Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor wybrać 40-50" ?

benybco 22 Kwi 2016 20:56 789 10
  • #1 22 Kwi 2016 20:56
    benybco
    Poziom 7  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 5x5 m
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 4m - możliwość regulacji sofy choć żona pewnie krzywo na to spojrzy ;)
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? głównie 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć na mocowania które umożliwi ruch na boki
    6. Jak słońce świeci w pokoju? okno w pokoju znajduje się od południa telewizor ma wisieć na ścianie wschodniej, w godzinach popołudniowych plisy na oknach
    7. Jaki masz obecnie telewizor? " Samsung Full HD 32"
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobrą jakość obrazu, płynny ruch
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Na chwile obecna telewizja cyfrowa naziemna, docelowo NC+, filmy z pena
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-6h
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą?
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy, seriale, sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie wiem, nigdy nie miałem okazji korzystać z takiej funkcji w tv
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? raczej nie
    16. Preferencje co do marki? samsung - posiadam i obraz żyleta, panasonic ?
    17. Preferencje co do wielkości? 40-50" powinno wystarczyć
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? brak płynnego ruchu, głębia czerni
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami przy zgaszonym świetle
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? chciałbym zakupić telewizor rozsądnie, ale też na jakiś czas :) wiec sądze że kwota jaką mogę przeznaczyć to 5000 zł
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? nie do końca jestem przekonany do 3D, nie wykluczam zakupu telewizora z 3d ale przed zakupem będę musiał zobaczyć jak to działa. Byłem 2 razy w życiu w kinie na filmie 3d. nie widzę tego, ale to możliwe że z powodu mojej wady wzroku (dużo słabsze jedno oko)

• #2 22 Kwi 2016 21:13
    Svetherus
    Poziom 28  

Jak siedzisz 4m od telewizora, to powinieneś kupić coś większego niż 50 cali - przynajmniej 55 - zwłaszcza, że Twój budżet na to pozwala.

Moim zdaniem, albo Panasonic 55cx700e, albo Philipsa 55pus6501.

• #3 23 Kwi 2016 07:31
    benybco
    Poziom 7  

Co do Panasonica to się nad nim zastanawiałem ewentualnie 750. Co do Philipsa to nie ;) możesz zachwalac i polecać. Mogę dostać drugi tv gratis to i tak nie kupię :) miałem w życiu wiele sprzętów Philipsa i ze wszystkimi był problem. Może to mój pech a może to philips.
    Co do rozmiaru to może i masz rację ;)
    Ja rozważam Samsung SUHD KS7000 może 7500 tylko ze minimalnie przekracza budżet. Co wy na to jest sens ?

• Pomocny post
    #4 23 Kwi 2016 10:17
    Svetherus
    Poziom 28  

Ja też nie jestem jakimś fanem Philipsa, ale z dziennikarskiej uczciwości podałem ten model, bo to jedyna konkurencja dla 700e w tej cenie :)

Co do ks7000/7500 to są tegoroczne modele tak więc jeszcze nie ma ich testów. Ale zapowiada się ładnie. Tyle, że początkowo będzie na nich "podatek od nowości" :) Więc chociażby z tego powodu bym go nie brał w ciągu najbliższego miesiąca-dwóch. Za 5800zł masz samsunga 55ju7000 - generalnie polecany model.

• #5 23 Kwi 2016 20:03
    benybco
    Poziom 7  

Porównując Panasonica cx700 i samsunga ju7000 co byś wybral ? Byłem właśnie w sklepie popatrzeć. Co prawda nie znalazłem Philipsa którego podałeś ale był panasonic i samsung. W samsungu obraz wydawał się lepszy ale oglądanie w sklepie to nie to samo co rzetelny test i opinia znawcy

• #6 23 Kwi 2016 20:34
    Svetherus
    Poziom 28  

Nie jestem znawcą ;) Widziałem trochę telewizorów, umiem czytać, i tyle :)
    Moim subiektywnym zdaniem, zależy ile chcesz kasy wydać. Między nimi jest 1200zł różnicy. Jeśli możesz sobie pozwolić na taki wydatek to czemu nie. Moim zdaniem, Samsung nie gra aż o tyle lepiej, żeby tyle dopłacać.

Pojedź do sklepu, pogadaj z obsługą, może uda się żeby odpalili Ci TV po zamknięciu sklepu (z mniejszym oświetleniem) albo na zapleczu. Wtedy więcej zobaczysz.

• #7 23 Kwi 2016 20:44
    benybco
    Poziom 7  

W jednym ze sklepów jest 200 zł różnicy między nimi. W rozmiar 48 i 50 cali. Wiec nie ma tragedii. Hmm musze pomyśleć poszukać poczytać jeszcze ;) noc nie przespana się szykuje bo nie lubię nie znać odpowiedzi; ). U mnie w mieście nie byłoby problemu żeby na zapleczu pooglądać niestety ju7000 nie ma u mnie więc nic nie zdziałam a chłopaki w lodzi tylko się zaśmiali ( sobota w końcu ). No nic będę myślał i dam znać co wymyśliłem.

• #8 23 Kwi 2016 20:49
    Svetherus
    Poziom 28  

w mniejszym rozmiarze tak. Ale moim zdaniem powinieneś brać 55.

• #9 24 Kwi 2016 10:01
    benybco
    Poziom 7  

sprawdziłem jeszcze testy tych 3 tv . Moim zdaniem Stosunek jakości do ceny =>w rozmiarze do 50" :
    1. Samsung ju7000
    2. Panasonic cx700e/740E
    3. Philips pus6501
    w rozmiarze 55"
    1. Panasonic
    2. Philips
    3. Samsung

Chyba tak to zostawimy teraz czas na rundę nr dwa czyli małżonka :]

• #10 25 Kwi 2016 10:36
    Svetherus
    Poziom 28  

no chyba masz rację co do kolejności. Powodzenia w pracy nad małżonką :)

• #11 27 Kwi 2016 01:08
    benybco
    Poziom 7  

W dniu dzisiejszym zapadła decyzja co do zakupu telewizora.
    Pojechałem z małżonką do Łodzi odebrać mebel i obok był sklep rtv w którym według danych w internecie powinien być dostępny JU7000. Weszliśmy , okazało się ze owszem jest ale "Nie pełnowartościowy "- chciałem dopytac co z nim nie tak , pani niestety do końca nie wiedziała jak wybrnąć wiec stwierdziła że zepsuty. AE oczywiście ma Sony cudowny i wspaniały. .. Samsung i cala reszta to szmelc można było odnieść takie wrażenie jak opisywała dany model. Odświeżania , kolory , czerń , biel na poziomie nie do do ścigniecia przez inne modele w tej cenie. Słuchałem zafascynowany z jaką gracją go zachwalala do tego stopnia ze okazało się ze ten model ma nawet 4080 pikseli a nie jak producent podaje 3840. Spytałem czy aby na pewno dobrze usłyszałem. .. Pani oczywiście potwierdziła. Załamał em ręce i grzecznie podziękowałem :) .
    Zamówiłem 49 " KS7000 z dostawą do domu a moja noga w tym sklepie z rtv juz nigdy więcej nie stanie.
    Czemu ten model ? Przegrałem batalię co do rozmiaru wiec wykorzystałem budżet co do złotówki :). Póki co nie zamykam tematu. Poogladam chwile i dam znać czy ładnie gra.
    Serdecznie dziękuję za rady i pozdrawiam :)

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme