Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie głośniki 10 cm 'full range' do małych obudów.

Renewerek11 06 Maj 2016 01:33 918 3
  • #1 06 Maj 2016 01:33
    Renewerek11
    Poziom 11  

Witam !

Szukam głośnika 10cm najlepiej 4/8 ohm moc 20-25W. Tylko chciałbym, żeby odtwarzał całe pasmo i czy dobrze myślę, że najlepiej sprawdzą się coaxialne z zwrotnicą na pokładzie ? Coś jak to:

Głośnik szerokopasmowy, Visaton FX 10,
    O 92 mm,
    40/70 W,
    70-22000 Hz,
    4 Ohm

Głośnik dwudrożny 10 cm (4'') koncentryczny, ze standardowym koszem Euro Zintegrowany filtr crossover (kondensator) w głośniku wysokotonowym

czy lepiej zagra mimo że na papierze nie wygląda

Visaton FRS 8 cm M - 8 Ohm

Rated power 30 W
    Maximum power 50 W
    Nominal impedance Z 8 Ohm
    Frequency response 100–20000 Hz

Ten drugi jest o 10zł droższy, z tym że dałem je dla przykładu...

Już sam nie wiem, bo przecież miniwieże (jvc) mają po jednym głośniku w kolumnie i jakoś to gra. Co wybrać do 30 zł za sztukę, żebym nie narzekał na brak dołu czy góry. Najlepiej coś markowego jvc, tonsil..

Z góry dzięki za pomoc w wyborze.

• #2 06 Maj 2016 11:16
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

W tej średnicy trudno będzie znaleźć coś, co by zagrało dołem, góra to akurat najmniejszy problem (zwłaszcza w wypadku Visaton FX 10).

Renewerek11 napisał:
    miniwieże (jvc) mają po jednym głośniku w kolumnie i jakoś to gra
    Tak, bo przeważnie już z końcówki mocy sygnał "wychodzi" z podbitym "średnim dołem". W efekcie wrażenie dużej ilości basu - chociaż jest to tylko "kick bass" - uwydatnione częstotliwości w zakresie najniższych jakie są w stanie wyemitować kolumny.
    Do czego mają być podłączone te kolumienki?

• #3 06 Maj 2016 16:59
    Renewerek11
    Poziom 11  

to znaczy obudowa będzie dzielona na 3 części. W środkowej elektronika + akumulator w bocznych głośniki z bass refleksem.

Myślałem do takiego zastosowania nad

Peiying PY-AQ352C - te chyba ciut lepsze

Peiying PY-3510C

bass refleks napewno zapewni jakiś tam dodatkowy dół.

ale wolałbym coś markowego, ale do 50zł za sztukę i koniecznie stereo.

Myślałem też nad kupnem jakieś małej centralki w stylu

JBL TLX-103

tylko nie mam doświadczenia i mogę sobie nie poradzić z 2 ma wzmacniaczami. Ten drugi byłby 1 x 8W np. dla tweetera ...

Jak visaton za 100zł za sztukę będzie miał słabe doły to nie wiem jakie głośniki zastosować.

• #4 06 Maj 2016 19:59
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Renewerek11 napisał:
    Jak visaton za 100zł za sztukę będzie miał słabe doły
    Ja nie powiedziałem, ze VISATON będzie mieć "słabe doły"- napisałem że wszystkie głośniki tej średnicy będą mieć kłopot z odtwarzaniem niskich częstotliwości. "...Praw fizyki Pan nie zmienisz.. " do uzyskania dużej ilości niskiego dołu głośnik powinien mieć dużą membranę, albo duuuży Xmax (amplitudę wychylenia membrany). Kłopot w tym, ze im większa amplituda (w wypadku małego głośniczka) tym mniejsza sprawność (czyli ciszej gra przy takiej samej mocy doprowadzonej).
    Zawsze będzie to więc kompromis - albo mały i bez dołu albo z jakimś basem, ale ciszej grający...
    Jak ma to być małe ogólnie i przenośne - nie ma co kombinować. Zastosuj typowe samochodowe głośniki (pierwsze zdjęcie np.) i taki też wzmacniacz. Żeby uzyskać coś lepiej i głośniej grającego, a równie małego trzeba by wyłożyć znacznie większe pieniądze...

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME