Forum elektroda.pl

Regulamin  | Punkty  | Dodaj...  | Ostatnie  | Szukaj  | Rejestracja  | Zaloguj

Ta strona używa cookie. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Seicento, nie odpala, nie kręci rozrusznikiem...

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Seicento, nie odpala, nie kręci rozrusznikiem...
Autor
Wiadomość
Jordek
Poziom 5
Poziom 5

Post#1 Post autora tematu 27 Cze 2005 01:30   

Seicento, nie odpala, nie kręci rozrusznikiem...

Mam problem, Seicento 900 nie odpala wogole, nie kreci rozrusznikiem, po przekreceniu kluczyków nic sie nie dzieje, a dokładnie w pozycji kluczyków właczajacej stacyjke słychać tylko przeskakiwanie przekaznika z pompy paliwowej (po lewej w kabinie mały czarny przekaznik), nie słychać zasysania pompy charakterystycznego przed odpaleniem (nie swieci sie kontrolka z pompy). po dalszym przekreceniu kluczyków, niedzieje sie nic, nawet przestaje "cykać" przekaznik. Wiem ze juz pewnie było troche postów o tym, ale czy ktos mi moze powiedzieć czy to bedzie alternator (szczotki, łożyska), czy przekaznik nie podaje sygnały dalej (czy bedzie to ten w kabinie czy dwa z przodu w komorze silnika), jakby to wygladało. Moze ktos juz sie z tym spotkał i moze pomóc. Odpaliłem raz na popych ale po zdjeciu nogi z gazu całkowicie zgasł, nie dał sie juz odpalić.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2005 01:30   

Powrót do góry

pablo11z
Poziom 13
Poziom 13

Miasto: Lublin

Post#2 27 Cze 2005 08:09   

Re: Seicento, nie odpala, nie kręci rozrusznikiem...

A może to zwyczajnie akumulator padł ???
Podmień aku i zobacz.
Powrót do góry

Jordek
Poziom 5
Poziom 5

Post#3 Post autora tematu 27 Cze 2005 08:15   

podmieniałem, na bank dobry .... i nic (znaczy te same objawy) :/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2005 08:15   

Powrót do góry

diag
Spec od samochodów
Spec od samochodów

Miasto: Białystok

Post#4 27 Cze 2005 12:17pomocny post - solucja   

Sprawdź masy, szczególnie plecionkę.
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2005 12:17pomocny post - solucja   

Powrót do góry

Jordek
Poziom 5
Poziom 5

Post#5 Post autora tematu 27 Cze 2005 14:15   

probowałem tez go odpalać na kable z innego auta, i nic, wymieniłem przekaznik, teraz nie stuka i włacza sie nawet kontrolka z pompy paliwa (akumulatora i oleju tez), ale tylko prowizorycznie bo nie słychać tego charakterystycznego dzwieku, nie wiem czy to alternator czy pompa :( czy poszło jakies spiecie na komputer :/
Powrót do góry

Google

Google Adsense

Post# 27 Cze 2005 14:15   

Powrót do góry

mczapski
Poziom 24
Poziom 24

Miasto: Warszawa

Post#6 27 Cze 2005 14:41pomocny post - solucja   

Zamiast rozmyślać czego nie ma sprawdź co jest. Po pierwsze stan akumulatora (chociaż ponoć dobry). Drugie to połączenie przewodu masowego z silnikiem i nadwoziem oraz przewodów masowych do bloków sterowania. Na razie pasuje mi brak masy (połaczenia przy śrubach, przwwód masujący).
Powrót do góry

Jordek
Poziom 5
Poziom 5

Post#7 Post autora tematu 27 Cze 2005 19:09   

no i pewnie ze mieliscie racje , masa całkowicie sie rozkruszyła zaraz przy silniku a ze było ciemno to błedem okazał sie czynnik ludzki (czyli moja wiedza) raz udało sie go odpalic tylko dlatego ze poprostu jakims cudem jeszcze sie stykały te dwa konce, po przejechaniu kawałka chyba sie zorszczepiło i end ... pozatym bezpieczniki te za alkiem i przekaznik do pompy.... jak to zrobiłem to przynajmniej odpalił na paliwie :D, na gazie jak sie przełacza to sie wyłacza czyli albo cewki albo cóś, ale to juz gazownik ... przynajmniej auto juz nie stoi na zad.... uboczu :P dzieki Wam wielkie ... za wyrozumiałosc tesh
Powrót do góry

Napisz nowy temat  Temat zablokowany      Strona Główna -> Forum elektroda.pl -> Samochody Serwis -> Samochody Elektryka i elektronika -> Seicento, nie odpala, nie kręci rozrusznikiem...
Strona 1 z 1

Administrator || Moderatorzy || Regulamin forum || Regulamin ogólny || Informacja o cookies || Reklama || Kontakt

Page generation time: 0.055 seconds

elektroda.pl temat RSS 

opony