlem wiec zadowolony do sklepu poprzygladac sie telwizorom (konkretnie do Saturna), no i musze powiedziec ze plazma mnie zawiodla. Obok siebie stalo wiele plazm i lcd na zmiane i uwazam ze plazmy mialy gorszy obraz, przy podobnej cenie. Czy jest mozliwe ze stalo sie tak przez to ze te telewizory stoja tam wlaczone non stop i dlatego ta plazma nadawala juz gorszy obraz?

W tym wypadku pierwszy moj wybor padl. Pozniej zlapalem jakiegos typka i poprosilem zeby mi zaproponowal jakies fajne telewizory 37'' z cena do 3k PLN. NO i on mowi ze dobry to bedzie ciezko i nalezy patrzec zeby mial tuner cyfrowy i mpeg4, bo jak bede tv ogladal to duzo lepiej bedzie to wygladalo. No i mowi ze dalej ze do tego jeszcze jakby dodac 100Hz to juz na pewno ponizej 3k to nic ciekawego nei znajde.

No i w tym momencie zabil mi cwieka bo nie wiedzialem ze to jest takie wazne aby tv mial te 2 tunery. Powiedzcie prosze co o tym myslicie.

Telewizor bedzie mi sluzyl glownie do grania w xboxa oraz ogladania filmow na dvd, w przyszlosci planuje zakup blue-ray. Zastanawiam sie jeszcze nad zapupem jakiejs telewizji cyfrowej wlasnie, ale nei jest to priorytet bo abonamentu placic mi sie nei bardzo chce.

Bede wdzieczny za wszelkie porady, jesli mozna z uzasadnieniem.

• #8 02 Lip 2009 22:37
    AxelNext
    Poziom 38  

mwybranowski napisał:
    musze powiedziec ze plazma mnie zawiodla. Obok siebie stalo wiele plazm i lcd na zmiane i uwazam ze plazmy mialy gorszy obraz
    Mnie to nie dziwi. Już kilkakrotnie pisałem, że porównywanie LCD i Plazmy w sklepie z oświetleniem jarzeniowym jest pomyłką.
    Poproś o wyłączenie światła i wtedy porównaj. Plazma przy oświetleniu jarzeniowym traci kolory i obraz blednie. Zwróć jeszcze uwagę na ustawienia fabryczne TV bo np. na LCD będzie obraz w trybie "Dynamiczny", a na Plazmie "Kinowy" i wtedy nie ma co się dziwić że LCD wypadnie lepiej.
    Odwróć ustawienia na obu TV i efekt będzie odwrotny. Wtedy Plazma będzie miała lepszy obraz od LCD.
    Dodam, że nowe Plazmy Panasonic'a posiadają już tunery do odbiory naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T MPEG4.

• #9 03 Lip 2009 15:10
    mwybranowski
    Poziom 2  

Witam dodam jeszcze do poprzedniej wypowiedzi ze pan w sklepie polecil mi dwa modele:

LG LH4000, w tym wypadku jak wspomnialem 37'' kosztuje ponizej 3000zl:

http://www.ceneo.pl/2320195

a drugi Samsung LE37B650, niewiele drozszy:

http://www.ceneo.pl/2243599

Co sadzicie o tych dwoch, czy moze polecicie Waszym zdaniem cos jeszcze lepszego. No i czekam na odpowiedzi na poprzedni post

• #10 04 Lip 2009 15:57
    Londo
    Poziom 14  

Witam
    Chcialbym kupic sobie TV, wlasnie kupilem zestaw do odbioru tv sat n i teraz pytanie jaki kupic TV. Troche przeczytalem i chyba chcialbym plazme, co myslicie o Panasonic TX-P37X10B 37-inch Widescreen HD Ready Plasma TV with Freeview ?? moze byc, czy moze cos innego w podobnej cenie ??
    Pytalem troche w sklepie rtv i gosciu mi odradzil full hd jezeli nie bede ogladal filmow blue ray, mowil, zeby lepiej poszukac czegos 100HZ (przy czym przy tv okolo 32 cale nie musi koniecznie byc 100HZ). Dlatego wlasnie przymierzam sie do tego Panasonica, jakies rady ??
    Londo

• #11 04 Lip 2009 19:11
    artblue
    Poziom 1  

Witam ! Mam pytanie interesuje mnie zakup telewizora SHARP LCD lub Plazma , i jakie sa wieksze niz 56 calowe telewizory firmy SHARP prosze podac wielkosc w calach i model oraz oznaczenie , moze sa jakies polskie strony internetowe gdzie mozna porownac telewizory firmy SHARP testy,opinie,komentarze,ceny,porady,opisy ,jaka jest roznica miiedzy telewizorami LCD i Plazmowymi? Jaki jest najdrozszy,najlepszy,najwiecej dosatkow bajerow telewizor SHARP prosze podac wielkosc w calach i model oraz oznaczenie gdzie mozna kupic telewizory SHARP w okolicach Katowic miasto,dzielnica,ulica,numer,nazwa sklepu-modele telewizorow dostepne w sklepie i ich cena?

Dodano po 1 [minuty]:

Witam ! Mam pytanie interesuje mnie zakup telewizora SHARP LCD lub Plazma , i jakie sa wieksze niz 56 calowe telewizory firmy SHARP prosze podac wielkosc w calach i model oraz oznaczenie , moze sa jakies polskie strony internetowe gdzie mozna porownac telewizory firmy SHARP testy,opinie,komentarze,ceny,porady,opisy ,jaka jest roznica miiedzy telewizorami LCD i Plazmowymi? Jaki jest najdrozszy,najlepszy,najwiecej dosatkow bajerow telewizor SHARP prosze podac wielkosc w calach i model oraz oznaczenie gdzie mozna kupic telewizory SHARP w okolicach Katowic miasto,dzielnica,ulica,numer,nazwa sklepu-modele telewizorow dostepne w sklepie i ich cena?

• #12 11 Lip 2009 10:40
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Witam.
    Poszukuję telewizora LCD z tunerem MPEG4, HD Ready/ Full HD, do 32", możliwość powieszenie na ścianie(VESA), cena 1600- 1800 złotych.

Po przejrzeniu ofert kilkunastu sprzedawców wybrałem kilka modeli:
    SHARP 32DH65E
    SAMSUNG 32B450
    LG 32LF2510
    LG 32LH2000

Na chwilę obecną według mnie najlepsze są Sharp i Samsung. W sprzęcie telewizyjnym jestem słaby, więc może na moją opinię duży wpływ miały opisy na stronach producentów i sklepów.

Od razu mówię że nie interesuję mnie telewizory marek Orion, Funai, Medion, Daewoo i tym podobnych.

• #13 12 Lip 2009 11:50
    oledka
    Poziom 9  

Witam! Jestem tu nowa, ale w tej dziedzinie mogę Ci poradzić, ponieważ sama niedawno kupowałam TV LCD - wybrałam firmę LG, ponieważ mam już jeden model TV i nigdy nie mogłam na niego narzekać.
    W przedziale cenowym oraz specyfikacji, które podałeś wydaje mi się, że ten TV mógłby Cię zainteresować:
    http://www.mixelectronics.pl/zobacz,23025,kat,248,tv-lcd-lg-32lf2510---

Kupowałam w tym samym sklepie, ze względu na cenę, ale także na fakt, iż można sprzęt odebrać osobiście w salonie. Pozdrawiam serdecznie

• #15 12 Lip 2009 21:40
    Eleksys
    Poziom 10  

w kwestii telewizorów również mogę się wypowiedzieć, bo mam porównanie LG i Samsunga pod nosem;) Moi rodzice zamówili na raty ten model http://www.mixelectronics.pl/zobacz,22804,kat,360,samsung-le-40b651-full-hd-100hz--,, a ciocia mieszkająca dom obok kupiła z kolei w tym samym czasie, w podobnej cenie i o podobnych parametrach LG. Jaka różnica? Lg ma trochę bardziej wyraźne kolory, ALE - w zwiazku z tym źle się go ogląda w małych pomieszczeniach...trzeba mieć naprawdę spory pokój, by czuć się komfortowo, nasz Samsung sprawuje się pod tym względem zdecydowanie lepiej

• #16 13 Lip 2009 18:57
    Jakub_Lech
    Poziom 24  

Już się zdecydowałem, chyba że wcześniej wykupią wszystkie telewizory w okolicy ;)

Sharp LC-32DH65E + N - a co, jak szaleć to szaleć.

• #17 13 Lip 2009 19:25
    dative
    Poziom 10  

Jak dla mnie, całkiem dobry wybór. Brat ma ten model i póki co - odpukać, działa bezproblemowo i bez serwisowania. W porównaniu z jego poprzednim TV, który po 3 miesiącach się rozpadł... ;)

• #18 08 Paź 2009 12:59
    lech66
    Poziom 1  

Zamierzam kupic telewizor samsung LE 37B651 mam pytanie do urzytkownikow czy to jest dobry wybor ? a moze wybrac inny ,chodzi mi o telewizor 37cali

• #19 23 Paź 2009 00:35
    hydroplas
    Poziom 9  

Niedawno kupowałem telewizor i pytałem w rożnych sklepach różnych sprzedawców, szukałem różnych opinii i posłuchałem jednej, którą potwierdziła większość: jeśli plazma to Pioneer albo Panasonic a jeśli LCD to Sony. Kupiłem plazmę Panasonica i po jakimś czasie dzwoniłem z jakimś pytaniem do serwisu. Serwisant sam stwierdził, że Panasonic ma kiepskie LCD ale za to świetne plazmy. Koncern podobno ciągle udoskonala technologię plazmową a LCD mają po to bo konkurencja też ma.
    Pozdrawiam Grzegorz

• #20 25 Paź 2009 20:48
    polkos
    Poziom 17  

Śledzę te forum już od dawien dawna i nie zmienia się jedno - obozy zwolenników plazmy i LCD - jedni i drudzy przekonują tych anty do swoich racji.

Najlepszy sposób to wybór organoleptyczny i tak co dla jednych jest piękne dla innych może okazać się cechą skreślającą daną technologię - to tak ogólnie.

Tv "LED" czyli telewizory z podświetlaniem diodowym - oczywiście znalazło się już wielu krzykaczy skreślających tę technologię , bo to np. kolory chłodne , nienaturalne.
    Pytam się , no i co z tego? Jeżeli zwykły użytkownik i tak tego nie widzi , obraz dla przeciętnego oglądacza jest ładny . Każda technologia ma swoje plusy i minusy i następne technologie takowe zapewne atuty i wady będą posiadać.

Tak dla porównania na chwilę obecną miałem okazję bliżej porównać "LED"-a Samsunga i Sharpa.
    Cóż jest oczywiście to pewien skok jakościowy w porównaniu do LCD-ka ( nie jest on oczywiście aż tak ogromny) Co trzeba podkreślić oba modele lepiej radzą z sygnałem analogowym niż LCD, głębsza czerń , oczywiście oszczędności ekonomiczne(prąd). Ładny wzorniczo Samsung płytka obudowa - rozczarowuje dzwiękiem- lepiej odrazu pomyśleć o nagłośnieniu (kino domowe) , lepszy dzwiękowo Sharp , rozcarowuje stylistyką , kojarząca się z bardziej z masowym marketowym produktem niż z nowością rynkową - odczucia osobiste, Pozdrawiam.

• #21 26 Paź 2009 10:16
    KosteR
    Poziom 10  

Forumowicze który model kupić:

1) http://www.marmarasklep.pl/index.php?page=sho...ufacturer_id=1&option=com_virtuemart&Itemid=1

2) http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/shop/a/ProductDetail/pid/B176314/cid/15017/refId/ceneo/

3)http://www.allegro.pl/show_item.php?item=787462122&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

I by kupić taki by nie było problemu później (2012) z odebraniem sygnału TP po zmianie "sygnału nadawania"??
    Na razie nie korzystam z żadnej platformy cyfrowej, i nie wiem kiedy będę.
    Może do 2012 coś się ogarnie ale zakładając, że nie będę miał to który wybrać.

Dzięki za odp.

Dodano po 47 [sekundy]:

ad3 ) http://www.allegro.pl/show_item.php?item=7874...sg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any..

• #22 26 Paź 2009 14:05
    brofran
    Poziom 36  

Tylko 3 pozycja ma w danych technicznych MPG4 , zatem po 2013 r tylko ten bedzie odbieral program z nadajnikow naziemnych.

• #23 31 Paź 2009 10:42
    ostrtoja
    Poziom 8  

A ja powiem tak jesli LCD to Sharp jesli plazma to Panasonic:D

• #24 01 Lis 2009 09:28
    oskar408
    Poziom 2  

czy możecie doradzić, zastanawiam sie jaki model wybrać:
    1. SAMSUNG 46" 46b8000 LED 200Hz
    np: http://www.marketmedia.pl/produkt--samsung-ue46b8000--65911.html?partner=1
    2. SAMSUNG 46" 46B7000 LED 100Hz
    np: http://www.mediapasaz.pl/telewizory-lcd-samsung/ue46b7000.html
    czy warto dołożyć te ok 1000 zł za 200 Hz?

A może podpowiecie coś innego lepszego w podobnym przedziale cenowym (6000zł a 8000 zł) ?

• #25 02 Lis 2009 21:33
    stroggo81717
    Poziom 31  

Prócz tych, które wymieniłeś, znalazłem 2 inne:

Tu masz TV LCD (czy tam LED) - nie wiem, bo dział Allegro to LCD, a tytuł aukcji to LED... 46"/100 Hz/6389 zł:

http://allegro.pl/item797863898_tv_led_sharp_lc_46le700_fhd_mpeg4_100hz_mixmedia.html

Tu masz TV Plazma 50"/600 Hz/5299 zł.

http://allegro.pl/item790065937_panasonic_p50g10e_full_hd_sklep_w_wa_raty_0.html

Był jeszcze tańszy telewizor za 600 zł, limitowana seria JVC, ale już koniec aukcji był.

• #26 04 Lis 2009 21:39
    ostrtoja
    Poziom 8  

LED firmy Sharp zdecydowanie lepszy od Samsunga (pelne podswietlenie matrycy Ledami ) nizsze zuzycie pradu no i Japończyk

Polecam Sharp serii 700

• #27 08 Lis 2009 23:49
    varrol
    Poziom 11  

Szukam telewizora fullHD 42"

Jak narazie mam lekki mętlik - dość mocno przekonują mnie plasmy Panasonica: http://www.ceneo.pl/Telewizory_plazmowe;004+m...+n3500;017P0-589P4-12736;018P1F8236T20395.htm - tylko nie wiem która była by najlepsza.

Z drugiej strony kusi mnie solidność i 5 lat gwarancji Sony (LCD)

No i jeszcze sporo jest pozytywnych głosów za Sharpem.

Oglądanie w marketach niestety jest średnio przydatne, bo telewizory są źle poustawiane, jakość sygnału często kuleje, a oświetlenie ze świetlówek jeszcze pogarsza całość.

• #29 14 Lis 2009 15:11
    racesupport
    Poziom 10  

Ja bym wybrał Bravie :) Wg mnie bije na łeb Samsunga

• #30 14 Lis 2009 16:31
    straightedge
    Poziom 8  

no to ja też mam mały dylemat

sony - kdl-40w5500
    samsung - 40a656 lub 40b6000

oczekiwania - filmy dvd, cyfra+ (ew. n) od czasu do czasu ps3, stsounkowo niskie zużycie energii, w miarę wysoka jakość obrazu

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme