Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Który TV z wybranych modeli wybrać?

BoomBoommm 27 Kwi 2016 15:14 498 7
  • #1 27 Kwi 2016 15:14
    BoomBoommm
    Poziom 2  

Witam,

Chcę zakupić Tv do 3500 zł, ale niestety nie mam pojęcia na co zwrócić uwagę. Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmów ze stron online oraz na jakości wyświetlanego obrazu. Model, które wybrałem to:

- PANASONIC LED TX-50CX670E
    - SONY LED KD-49X8005C
    - SONY LED KDL-50W808C

Nie mam pojęcia czy pchać się w 4K z odświeżaniem 200Hz czy wybrać FullHD 1000Hz. Także prosiłbym o pomoc osób, które są obeznane w tych tematach. Z góry dziękuję za pomoc.

• #2 27 Kwi 2016 15:36
    brofran
    Poziom 36  

BoomBoommm napisał:
    zależy mi na oglądaniu filmów ze stron online oraz na jakości wyświetlanego obrazu

To się mocno rozczarujesz . Online nadają w jakości SD , a często nawet gorszej . Jeżeli będziesz filmy z takiego źródła oglądał , to model TV nie ma znaczenia .

• #3 27 Kwi 2016 15:39
    BoomBoommm
    Poziom 2  

A co do specyfikacji tych modeli? Który wypada najlepiej? Jeśli miałbyś wybierać to który z tych modeli byś wybrał?

• #4 27 Kwi 2016 20:50
    brofran
    Poziom 36  

Jak telewizor chcesz kupić na 4 lata to FHD , jeżeli na 10 lat to UHD bym polecał . Zarówno Panas jak i Sony to dobre marki .Jak wolisz bajery to Philips je ma . Idź do sklepu i porównaj design.

• #5 27 Kwi 2016 22:59
    Svetherus
    Poziom 28  

BoomBoommm napisał:
    Nie mam pojęcia czy pchać się w 4K z odświeżaniem 200Hz czy wybrać FullHD 1000Hz. Także prosiłbym o pomoc osób, które są obeznane w tych tematach. Z góry dziękuję za pomoc.

ale wiesz, że te wartości nie mają żadnego znaczenia?
    Panasonic (chyba chodziło Ci o 680e) i Sony 808 mają 100Hz, a sony 8005 ma 50Hz. I jest to różnica którą widać.

Tak jak kolega powyżej napisał, jeśli będziesz oglądał materiały ze stron online, to nie ma znaczenia co kupisz, i tak jakość będzie kichowata. Jeśli będziesz używał serwisów typu Netflix, warto iść w 4k bo te serwisy oferują materiały 4k. Jeśli chcesz używać Kodi, warto kupić Sony, bo ma Androida więc wygodniej będzie tego typu wynalazków używać.

• #6 28 Kwi 2016 08:07
    Gitner
    Poziom 26  

BoomBoommm napisał:
    Najbardziej zależy mi na oglądaniu filmów ze stron online oraz na jakości wyświetlanego obrazu.

Przy wyborze TV nie musisz kierować się funkcjami online, jeśli zależy Ci na darmowych stream'ach to najlepiej TV z androidem lub TVbox z tym samym systemem. Wgrywasz Kodi jak pisze Svetherus, do tego wtyczka Exodus i masz już filmy HD i FHD. Zalukaj i CDA puszcza przeważnie w SD, telewizjada to samo. Ja mam Kodi na smartfonie i łączę go kablem MHL z 4-letnim Panasonic'em, mam tez w TV Sony, mam na wszystkim co ma androida i windowsa. TVboxy są od 200zł, jest Raspery, jest MHL.

• #7 28 Kwi 2016 18:56
    Mariano11
    Poziom 26  

Jak będziesz korzystał z Kodi, to polecam od razu Philipsa - cala góra bajerów, fajnie się ogląda mecze i filmy.

• #8 28 Kwi 2016 21:49
    Svetherus
    Poziom 28  

Daj spokój z tymi philipsami... za 3500 nie da się kupić żadnego sensownego pod względem systemu (czytaj, z nowym Androidem). LOCO nie ma, więc ty nadrabiasz?

Promocja -20%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
tme