Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

STX W.32.500.8.MC co o nim sadzicie

abdul.98 01 Maj 2016 13:20 1218 12
  • #1 01 Maj 2016 13:20
    abdul.98
    Poziom 12  

Witam
    od paru dni rozmyślam nad budowa subwoofera a dokładniej dwóch jeden dla mnie drugi dla taty. słyszałem że głośniki STX są dobre ale wolał bym zapytać się was co sadzicie o dokładnie tym przetworniku nadaje się na subwoofer czy raczej nie?
    Napędem dla obu subwooferów były by holtony 400.

• #3 01 Maj 2016 16:12
    abdul.98
    Poziom 12  

Rozumiem że da sobie rade zarówno przy muzyce mam tu na myśli kawałki raczej nie grzeszące słabymi basami jak i przy filmach? Pytam się głównie dlatego że mam teraz subwoofer na głośniku focala i niektóre filmy i utwory brzmią wręcz tragicznie głośnik nie daje rady sobie z nimi.

• #4 01 Maj 2016 16:54
    marian133
    Poziom 36  

abdul.98 napisał:
    mam teraz subwoofer na głośniku focala

Zależy co to za Focal :)
    Ten domowy, drogi, czy ten tani samochodowy :)

W tej cenie nie masz co wybrzydzać, za 150zł nie kupisz dobrego głośnika 12" do suba (dobry głośnik 12" na suba kosztuje od 600zł w zwyż).
    Ten głosnik, jeśli gra jakościowo podobnie do mniejszego brata 10" którego posiadam, to jest to dobry głośnik w tej cenie.

• #5 01 Maj 2016 16:58
    abdul.98
    Poziom 12  

raczej ten tani samochodowy (siedziały w aucie) model archiwalny już nawet parametrów nie idzie znaleźć ogółem nie mówię że gra źle tylko niektóre kawałki brzmią tragicznie np
    Link
    od 8 sekundy jest taki moment że głośnik wręcz brzęczy:P wiem że za 150zł szału nie będzie chodzi mi tylko by dało się go posłuchać jak ładnie brzdąka a nie wręcz brzęczy

• #6 09 Maj 2016 14:19
    ven0n
    Poziom 11  

Cytat:
    słyszałem że głośniki STX są dobre

Nie są dobre, są składane byle jak i nie wytrzymują mechanicznie mocy jaką podaje producent... czyli "500" podziel sobie na dwa i tak w każdym ich głośniku.

Posiadam dwie sztuki 32.500.4.MC i uważam, że to są jedne z najlepiej brzmiących subwooferów jakie miałem w domu. Brzmią subwooferowo, nisko, nie podbijają wyższych częstotliwości.
    Najbardziej się nadają do takich utworów :)

Link

• #7 09 Maj 2016 18:07
    marian133
    Poziom 36  

ven0n napisał:
    Nie są dobre, są składane byle jak i nie wytrzymują mechanicznie mocy jaką podaje producent... czyli "500" podziel sobie na dwa i tak w każdym ich głośniku.

No tak, zwłaszcza jak się je katuje sinusem.

• #8 09 Maj 2016 19:33
    ven0n
    Poziom 11  

To mi wytłumacz, dlaczego estradowy 38.800.4.MC w NORMALNEJ muzyce wysiada mechanicznie lekko powyżej strojenia pod końcówką 750W, która nawet pod clip nie idzie. Jego koniec mechaniczny słychać w postaci furczenia i buczenia ? Może wina końcówki ? Niee... na JBLu p1222 w 40L@35Hz nawet clip w/w końcówki wrażenia nie robi przecież...
    Jak już mi tak dogryzłeś, że nie mam nic innego do roboty, niż męczyć te głośniki sinusem, to wytłumacz mi jeszcze, czemu muszę po raz drugi wysłać ich 18.200.8.MCX.

abdul.98 napisał:

Link
    od 8 sekundy jest taki moment że głośnik wręcz brzęczy :P

U mnie jeden z dwóch 18.200 nie tyle co brzęczy, ale też i pierdzi... a drugi nie, ciekawe.
    Pewnie zwalisz winę na krzywe frezy, jak reszta - to Cię zaskoczę, bez obudowy też pierdzi ! I to zupełnie identycznie tak samo jak w obudowie!
    Żartowałem, nie tłumacz - bo znowu osądzisz mnie, że się kompletnie nie znam i bez maczugi się do tych głośników nie zbliżam.
    Sam sobie wytłumaczę: Bo jest nie wycentrowany. Stwierdziłem to w pierwszych sekundach po otwarciu pudełka, które wróciło do mnie po pierwszej "Regeneracji Gwarancyjnej"

• #9 09 Maj 2016 20:49
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

ven0n -> Szklanka zimnej wody na głowę...
    Każdy ma prawo do wyrażenia własnej opinii. To, że Twoja jest odmienna od Kolegi nie musi oznaczać od razu, że to Ty masz monopol na jedynie słuszną wiedzę.
    Żeby nie było - też nie mam najlepszej opinii o tej firmie, a ich głośniki.. no cóż jaka cena taka jakość.
    W każdym razie - nie widzę powodu aby sobie nawzajem dogryzać.

• #10 09 Maj 2016 21:07
    marian133
    Poziom 36  

Ja mam tłumaczyć?
    Co mam niby tłumaczyć?
    Daj mi głośnik w ręce to wtedy odpowiem co z nim nie tak, lub co robisz źle.

ven0n napisał:
    To mi wytłumacz, dlaczego estradowy 38.800.4.MC w NORMALNEJ muzyce wysiada mechanicznie lekko powyżej strojenia pod końcówką 750W

Granat aplikował 38.800 i jakoś nie pisał że jest do kitu.
    Może dlatego że się zna na głośnikach i normach pomiaru?
    Ten głośnik według producenta wytrzymuje 500W, przy częstotliwości 30-1000Hz (filtracja pasmowa szumu różowego).
    Zalecana końcówka mocy 800W.
    Tak ma w specyfikacji i powinien to wytrzymać, a to co ty z nim robisz to już co innego.

ven0n napisał:
    to wytłumacz mi jeszcze, czemu muszę po raz drugi wysłać ich 18.200.8.MCX. U mnie jeden z dwóch 18.200 nie tyle co brzęczy, ale też i pierdzi... a drugi nie, ciekawe.

Jeśli od nowości, to może faktycznie był wadliwy.
    Co nie oznacza że wszystkie STX-y:

ven0n napisał:

Nie są dobre, są składane byle jak i nie wytrzymują mechanicznie mocy jaką podaje producent

Z pewnością SoundWave by Ci udowodnił że jednak wytrzymują, gdybyś tylko podjechał do STX-a na kawę :)

Co do wadliwego 18.200, reklamuj do skutku, masz takie prawo.

• #11 09 Maj 2016 21:24
    ven0n
    Poziom 11  

marian133 napisał:
    Granat aplikował 38.800 i jakoś nie pisał że jest do kitu.

Aplikował w nieco mniejszej obudowie i wyżej strojonej, niż STX zaleca.
    marian133 napisał:
    nie pisał że jest do kitu

Od pewnego czasu w delikatny sposób daje zrozumieć, że jednak jest.
    marian133 napisał:
    Z pewnością SoundWave by Ci udowodnił że jednak wytrzymują

Termicznie wytrzymają spokojnie. Mechanicznie też, ale w mniejszych obudowach, niż zalecane.

• #12 09 Maj 2016 22:02
    marian133
    Poziom 36  

ven0n napisał:
    Od pewnego czasu w delikatny sposób daje zrozumieć, że jednak jest.

Ogólnie czy za tą (jego) cenę?

Granat bawi się teraz znacznie droższymi głośnikami, więc ma porównanie.
    Zazwyczaj cena jest wyznacznikiem jakości... im droższy głośnik kupisz, tym będzie lepszy.

Dodano po 2 [minuty]:

ven0n napisał:

Termicznie wytrzymają spokojnie. Mechanicznie też, ale w mniejszych obudowach, niż zalecane.

Możesz napisać w jakich obudowach testowałeś 38.800, oraz na ile ustawiłeś subsonic, oraz co takiego się z nim stało że "nie wytrzymał mechanicznie"?

• #13 09 Maj 2016 23:45
    ven0n
    Poziom 11  

marian133 napisał:
    Możesz napisać w jakich obudowach testowałeś 38.800, oraz na ile ustawiłeś subsonic

Gra w obudowie 96L@40Hz +/-2
    Mam wrażenie że BRy(Styl uBR) są za małe(Dwa trójkąty z kwadratu 14 cm)
    Różnie ustawiałem subsonic, zazwyczaj 42hz, niestety tylko w dźwiękówce, ale tłumi te 8-12dB/okt
    marian133 napisał:
    oraz co takiego się z nim stało że "nie wytrzymał mechanicznie"?

Nic mu nie jest, ma się dobrze :) Wyżej napisałem że
    ven0n napisał:
    Jego koniec mechaniczny słychać w postaci furczenia i buczenia

Brzmi jakby go już zawieszenie łapało, czyli charakterystyczne "Uuu"

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME