Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Kategoria: Akumulatorki / Baterie / Ładowarki

jak podlaczyc czujki pir nc czy eol

betap 27 Cze 2005 23:28
  • #1 27 Cze 2005 23:28
    betap
    Poziom 10  

witam
    mam centrale dsc pc4020 i 6 czujek (centralka ma 16 lini) - jak najlepiej je podlaczyc

jako nc czy jako eol

dodam, ze do kazdej czujki idzie osobny kable 6 zylowy ?

pozdr,

Dodano po 26 [minuty]:

ok chyba zdecyduje sie deol - rozumiem, ze jeden rezystor powinien byc w czujce - a gdzie drugi ?

• #2 28 Cze 2005 00:07
    rgb
    Poziom 28  

oba rezystory 5,6kΩ należy podłaczyć w czujce umożliwi to na lokalizacje naruszenia lini sabotażowej lub uszkodzenia czujki na danej lini

• #3 07 Lip 2005 00:10
    wowerman
    Poziom 23  

Witam. Przyznaje racje, 2 rezystory jak najbardziej. Jeden równolegle w styk nc czujki(brak mozliwości ustawienia jako "no" dla tej centrali) nastepny rezystor szeregowo od styku nc do styku tampera/sabotażu czujki. Z drugiego styku tampera przewodem do centralki.
    Gdy połączenia będą błędne dsc pokaże to jako uszkodzona linia nr...znaczy to ,że zle podłączyłeś rezystory. W ustawieniach nalezy tez wtedy zmienić parametr czujników jako 2 eol. Pozdrowienia

• #4 07 Lip 2005 22:15
    Irek 47
    Poziom 18  

Mając 16 linii i tylko 6 czujek zrobiłbym na EOL oddzielnie linia dozorowa i oddzielnie TAMPER - tymbardziej, że mamy 6 żył.

• #6 08 Lip 2005 00:18
    wowerman
    Poziom 23  

No własnie,lepiej zostawic wolne linie.Potem jak przyjdzie do rozbudowy systemu wystrczy pociągnąc linie.A tu jak pisze kolega danie osobno tamperów to dodatkowa robota potem przy przerabianiu.:)

• #7 08 Lip 2005 18:20
    Irek 47
    Poziom 18  

Koledzy - centrala ma taką możliwość, że można rozbić informację o stanie linii. Założenia Kolega przedstawił - centrala ma 16 wejść a ma 6 czujek. Nie ma mowy o rozbudowie, a swoją drogą to chyba powinna być w tej sytuacji zastosowana inna centrala - no nie?

• #8 09 Lip 2005 16:31
    kasprzyk
    Specjalista elektryk

Witam

Nie jestem znawcą DSC - i tu moje pytanie: czy jedno wejście w tej centrali nie odróżnia wyzwolenia od sabotażu???

Bo jeśli rozróżnia - to nie utrudniajmy sobie życia - centrala wskaże nam czy dane wejście wyzwoliło alarm poprzez sabotaż czy dozór - odpowiednią informacją - dlatego bezsensu jest rozbijać jedną czujkę na dwie linię i się zastanawiać.... aha - wejście 1 to czujka w salonie ..aaaaa wejście 7 - to ta sama czujka tylko sabotaż ... bez sensu

Pzdr

• #9 09 Lip 2005 17:27
    Irek 47
    Poziom 18  

Klawiatura tej centrali pisze ludzkim językiem, a nie świeci diodkami.

• #10 09 Lip 2005 21:40
    guliweros
    Poziom 18  

Miałem niedawno ten sam dylemat.
    Dzięki radom kolegów ( Duże Dzięki ) włączyłem 2EOL i według mnie to jest najensowniejsze rozwiązanie, jeśli centrala rozróznia wyzwolenie z sabotażu i naruszenia.
    Zalety:
    - Nie wykorzystuje dodatkowego wejścia
    - prosta instalacja
    - wykorzytsanie tylko 4 ( a nawet tylko 3 żył przewodu)

• #11 10 Lip 2005 00:51
    adam_mk
    Poziom 19  

Witam!
    Mnie pewien !!!!!!! przygotował po jednym przewodzie DWUŻYŁOWYM do każdego czujnika. Spory dom to był i wszystko pod tynkiem.
    Dobrze, że wszędzie kaloryfery były blisko czujek.
    Poszło +12, Z i masa / com kaloryferem.
    Można.
    Wszystko można, tylko jedne metody są bardziej słuszne od drugich.
    Bardzo dobre jest 2EOL.
    Pozdrawiam Adam M.

• #12 10 Lip 2005 11:56
    Irek 47
    Poziom 18  

Guliweros - ja się od podwójnego rezystora nie bronię, ale skoro doradzamy koledze który ma centralę 4020 (16 linii), 6 czujek i 3 pary w przewodzie, to użycie oddzielnych wejść (dozór i sabotaż) z pojedynczym rezystorem wydaje mi się celowe.
    Uzasadnienie - niesprawność czujki, (a to się przecież zdarza), przy podwójnym rezystorze, przy zgodnie z zasadami oprogramowanym wejściu do czasu wymiany czujki nakazuje zablokować, lub wypisać linię, więc strefa jest wyłączona z dozoru. Przy oddzielnie oprogramowanych wejściach blokujesz tylko uszkodzoną linię i "coś" chronionego w strefie zostaje do czasu wymiany czujki.

• #13 10 Lip 2005 20:09
    guliweros
    Poziom 18  

Nie twierdze że 2EOIL to jedyne słuszne rozwiązanie.
    U mnie akurat było ono najbardziej odpowiednie.
    Przewody jakie stosowałem to 6 x 0,5 tak że bez problemu mozna było pociągnąc odzielnie sabotaż i czujkę.
    Właśnie z raci ograniczonej ilości wejść zastosowałem 2 EOL.
    Nie jestem specjalistą w dziedzinie alarmów i nie będę dalej brnął w szczegóły. Ja jestem z tego rozwiązania zadowolony i wyraziłem jedynie swoja opinię.

• #14 11 Lip 2005 18:03
    wowerman
    Poziom 23  

Witam.Na poczatku powiem tak ,ze ja zawsze robie podwójny parametr.Jesli chodzi o to ze ja sie upieram ze bedzie rozbudowa.Moze nie a może tak. Poprostu to oszczędność czasu. Wolne wejscia można nie tylko wykorzystać na czujki ruchu. Pożar, napad, inne funkcje, a to czasem sie przydaje .

Szukaj w 4mln produktów
Przeglądaj produkty