Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Kategoria: Kamery IP / Alarmy / Automatyka Bram
Montersi
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PY-AQ352C - mam parametry, jak policzyć obudowę vented

Renewerek11 09 Maj 2016 14:20 585 1
  • #1 09 Maj 2016 14:20
    Renewerek11
    Poziom 11  

Witam !

na stronie producenta są parametry głośnika, ale linku nie można podać, więc foto:

PY-AQ352C - mam parametry, jak policzyć obudowę vented

WinISD jest beznadziejny w obsłudze. Zacina się każda jego wersja przy dodawaniu parametrów itd. Czy mógłby mi ktoś policzyć obudowę dla 2 x py_aq352c przy pomocy jakiegoś programu (możliwie jak najmniejszą) ?

Obudowa ma wesprzeć niskie tony, dlatego BR i jeżeli ktoś wie jakim materiałem wygłuszyć wnętrze i w jakiej ilości proszę o sugestie.

Może być 18cm szer x 10cm długości x 9cm wysokości ?

Z góry dzięki.

• Pomocny post
    #2 09 Maj 2016 14:58
    398216 Usunięty
    Poziom 43  

Pomny Twoich wytycznych - Nie przejmował bym się zbytnio objętością obudowy - byle nie była zbyt duża, bo bardzo szybko "wyłopocze" się głośnik.
    Głośniki samochodowe nie wymagają aż tak ściśle dopracowanych obudów, więc tolerancja też jest spora.

Renewerek11 napisał:
    Może być 18cm szer x 10cm długości x 9cm wysokości ?
    Osobiście dałbym nieco więcej. Dla tej średnicy może jakieś 2-2,5 litra. Nie więcej.
    Co do strojenia - w tym wypadku stroiłbym na rezonans głośnika. Basu i tak za wiele nie będzie (mała powierzchnia membrany i stosunkowo mały Xmax), ale coś przynajmniej pomoże.
    Wytłumienie dobiera się na podstawie odsłuchu. Jeśli BR, to pamiętaj, by wewnątrz obudowy nie zasłonić wlotu tunelu. Powinien być odstęp od jakichkolwiek przeszkód co najmniej 1,5 raza tyle (w cm) ile ma średnica tunelu.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME